پاسخ هیأت اجرایی به برخی از ابهامات سهامدران

هیأت اجرایی به برخی از ابهامات سهامدران پاسخ داد!

پیرو پیام‌های سهامداران محترم، موارد ذیل که در بر گیرنده کلیات موارد مطروحه در پیام‌ها می‌باشد جهت استحضار و روشن‌شدن ابهامات، ارائه می‌شود:

 1. اختلاف قابل‌ توجهی با هیأت مدیره وجود ندارد و آنچه از نظر سهامداران محترم، تقابل خوانده شده صرفاً چانه‌زنی در راستای حفظ منافع شرکت و کارخانه می‌باشد و هر دو گروه در راستای حفظ منافع شرکت گام بر می‌دارند.
 2. هیأت اجرایی کارخانه پلی اکریل، متأثر از وظایف ذاتی خود صرفاً بر حفظ و استمرار تولید و اشتغال کارخانه، تمرکز داشته و مطابق روندهای مندرج در جداول ذیل، عملکرد رو به رشدی را در کارخانه‌ای که زمانی تعطیل و درگیر اعتصابات کارگری بوده، نشان داده است.
 3. هیأت اجرایی، همانطور که قبلاً گفته شده و قطعاً سهامداران محترم در جریان هستند هیچ نقشی در بسته شدن نماد یا توقف روند افزایش سرمایه نداشته است و حوزه فعالیت هیأت إجرایی در محدوده کارخانه و تولید و فروش محصولات می‌باشد.
 4. شرکت پلی اکریل مطابق الزامات بورس و سازمان امور مالیاتی مورد رسیدگی بازرس و حسابرس محترم منتخب مجمع شرکت قرار گرفته و گزارشات، منتشر و در دسترس عموم قرار گرفته است با عنایت به اینکه آیین‌نامه اجرایی هیأت حمایت از صنایع، تصریح در فعالیت کارخانه‌های تحت پوشش هیأت اجرایی، بدون استفاده از کد اقتصادی و شناسه ملی دارد و عملاً بدون بهره‌گیری از این عوامل، امکان فعالیت اقتصادی وجود ندارد لذا ناچاراً تمامی فعالیت‌های اقتصادی، تحت مدیریت هیأت اجرایی در دفاتر شرکت پلی اکریل به ثبت و ضبط رسیده است و بر این اساس، صورت‌های مالی شرکت در بر گیرنده فعالیت کارخانه نیز می‌باشد که مطابق بررسی‌های انجام شده سطح عملیاتی سود و زیان شرکت اصلی، تقریباً عملکرد هیأت اجرایی را نشان می‌دهد این عملکرد در سال‌های منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ و شش ماهه منتهی به ۳۱خرداد ۱۳۹۹ به ترتیب ۶۰ میلیارد تومان زیان و ۶۰ میلیارد تومان زیان و ۹ میلیارد تومان زیان و در شش ماه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ این مبلغ پس از چندین سال زیان از سال ۱۳۸۴ تا کنون به فاز سود عملیاتی به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان، وارد شده است همانطور که قطعاً استحضار دارید قطع روند زیان‌دهی در شرایط عدم وجود سرمایه در گردش و از دست رفتن اعتبار شرکت، نزد مشتریان، زمان‌بر و با تلاش فراوان میسر شده است.
 5. مدیریت شرکت از کلیه سهامداران که به نحوی از انحاء در اعتباربخشی به این مجموعه در راستای جذب سرمایه‌گذاران جدید کمک می‌نمایند کمال تشکر را دارد.
 6. هیأت اجرایی در راستای وظایف محوله یعنی: حفظ، استمرار و اشتغال کارکنان، اقدامات لازم را به انجام رسانده که بهبود وضعیت سودآوری کارخانه و قطع روند زیان‌دهی شرکت در سطح عملیاتی از نتایج آن می‌باشد همچنین متأثر از چنین فعالیت‌هایی قطعاً ارزش شرکت و سهام آن نیز بهبود می‌یابد.
 7. لازم به ذکر است هیأت اجرایی در چندین مکاتبه، آمادگی خود را مبنی بر واگذاری کارخانه به مالک یا مالکان، وفق قانون اعلام داشته است.

 

با تشکر/ علی شفیعی‌پور

۲ مهر ۱۳۹۹

مطلب پیشنهادی

واردات اکریلیک به جای ACN

واردات اکریلیک به جای ACN ✓ دکتر مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای …

۲۹ دیدگاه

 1. منصور ارجمند

  سلام جناب رضا نژاد چرا هیئت اجرایی هیچوقت یک کلام از مفت فروشی محصولات شرکت نمیگه قیمت فروش محصولات الان با زمان دلار ۴۲۰۰ تومانی هیچ فرقی نکرده اون موقع مواد اولیه رو با دلار ۴۲۰۰ میخرید الان با دلار ۲۵۰۰۰ تومان ولی نرخ فروش همونه

  • سلام آقای ارجمند.

   از هیأت اجرایی درخواست می‌کنیم جوابیه قانع‌کننده در این زمینه ارائه کنند البته مطالبی به بنده بیان شده ولی اگر این پاسخ در قالب یک جوابیه رسمی منتشر شود بهتر است.

 2. منصور ارجمند

  ضمنا” جناب صادقی که چهار ساعت با جناب شفیعی گفتگو داشتن فرمودن ما از دیدن گزارشات شرکت شگفت زده شدیم میخوام ازش بپرسم دقیقا” از کجای گزارشات شگفت زده شدن ؟

 3. علی جعفری نوده

  سلام جناب فهادان عزیزچرااین اخباردرقالب رسمی کدال اطلاع‌رسانی نمیشه مگر میشه در شرکت پلی اکریل یک بام و دو هوا بشه

  • سلام جناب آقای جعفری.
   شرکت پلی اکریل از سال‌های قبل مطابق قانون با دو تیم مدیریتی در حال اداره است یکی هیأت مدیره با اتکاء به قانون تجارت و دیگری هیأت اجرایی که با اتکاء به قانون هیأت حمایت از صنایع در بخش کارخانه مدیریت می‌کند.
   البته در صورت موافقت مسئولین استان اصفهان، به روزهای پایانی مدیریت هیأت اجرایی نزدیک می‌شویم.
   کدال از وظایف هیأت مدیره است.

 4. با سلام خدمت برادر محترم جناب رضا نژاد…

  آقای رضا نژاد …سهامداران از وضعیت سهم به شدت گله مندند…. واقعا باید چیکار کرد … قیمت سهم رسید به تیر ماه ۹۸ … این سهامدار باید به کجا پناه ببرد ؟

  ضمنا افشای الف تغییر قیمت که هیئت اجرایی محترم قول مصوبه کردنش رو دادند به کجا رسید ؟

  • سلام آقاسجاد.

   حق با شماست و همه ما از این وضعیت متضرریم؛ مصوبه افزایش نرخ را پیگیری کردم گفتند راجع به محصول اکریلیک، ممکن و شدنی است که در جلسه کمیته فروش که هفته آینده برگزار می‌شود تصمیم‌گیری خواهد شد.

  • جناب رضانژاد ‌… با تشکر از پاسخ شما …
   فقط یه مورد …ظاهرا در سفر اخیر آقای خاتمی ( حمایت از صنایع ) به استان ، ایشون اعلام کردند آماده خروج هیات اجرایی از کارخانه هستند اما با مخالفت مدیران استانی مواجه شدند ! لطفا علت اصلی این مخالف رو بفرمائید…

  • سلام آقا سجاد.
   آقای محسنی پیشنهاد داده‌اند آقای دکتر رحیمی، جایگزین آقای نیرومند در هیأت اجرایی شوند. این پیشنهاد متعارف نیست چون ایشان، سمت دولتی ندارند و بارها خودشان اعلام کرده‌اند به هیچ وجه و تحت هیچ عنوان، حاضر به قبول مسئولیت در پلی اکریل نیستند.
   امیدوارم مسئولین برای حل مشکل پلی اکریل، همان راه ساده‌تر را پیش بگیرند.

  • باز هم تشکر از این روحیه پاسخگویی شما … لطفا به مسئولین امر برسانید ، سهامداران شپلی تنها چیزی که میخواهند آرامش ، از بین رفتن حواشی و مدیریت یکپارچه کارخانه است ولاغیر …..
   پس بهتر است هیات محترم اجرایی از کارخانه خارج و مجمع عمومی برگزار گردد تا سهامداران بتوانند هیئت مدیره خود را انتخاب کرده و کارخانه رسما تحویل آن هیئت مدیره گردد…

 5. سلام بزرگوار
  میخواستم بدونم همینطور که همه فهمیدیم و کاملا مشهود هست روند سهم دستکاری میشه چرا هیچ ارگان نظارتی ورود نمیکنه یا اگر ورود کرده نتیجه چی شده ما با دید حمایت و هم سودسازی ورود کردیم ولی سرمایه داره نابود میشه و آیا خروج هیات اجرایی کمکی به روند سهم میکنه؟

  • سلام علیکم.

   بله دقیقاً همانطور که اشاره کردید من هم تصریح به دستکاری در قیمت سهم در تابلو می‌کنم. بنده بارها از آقایان قضایی و نهادهای دیگر مرتبط درخواست بررسی را داده‌ام ولی حقیقت این است که به جهت مشغله زیاد مسئولین استانی، باید این موضوعات توسط هیأت مدیره، پیگیری مستمر شود که از همینجا ضمن خداقوت به همه اعضاء محترم هیأت مدیره، خواهش می‌کنیم این حق سهامداران را به صورت قانونی تا حصول نتیجه پیگیری اساسی نمایند. کوتاهی در این موارد در زمره تکالیف قانونی است که هم هیأت مدیره سابق هم هیأت مدیره فعلی نسبت به آن قدری کوتاهی می‌کنند.

 6. جناب آقای رضا نژاد
  مرسی از پیگیری های جنابعالی
  خدا قوت
  از هیات اجرایی سوال شود مشکل قرارداد an چیه شد. چرا این همه بطول انجامید. چرا برای حفظ حقوق سهامداران با هیات مدیره کنار نمیان . مشکلات واقعا کجاست . چرا بعد از این همه تورم یه افزایش نرخ نداریم . چشمان به کدال خشک شد . . افزایش هزینه های اداری تو گزارشات سه ماه و شش ماه سر به فلک کشیده. ناشی از چیه ؟ . چرا دنبال بخشودگی جرایم هزینه های مالی که دولت گذاشته برای کاهش سود انباشته نیستند . مرسی دوست عزیز

  • سلام علی آقا.
   جهت اطلاع از اواخر سال گذشته تا کنون، چندین قرارداد تأمین AN، نهایی شده که می‌توان به قرارداد اسپینر، آپکو و قرارداد اسفند سال ۹۸ اشاره کرد.
   منظور شما از کنار آمدن نمی‌دانم چیست! ولی همانطور که شما فرمودید هم‌افزایی هیأت مدیره و هیأت اجرایی در دفاع از شرکت پلی اکریل از مهمات مدیریت در این مقطع است که نباید آن را نادیده گرفت و هر مسئولی که در این زمینه کوتاهی کند قطعاً در پیشگاه خداوند و خلق باید پاسخگو باشد اما بدانید که نباید به نام کنار آمدن، منافع شرکت را نادیده گرفت.
   راجع به افزایش هزینه‌ها خود هیأت اجرایی باید پاسخگو باشد ولی تورمی که خودتان اشاره کردید یکی از همین عوامل است البته امیدوارم با مدیریت جهادی شاهد کاهش این هزینه‌ها باشیم.
   پیگری بخشودگی جرایم و برخی دیگر از موارد قضایی مثل قرارداد ننگین تاکی، بیشتر بر عهده هیأت مدیره محترم است که باید آن را پیگیری نماید.

 7. علی جعفری نوده

  بر اساس نامه های ارسالی بالا این انتظار وجود داشت که هیات محترم اجرایی در خصوص این سوالات مدیر عامل محترم شرکت پلی اکریل نیز شفاف سازی نمایند 👇

  ۱ – تشریح وضعیت فنی و تولید یا آمادگی تولید و پرسنلی کارخانجات اکرلیک یک و ۲ و پلی استر و dmt و بویژه تشریح دقیق مسائل فنی اکرلیک یک و ۲ و مشکلات احتمالی

  ( احتمالا علت سوال آقای رحیمی در این خصوص به این جهت است که مشخص گردد که بر فرض انعقاد قرارداد AN شرکت در چه بازه زمانی و به چه میزان می تواند به تولید اکرلیک پس از تحویل AN نماید
  و لذا شفاف شدن این وضعیت بسیار مهم است )
  شفافیت در این موضوع برای سهامداران نیز مهم است
  چون باید شفاف شود که از چه زمانی بر فرض انعقاد قرارداد AN می توانیم شاهد لحاظ درآمد و سود اکرلیک یک و دو در صورتهای مالی شرکت باشیم
  دو ماه ؟ سه ماه ؟ …
  و چه مشکلات احتمالی در این خصوص وجود دارد ؟ برای مثال آیا خطوط نیاز به تعمیر و یا بروز رسانی دارند ؟ در صورت نیاز آیا اقدامی شده است ؟ و …

  ۲ – نکته بعد آیا بالاخره امکان تصویب یک مصوبه افزایش نرخ محصولات بیش از ۱۰ درصد توسط هیات اجرایی وجود دارد یا خیر ؟
  تا سهامداران شاهد یک افشا الف باشند

  ۳ – وضعیت ارسال رسمی گزارش ۹ ماهه حسابرسی نشده و همینطور ۶ ماهه حسابرسی شده چگونه است ؟

  • جناب آقای جعفری ضمن قدردانی از پیگیری شما به اطلاع می‌رساند:
   ۱٫ خطوط اکریلیک یک، نیازمند تعمیرات است که حدوداً ۴۵ روز زمان‌بر خواهد بود.
   ۲٫ بله در پیام قبلی توضیح دادم که در خصوص محصول اکریلیک، وعده‌هایی داده شده است.
   ۳٫ اطلاع ندارم.

 8. علی جعفری نوده

  جناب فهادان عزیزچرااین سوالات یاهیئت اجرائی جواب قانونی نمیده من یاامثال من سهامدارچوب دعوای هیئت اجرائی و مدیره رابایدبخورم این روانیست بخدا. شما میتونی صدای آه و ناله سهامداران خردرااطلاع رسانی کنی به والله بهشون یادآوری کن لطفا که آموزه های اسلامی و دینی ما میگه آه مظلوم بدگرفتار
  شون میکنه ها

  • باور کنید اگر بدانید در چه حد در خصوص این موضوعات چانه‌زنی کرده‌ام متحیر می‌شوید تا انجا که با برخی از عالی‌ترین مسئولین استانی….. ای کاش تشریف می‌آوردید از نزدیک و برخی از این پیگیری‌ها را ملاحظه می‌فرمودید.

 9. هیات اجرایی چرا باید با شما مصاحبه کنه؟ درحالی که می توانند این مسایل را در روزنامه رسمی اصفهان بیان کنند که قابل اتکا باشه
  به نظر من شما نوسانگیر هستی همانطور که صادقی هم هست

  سر پل صراط می بینمت

  • سلام احمدآقا.

   شما از صراط، صحبت کردید و این یعنی انسان معتقدی هستید بنابراین نباید بهتان بزنید من اگر نوسان‌گیر بودم در سهام دیگر، نوسان می‌گرفتم نه در سهام شپلی و شمواد که این همه چشم آن را نظاره می‌کند. جهت اطلاع شما، بنده در قیمت‌های حدود ۸۵۰ – ۹۵۰ – ۱۱۳۰ خرید کردم. لطفاً در اظهار نظر دقت کنید.

   اما راجع به مصاحبه هیأت اجرایی با اینجانب به اطلاع شما می‌رسانم که این پیام در اختیار بسیاری از سهامداران فعال، قرار گرفته بود حتی بنده در ابتدا این جوابیه را از یکی از سهامداران محترم به نام آقای علی کیان دیدم که جایی ارسال کرده بودند.

 10. منصور ارجمند

  جناب رضا نژاد عزیز بنده از طرف خودم و بقیه سهامداران از اینکه چنین کانال ارتباطی جهت پاسخ به سوالات سهامداران ایجاد نموده اید بسیار سپاسگزارم امیدوارم این کانال همیشه برقرار باشد موفق و موید باشید

 11. سلام
  ممنون از پیگریهاتون
  میخواستم ببینم آیا آقای رحیمی استعفا دادن ؟
  و اینکه چرا آقای رحیمی نتونستن کار کنن ؟
  آیا مشکل از سمت هیات اجرایی بوده ؟

 12. سلام
  ببخشید میشه بگین هیئت مدیره چه مشکلی داشت که مقامات استانی با تحویل شرکت بهشون مخالفت کردن و پس از اینهمه سنگ اندازی باعث استعفاشون شدن اصلا چرا وقتی میدونستن اینطوری میشه الکی هیئت مدیره انتخاب کردن میدونید ما فقط بابت ثبت آقای رحیمی چقدر خون دل خوردیم خب نمیشد همون اول مخالفت میکردن؟ خب نمیشه که با دوتا آشپز آشپزی کرد از اون طرفم وقتی آقای رحیمی انقدر مخالف هیئت اجراییه که استعفا داده چطورن انتظار دارن که بشه جزوی از این هیئت اجرایی خب اگه قرار بود نخوان بهشون میدون بدن چرا ما اینهمه ضعف اعصاب گرفتین کمپین زدیم برای ثبتشون و توکن

 13. سلام
  حاج آقا به نظر بنده کار آقای دکتر رحیمی اخلاقا درست نیست؛ ایشان در بهترین دوران بورس، سهم را بستند. بعد هم بدون دامنه بازگشایی کردند. الان هم ۴ هفته است که ایشان استعفا داده و سر کار حاضر نمیشوند. مگر امور سهام زیر مجموعه هیات مدیره نیست؟
  مگر میشود هیات مدیره بلاتکلیف باشد و این وسط سرمایه سهامداران به نابودی کشانده شود؟
  حاج آقای فهادان! آیا فکری به حال سهامدارانی که به پول خود نیاز دارند (اصل پول پارسال!!) ولی به دلیل صف فروش دهها ملیونی نمیتوانند یک برگه سهم هم بفروشند، کرده اید؟ یعنی یک مدیر عامل نباید ذره ای به حال سهامداران هم باشد؟ ایشان فرمایش کردند که مشکل شپلی مالکیتی است و من مسئول سهامداران نیستم!!! یا عجبا! جناب رحیمی در خرداد امسال در گفتگو با خبرنگار بورس۲۴ چرا وعده و وعید دادید و در باغ سبز نشان دادید؟
  خوب اون وعده ها چه شد؟ ما حداقل خواسته مان این است که با تخلف در اوردرهای راس ساعت ۸ و نیم و چیدن صف فروش دهها ملیونی برخورد شود.
  جناب رحیمی که صدی ۹۹ رفتنی است و متاسفانه ایشان اصلا کارنامه خوبی از خود بر جای نگذاشتند.

 14. کدال بازی آقای دکتر رحیمی تمام شد؟ خوب حداقل نامه استعفا را هم در قالب یک غزل خداحافظی بفرستند روی کدال!
  مرگ یک بار، شیون هم یک بار.
  یعنی چی ایشان یک ماه هست استعفا داده اند و اوضاع را معلق نگه داشته اند؟! خوب به نظر شما حاج آقا، از نظر شرعی این کار پسندیده است؟
  بنده یادمه مقام معظم رهبری به آیه ای از قرآن استناد میفرمودند: “خذها بقوه”. یعنی اگر آقای دکتر رحیمی مدیر عاملی را پذیرفتند، دیگر باید با قوت و قدرت تمام و چنگ و دندان حفظ شان مدیریت نمایند نه این که مثل بید با بادی بلرزند!
  واقعیت این که به نظرم آقای دکتر رحیمی و همراهانشان راننده خوب برای اتوبان بودند نه برای جاده خاکی و پر پیچ و خم!
  خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر گرداند.
  ربنا و لا تحملنا ما لا طاقه لنا به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code