پیرامون موهومات مطرح شده راجع به شپلی

سهامداران عزیز شرکت پلی اکریل ایران!

اخیراً که چه عرض کنم مدتی است همه ما درگیر موهومات فردی هستیم که به ما درس آموزه‌ها می‌دهد.

وی به تازگی با استناد به اظهارات بابک زنجانی در نهمین جلسه رسیدگی به موارد اتهامی‌اش که مربوط می‌شود به ۲۵ آبان ۹۴ مدعی شده که العقیلی فقط در یک قلم، ۵ میلیارد یورو به شرکت نفت ایران، بدهکار است.

به جهت نزدیک‌تر شدن رقم ادعا شده به ذهن شما به دو نمونه زیر توجه کنید:

🔹 عددی که این فرد مدعی است العقیلی به شرکت نفت بدهکار است معادل با ۷۲ برابر قیمت کل سهام شپلی در تابلوی امروز است.

🔸 به عبارت دیگر چنانچه عدد موهوم ذکر شده، توسط فرد مدعی را بر کل جمعیت ایران، تقسیم کنیم عددی معادل ۶۰ یورو یا ۲/۱۵۵/۰۰۰ تومان خواهد شد.

هر فردی ممکن است خطا کند خصوصاً اگر زیاده‌گو و حرّاف نیز باشد اما مناسب بود وقتی متوجه خطا شدید به جای فرافکنی و متهم کردن دیگران به جانبداری، راه ساد‌ه‌تر پیش گرفته می‌شد و با یک عذرخواهی مطلب منتشره را اصلاحیه می‌زدید.

به راستی اگر هنوز در توهم بدهی ۵ میلیارد یورویی العقیلی به شرکت نفت ایران به سر می‌برید محبت کنید نه فقط از طرف ما سهامداران شرکت پلی اکریل ایران بلکه به وکالت از تمام ملت ایران از وزارت نفت دادخواهی کنید که چرا از چنین طلب بزرگی در این سال‌ها به سادگی گذشت کرده‌ است.

مسعود رضانژاد فهادان
۲۰ مهر ۹۹

مطلب پیشنهادی

رشد چشمگیر سود عملیاتی پلی اکریل ایران در ٩ماهه

رشد چشمگیر سود عملیاتی شپلی در ۹ ماهه ۹۹ به گزارش کدال نگر بورس ٢۴، …

۲ دیدگاه

 1. امیر کیانی هرچگانی

  پیام آقای OMID ادمین گروه متحدین پلی اکریل ایران خطاب به سهامداران شپلی

  جوابی رو که درباره مواضع درقبال آقای رحیمی به یکی از سهامداران داده بودم جهت اطلاع باقی دوستان در گروه قرار میدم.

  دوستان همه شاهد هستند که من خودم به شخصه تمام تلاشمو کردم آقای رحیمی راضی بشه حتی سوری هم شده برگرده.
  رحیمی کسی نیست وقتی وارد مجموعه ای میشه ندونه اوضاع از چه قراره.
  روز اولی که آمد بجای اینکه اعتماد مجموعه پلی اکریل رو جلب کنه یک قرارداد از پیش نوشته شده با اون شرایط میخواست با پلی اکریل ببنده که صدای همه رو در آورد, و دقیقا از زمانی که با قرارداد شیران مخالفت شد گفت چون اختیارات ندارم منم استعفا میدم, اختیارات رو نه برای من و شمای سهامدار بلکه برای بستن قرارداد مدنظر خودش میخواست. و وقتی هم که فرمت قرارداد مشخص شد برخلاف سابق دیگه علاقه ای بستن قرارداد نداشتند.

  و این رو مطمعن باشید تملک به نفع بالادستی های ایشان رقم بخوره شاهد بسته شدن همون قرارداد اولی با اون شرایط استعماری با شیران خواهیم بود و تا حداقل مدتی طولانی شپلی سودساز نخواهد شد.

  بنده شخصا از اولین باری که هنوز نیومده و کاری نکرده بودند حرف استعفا رو زدند, بارها به حاجبی ایشون گفتم که حتی اگه نمیخواد کار کنه تا زمان مشخص شدن فرد جدید اسمی از استعفا نیارند چون به روند نماد لطمه میزنه, اما عملا برعکس این درخواست اتفاق افتاد و این موضوع رو توی بوق و کرنا کردن و به بنده گفتند که این یک استراتژی است.
  بارها درخواست کردم من سهامدار و باقی سهامداران راضی نیستیم بخواد ۱۰۰ درصد توانشو به کار ببره حداقل با همین اختیارات هر کاری از دستش میاد انجام بده.
  باید قبول کنیم که ایشان و تیمش از طریق مجمع انتخاب نشده اند که توقع اختیارات کامل یک هیات مدیره منتخب رو داشته باشه, این تیم و ایشان منتسب شده اند و باید محدودیت ها درک شود.

  ببینید اینکه آقای رحیمی زود قهر میکنه و یا آدم سفت و محکمی نیست گناه من سهامدار نیست, این چیزی که ایشون به بازی گرفت حق الناس هست که باید اون دنیا پاسخگو باشند, هزاران نفر و خانواده هاشون با هزاران مشکل اون هم در این شرایط اقتصادی به ایشون چشم امید داشتند و نه تنها همه رو نا امید کردند بلکه باعث سرخوردگی و نا امیدی همه شدند.

  توی همین گروه از ۵۵۰ عضو, ۵۰۰ نفر در اوج ریزش نماد از این فرد چه با نظرسنجی و چه با پیامشون درخواست عاجزانه کردند حتی در این حد و به اسم اینکه شرکت بی صاحب نمانده و اسما برگردند که حتی این هم دریغ کردند و بدتر از همه در سخت ترین شرایط که سهامدار با خاک یکسان شد دریغ از کوچکترین صحبت و حتی همدردی با سهامدار, اینها همون سهامدارانی بودند که در تمام مراحل پشتیبان این فرد بودند.
  مشکل اینجاست که هیچ برنامه ای برای کوچکترین کمکی به حفظ سرمایه زندگی سهامداران نداشتند بلکه برعکس سکوت ایشان نشان دهنده رضایت از شرایط کاهش ارزش سهم و نصف شدن زندگی سهامداران بود.
  توی این شرایط و روزهای سخت سهامدار تنها ماند تا عملا طعمه نوسانگیران و کنترل کنندگان قیمت نماد با اهداف مشخص بشه, اعتماد کردن به همچین افرادی مثل این می ماند به کسی که بار اول موفق به نابودی ات نشده فرصت دوباره بدی.

  از پایمال کردن حق‌الناس و آه مظلوم بیشتر از هر تهدیدی باید ترسید.

  • آقای کیانی سلام.

   بله دیدم این مطلب را؛ معذرت می‌خوام که چند بار پیامتون تأیید نشد؛ حقیقتاً سعی ما بر اینه که مطالبی که باعث بگو – مگو میشه را تأیید نکنیم. ببخشید منو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code