پست مهم اینستاگرام رهبری خطاب به جوانان

ما که می رویم؛ شمایید که هستید

روحیّه‌ی انقلابی را باید حفظ کرد

اینستاگرام مقام معظم رهبری در خطاب به جوانان نوشت:

۲ آبان ۱۳۹۹

بگذارید من چند جمله حالا اینجا به شما جوانها بگویم؛ عزیزترین کسان شما هستید دیگر؛ شما مثل بچه‌های من هستید، فرزندان ما هستید، جوانهای ما هستید، امیدهای ما هستید، آینده ما دست شما است آینده این کشور دست شما است ما که می‌رویم؛ شمایید که هستید، شما هستید که این کشور را باید اداره کنید.

‌‌چند جمله به شما عرض بکنم. عزیزان من! خودتان را برای آینده آماده کنید؛ خودتان را برای اداره‌ی این کشور آماده کنید. علاج مشکلات این کشور -چه مشکلاتی که امروز داریم، چه مشکلاتی که بعدها خواهیم داشت، چه مشکلاتی که هر کشوری و هر ملّتی دارد؛ بالاخره هیچ کشوری که بدون مشکل نیست- و حلّ این مشکلات، در گرو جوشیدن اراده و استقامت از درون ملّت است؛ از درون ملّت بایستی اراده، استقامت، عزم راسخ، ایستادگی بجوشد؛ چشمها، باز؛ روحیّه‌ها با توکّل به خدا و اعتماد به نفس، قوی.

‌‌اگر به خدا توکّل داشته باشیم و به خودمان اعتماد کنیم، روحیّه‌هایمان قوی خواهد بود؛ هم در زمینه‌ی علمی، هم در زمینه‌ی مدیریّتی، هم در زمینه‌ی اداری. آنچه من بر روی آن تکیه میکنم روحیّه‌ی انقلابیگری است؛ این روحیّه را باید حفظ کنید.

‌‌معنای روحیّه‌ی انقلابی چیست؟ معنایش این است که یک انسان انقلابی، شجاعت دارد، اهل اقدام است، اهل عمل است، ابتکار می‌ورزد، بن‌بست‌شکنی میکند، گره‌گشایی میکند؛ از چیزی نمیترسد، به آینده امیدوار است، به امید خدا به سمت آینده‌ی روشن حرکت میکند؛ انقلابیگری یعنی این؛ این [فرد] انقلابی است؛ این روحیّه‌ی انقلابی را باید حفظ کرد.

مطلب پیشنهادی

مرگبار ترین بیماری های تاریخ ایران و جهان

مرگبار ترین بیماری های تاریخ ایران و جهان بیماری های تاریخ ایران و سایر کشور‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code