صاحبان سهام بازیگران اصلی پلی‌اکریل می‌شوند

فقط تأمین ماده اولیه به ازای دریافت محصول را می‌پذیریم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: در پلی‌اکریل بحث ما روی تأمین مواد اولیه به میزان ۴۵۰۰ تن در ماه است و تا این کارخانه را با تمام ظرفیت راه‌اندازی نکنیم آن را رها نخواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ششم مهر ماه سال گذشته بود که سید حسن قاضی‌عسکر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان، در برنامه تلویزیونی «پایش» قول حل دوماهه مشکل پلی‌اکریل در تأمین مواد اولیه را داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان در این رابطه عنوان کرده بود: این کارخانه دو دسته مشکل دارد مسائل حقوقی که با زیرگروه حقوقی به مسؤولیت معاون دادستان استان اصفهان و بخش مسائل اقتصادی و تأمین مواد اولیه بود که در استانداری آن را پیگیری می‌کنیم.

وی بیان کرده بود: مشکل اساسی این است که ما ۵ گروه را پیدا کردیم که تأمین مواد اولیه را انجام دهند فرم‌های قرارداد را تنظیم و از بین آن‌ها دو یا سه مجموعه را انتخاب می‌کنیم که برای ماده اولیه اقدام کنند اما بزرگ‌ترین مشکل این است که  مجموعه‌ای که می‌خواهد  AN وارد کشور کند برای تأمین ارز مشکل پیدا کرده و تا به حال تخصیص ارز داده نشده است اما در تلاشیم در یک ماه تا دو ماه آینده مشکل را حل ‌کنیم.

مجمع عمومی باید حتماً برگزار شود

در ادامه پیگیری خبرگزاری فارس، قاضی‌عسکر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری اظهار کرد: خبرهای خوبی برای پلی‌اکریل در راه است، مجمع عمومی باید حتماً برگزار شود و ما پشتیبان قاطع برگزاری هستیم و برنامه هیأت مدیره نیز همین است؛ مجمع باید برگزار شود تا [شرکت] به دست صاحبان اصلی خودش برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان افزود: خط پلی‌استر با تمام ظرفیت راه‌اندازی شده، مواد اولیه خط اکریلیک نیز در حال رسیدن است اما به اندازه کافی نیست، در حال مذاکره برای راه‌اندازی کارخانه با تمام ظرفیت هستیم؛ بحث ما روی تأمین مواد اولیه به میزان ۴۵۰۰ تن در ماه است و تا این کارخانه را با تمام ظرفیت راه‌اندازی نکنیم آن را رها نخواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه با معاون سرمایه‌گذاری و تأمین مالی وزارت صمت مقرر شد اداره کارخانه به نحوی باشد که صاحبان سهام بازیگران اصلی باشند و با مکانیزم بخش خصوصی بتوانیم به نتایج خوبی در کارخانه برسیم.

به دنبال شفاف کردن وضعیت سهام‌دار عمده هستیم

قاضی‌عسکر درباره تجمیع پرونده‌های سهام‌دار عمده در دادگاه مبارزه مفاسد اقتصادی عنوان کرد: این اتفاق همان چیزی است که ما به دنبال آن بودیم تا بتوانیم قضیه را تعیین تکلیف و موضوع را شفاف کنیم و هم‌اکنون در حال انجام است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان اضافه کرد: در حال برنامه‌ریزی برای پرداخت تمام بدهی‌های کارخانه هستیم تا به تدریج پرداخت شود اما مشکل اصلی در این مرحله بدهی‌ها نیست چرا که اگر خط اکریلیک با تمام ظرفیت راه‌اندازی شود تمام بدهی‌ها به سرعت پرداخت خواهد شد.

 فقط تأمین ماده اولیه به ازای دریافت محصول را می‌پذیریم

وی در رابطه با تأمین مواد اولیه مورد نیاز کارخانه پلی اکریل هم یادآور شد: مشکلی با واردکنندگان توانمند نداریم و با مصوبه‌ای که هیأت دولت و وزیران داشتند مشکل به صورت ریشه‌ای حل خواهد شد و از طریق واردات از محل صادرات مشکل مرتفع می‌شود.

قاضی‌عسکر در پایان خاطرنشان کرد: در حال مذاکره با چندین واردکنندگان هستیم، دست هر واردکننده AN که حاضر به تحویل ماده اولیه و دریافت محصول باشد به گرمی می‌فشاریم و از مشارکت آن‌ها استقبال می‌کنیم.

به گزارش فارس، در تازه‌ترین تحولات در رابطه با وضعیت پلی اکریل، جلسه مشترک با حضور سهام‌داران حقیقی و حقوقی این کارخانه که قرار بود در روز ۲۰ مهر ماه در دفتر مدیرکل سرمایه‌گذاری و تأمین مالی وزارت صمت برگزار شود و بنا به دلایلی لغو شد، هفته گذشته در اصفهان و با حضور افراد محدودی برگزار شد. این جلسه با حضور رئیس هیأت مدیره موقت و رئیس هیأت اجرایی و برخی مدیران استانی برگزار و برخی از مشکلات کارخانه پلی اکریل مورد نقد و بررسی و چاره‌جویی قرار گرفت

همچنین اواخر مهر ماه بود که گروهی از سهامداران از راه‌اندازی خطوط اکریلیک ۲ کارخانه بازدید کردند، که به گفته مدیران کارخانه با ورود حدود ۹۰۰ تن مواد اولیه و در راه بودن ۲ هزار تن AN دیگر چرخ تولید طلای سفید (اکریلیک) دوباره در پلی اکریل به جریان افتاده و احتمالا این تولید تا یک ماه آینده ادامه خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

شفاف‌سازی در گزارش منتشر شده شپلی

شفاف‌سازی در گزارش منتشر شده شپلی – ۲۳ آبان ۹۹

۲ دیدگاه

 1. باز گوه خوری کردی چلاغ الاغ سوراخ
  فهادان گوه میخوره ک با ۳۰۰ تا سهم جای من خرف میزنه
  بی وجود گوه
  تو صادقی و اشکان و یلی های دیگه حقوق بگیر هیات اجرایی هستید
  دیوث ها

  • این را منتشر کردم که با منطق جریان مخالف آشنا بشید.

   از همه بابت الفاظ به کار رفته در این دیدگاه، عذرخواهی می‌کنم. ای کاش زبان فارسی و فرهنگ ایرانی را با این الفاظ، زشت نمی‌کردید.

   آی‌پی فرد توهین‌کننده: ۵٫۱۱۲٫۱۳۲٫۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code