حقایق باور نکردنی

دانش و فن‌آوری

حقایق باور نکردنی

حقایق باورنکردنی

گاهی اوقات انسان‌ها با حوادث و حقایق ترسناکی روبه‌رو می‌شوند که زندگی آن‌ها را کلاً تغییر می‌دهد. در ادامه حقایقی باورنکردنی از سراسر جهان گردآوری شده که پس از خواندنشان، حیرت‌زده خواهید شد!
۱- مردی که توسط زمین بلعیده شد!
در یک روز عادی، اتفاقی عجیب برای دو برادر ساکن فلوریدا افتاد و زندگی آن‌ها برای همیشه تغییر کرد.
جریان از این قرار است که جرمی فریاد برادرش، جف، را که در اتاقش بود، می‌شنود. جرمی با عجله به سمت اتاق می‌رود و برادرش را در حال کشیده شدن داخل یک گودال می‌بیند که ناگهان کل اتاق، از جمله مبلمان و جف را در بر گرفته و به داخل زمین می‌کشد. تلاش او برای نجات برادرش بی‌فایده بود و وی از این تراژدی ناگهانی شوکه شده بود. در این فاجعه پنج نفر از جمله جرمی و یک کودک ۲ ساله جان سالم به در بردند.
عرض این گودال ۲۰ تا ۳۰ فوت و عمق آن حدود ۳۰ فوت بود. پس از این اتفاق، همسایه‌ها خانه‌هایشان را تخلیه کردند. مردم امیدوار بودند اگر زیر زمین سوراخی وجود داشته باشد، امدادگران ‌بتوانند جف را زنده پیدا کنند؛ اما جسد جف با وجود تلاش بسیار تیم نجات پیدا نشد.
۲- در سال ۱۹۷۶ یک قسمت از سریال «خیابان کنجد» به اندازه‌ای موجب وحشت کودکان شد که مسئولان شهر به دلیل شکایات متعدد والدین مجبور به توقف پخش این قسمت از سریال شدند!
در ۱۰ فوریه سال ۱۹۷۶، قسمت ۸۴۷ سریال بچه‌گانه «خیابان کنجد» (Sesame Street) پخش شد که مارگارت همیلتون در آن بازی می‌کرد. در این قسمت همیلتون در نقش یک جادوگر شرور بازی می‌کرد که برگرفته از فیلم کلاسیک جادوگر شهر اُز در سال ۱۹۳۹ بود.
در این قسمت، زمانی که جادوگر داستان در حال عبور از بالای خیابان کنجد بود، جاروی خود را گم می‌کند. پس از آن، وی تهدید می‌کند که دیوید را به یک توپ بسکتبال و «پرنده بزرگ» را به یک گردگیر تبدیل ‌کند.
تهدید‌های جادوگر در حدی زیاد بود که بچه‌ها به شدت از این جادوگر می‌ترسیدند. به همین دلیل والدین زیادی از این قسمت سریال شکایت کردند و اظهار داشتند فرزندانشان از شدت ترس از جادوگر، جیغ می‌کشیدند و گریه می‌کردند.
پس از این اتفاق، یک سری از بخش‌های این قسمت سریال به صورت آزمایشی حذف شد؛ اما در نهایت تصمیم گرفته شد که این قسمت از سریال هرگز مجدداً پخش نشود. این تصمیم طی ۴۰ سال اخیر همچنان پابرجاست.
۳- در سال ۱۹۹۴، مردی که با داسی در دست از پنجره خانه افراد سالمند به آن‌ها خیره می‌شد، توسط پلیس لس‌آنجلس دستگیر شد!
این مرد با ردایی سیاه و یک داس در دست، خود را شبیه فرشته مرگ می‌کرد و از پنجره خانه افراد سالخورده، به آن‌ها خیره می‌شد.
۴- در حین فیلم‌برداری فیلم معروف «جن گیر»، بسیاری از بازیگران فیلم صدمه دیدند، محل فیلم‌برداری آتش گرفت، چندین بار کشیشی را سر صحنه آوردند تا محل فیلم‌برداری را تقدیس کند و بازیگری که نقش «برک» را بازی می‌کرد، در اثر آنفولانزا درگذشت!
«جن گیر» یک فیلم فوق‌العاده ترسناک به کارگردانی ویلیام فریدکین است که بر اساس رمانی به همین نام که توسط ویلیام پیتر بلتی نوشته شده، ساخته شده است. در سال ۱۹۷۳، این فیلم دختر ۱۲ ساله‌ای را به تصویر می‌کشد که شیطان در او نفوذ کرده است. داستان درباره تلاش‌های مادر دختر ۱۲ ساله است که می‌خواهد زندگی عادی دخترش را با کمک دو کشیش بازگرداند.
حدود ۹ نفر از افرادی که با تولید این فیلم در ارتباط بودند، کشته شدند. همچنین محل فیلم‌برداری به طور مرموزی آتش گرفت و عوامل فیلم کشیشی را آوردند تا محل فیلم‌برداری، بازیگران و این پروژه را تقدیس کند. علاوه بر این، پس از پایان فیلم‌برداری، بازیگری که نقش برک را در فیلم بازی می‌کرد، در اثر آنفولانزا کشته شد!
برخی از عوامل فیلم معتقد بودند این فیلم نفرین شده است.
۵- سندرمی وجود دارد که باعث می‌شود برخی افراد به یک موجود نامرئی مانند روح اعتقاد داشته باشند که گاهی اوقات به کمک آن‌ها می‌آید!
افراد مبتلا به سندرم «عامل شخص سوم» معتقدند که نیرو یا دوستی خیالی دارند که آن‌ها را از سختی‌های زندگی نجات می‌دهد. روانشناسان از این سندرم استفاده می‌کنند تا به افراد برای عبور از مراحل سخت زندگی کمک کنند.
۶- زن و شوهری از فروشنده خانه خود به دلیل خروج نوعی عنکبوت از دیوارهای خانه‌شان شکایت کردند!
سوزان و برایان خانه‌ای را به قیمت ۴۵۰ هزار دلار خریداری کردند. آن‌ها پس از ورود به خانه متوجه شدند تعداد زیادی عنکبوت از نوع Brown Recluse خانه را آلوده کرده‌‌اند. نیش این عنکبوت‌ها باعث ایجاد خارش، تورم و حالت تهوع در فرد می‌شود و حتی در موارد شدیدتر ممکن است منجر به نقص عضو و مرگ شود.
این زن و شوهر نتوانستند برای هزینه کشتن عنکبوت‌ها از شرکت بیمه استفاده کنند؛ اما با شکایت از فروشنده خانه که به آن‌ها در این مورد اطلاع نداده بود، دادگاه به نفع آن‌ها رأی داد. در نهایت کل خانه سم‌پاشی شد تا از دست عنکبوت‌ها خلاص شوند.
۷- در سال ۱۹۷۵ اسلحه‌ای توسط سازمان سیا ساخته شد که یک دارت پرتاب می‌کرد و سم داخل دارت، به سرعت وارد بدن شده و منجر به حمله قلبی به ظاهر طبیعی و مرگ شخص می‌شد!
در یکی از اکتشافات در جلسات سال ۱۹۷۵ کمیته کلیسا، مشخص شد که سازمان سیا یک سلاح مخفی دارد که به منظور قتل ناگهانی و بی صدا از آن استفاده می‌کند. این سلاح یک دارت سمی کوچک بود که می‌توانست در لباس نفوذ کند و تنها یک نقطه قرمز رنگ کوچک روی پوست فرد ایجاد می‌کرد. افرادی که مورد هدف این دارت قرار می‌گرفتند، چیزی احساسی نمی‌کردند یا شاید در ابتدا احساس نیش پشه به آن‌ها دست می‌داد. این سم کشنده، پس از ورود به بدن به سرعت وارد جریان خون شده و منجر به حمله قلبی می‌شد. سم مورد استفاده به سرعت از بین می‌رفت و شناسایی آن در کالبد شکافی نیز غیر ممکن بود و هیچ علتی جز یک حمله قلبی طبیعی مشاهده نمی‌شد.
۸- زمانی که به آینه خیره می‌شوید، مغز هیولاهای خیالی می‌سازد!
یک توهم نوری معروف به «اثر تروکسلر» وجود دارد. این توهم بدین صورت است که اگر به مدت ۱۰ دقیقه به آینه خیره شوید، تصویر دیگری از خود خواهید دید. اثر تروکسلر پس از شکستن تمرکز از بین می‌رود.
۶۶ درصد از شرکت کنندگانی که این آزمایش را انجام دادند، اظهار داشتند دچار تغییر شکل چهره شده‌اند. ۱۸ درصد این افراد ادعا کردند تبدیل چهره خود به چهره پدر یا مادرشان را تجربه کرده‌اند. ۲۸ درصد اظهار داشتند چهره‌شان به یک فرد ناشناس تغییر کرده است. در حالی که ۴۸ درصد نیز گزارش دادند چهره‌شان به یک هیولا تغییر کرده است.
۹- مردی پس از غرق شدن یک کشتی در عمق ۳۰ متری زیر آب، در تاریکی و در حالی که صدای خورده شدن اجساد همکارانش توسط ماهی‌ها را می‌شنید، ۳ روز زنده ماند!
یک آشپز نیجریایی به نام هریسون اوکن تقریباً ۳ روز در عمق ۳۰ متری آب سرد دریا گیر افتاده بود. وی روی یک کشتی یدک‌کش به نام جیسون-۴ بود که کشتی غرق شد. از آنجا که هریسون در یک محفظه هوا گیر افتاده بود، می‌توانست طی این ۳ روز نفس بکشد. وی تنها کسی است که از میان ۱۲ خدمه کشتی، زنده مانده است.
وی در زمان غرق شدن کشتی در سرویس بهداشتی بود و توانست جایی پیدا کند که هوا دارد و زنده بماند. وی فکر می‌کرد به زودی آب به جایی که آنجا گیر افتاده، نفوذ کرده و وی را غرق خواهد کرد؛ اما این اتفاق نیفتاد. پس از گذشت ۶۰ ساعت یکی از اعضای گروه نجات وی را پیدا کرد!

۱۰- زنی پس از مشاهده مستندی در مورد یک قاتل زنجیره‌ای که زنان را در زیرزمین خانه‌اش شکنجه کرده و به قتل می‌رساند، متوجه شد وی در همان خانه‌ زندگی می‌کرده است!
در شهر سینت لوئیس، زنی قرارداد اجاره‌ای برای یک خانه امضا کرد. مدت کوتاهی پس از ساکن شدن در خانه، وی در حال تماشای یک مستند در مورد یک قاتل زنجیره‌ای در تلویزیون بود.
زمانی که وی این مستند را تماشا می‌کرد، متوجه شد خانه‌ای که اجاره کرده، در واقع همان خانه‌ای است که توسط قاتل زنجیره‌ای مذکور در مستند استفاده شده است. حتی میز ناهارخوری همانی بود که قاتل زنجیره‌ای، موری تراویس، برای شکنجه قربانیان خود استفاده کرده است. تراویس برخی از جنایات خود را فیلم‌برداری کرده بود.
وی پس از اتفاق، با کمک مسئولان شهر موفق شد قرارداد اجاره خانه را فسخ کند. ظاهراً صاحب‌خانه کسی نبود جز مادر قاتل زنجیره‌ای!

۱۱- انگلی وجود دارد که زبان ماهی را از بین می‌برد و جایگزین آن می‌شود!
نوعی انگل زبان‌خوار به نام Cymothoa Exigua وجود دارد که از خانواده جورپایان سیموثویدائه است. این انگل از طریق آبشش‌های ماهی وارد بدن او می‌شود و از رگ‌های خونی زبان ماهی تغذیه می‌کند که در نهایت منجر به از بین رفتن زبان ماهی می‌شود.
طول جنس ماده‌ این انگل‌ها ۸ تا ۲۹ میلی‌متر و عرض آن‌ها ۴ تا ۱۴ میلی متر است. این در حالی است که نر‌ها حدود ۷٫۵ تا ۱۵ میلی‌متر طول و ۳ تا ۷ میلی‌متر عرض دارند. زمانی که زبان ماهی می‌افتد، انگل خود را به ته جایی که قبلاً زبان به آن متصل بود، می‌چسباند و یک زبان جدید بی ضرر برای بقیه عمر ماهی می‌شود.

۱۲- یک موجود تک سلولی مغزخوار وجود دارد که در آب شیرین زندگی می‌کند و می‌تواند در عرض یک هفته انسان را بکشد!
نگلیریا فاولری یک موجود تک سلولی موجود در آب شیرین مثل رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، چشمه‌های آب گرم و غیره است. این موجود حتی در نزدیکی آب‌گرم‌کن‌ها، فضولات آب گرم کارخانه‌های صنعتی و استخر‌های شنایی که کلر کمی دارند، نیز مشاهده می‌شود؛ اما هیچ نشانه‌ای از زندگی این موجود در آب شور وجود ندارد. اگر انسان توسط این موجود آلوده شود، احتمال مرگش حدود ۹۵ درصد است.
علائم اولیه آلودگی شامل تغییرات در چشایی و بویایی، سردرد، تب، تهوع، استفراغ و سفتی گردن است. علائم ثانویه شامل توهم، عدم تمرکز، عدم تعادل، تشنج و سردرگمی است. پس از شروع علائم، بیماری به سرعت در مغز بیمار پیشرفت می‌کند و پس از ۷ الی ۱۴ روز منجر به مرگ شخص می‌شود.

۱۳- در سال ۱۹۷۶، اولین کوسه دهان‌گنده کشف شد و تاکنون تنها ۶۱ نمونه از این کوسه‌ها دیده شده است!
در سال ۱۹۷۶، اولین کوسه دهان‌گنده (Megachasma pelagios )، گونه‌ای بسیار نادر از کوسه آب‌های عمیق، در حدود ۲۵ مایلی سواحل از کانوئه هاوایی که در کشتی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا گرفتار شده بود، کشف شد. این کوسه ۵ متر طول و ۷۵۰ کیلوگرم وزن داشت. طی ۴۰ سال گذشته، تنها ۶۱ نمونه از کوسه دهان‌گنده دیده شده است.
این کوسه‌های دهان گنده دارای لبی کش‌مانند و سری بزرگ هستند. آن‌ها با دهان بزرگ و کاملاً باز شنا می‌کنند. نمونه‌هایی از این کوسه‌ها در آب‌های مناطق مختلف مانند هاوایی، مکزیک، کالیفرنیا، استرالیا، اندونزی، برزیل، آفریقای جنوبی، سنگال، اکوادر، ژاپن، فیلیپین و تایوان مشاهده شده‌ است.

۱۴- در کشور لسوتوی آفریقای جنوبی، فرودگاهی در میان صخره‌ها وجود دارد که تعداد بسیار کمی از خلبانان می‌توانند در آنجا هواپیما را از زمین بلند کنند.
پرواز کردن در میان صخره‌ها در فرودگاه صحرایی ماتکان، واقع در کشور لسوتو در آفریقای جنوبی یک رویداد عادی است. این فرودگاه در ارتفاع ۷۵۰۰ فوتی در باندی کوهستانی و باریک واقع شده و دارای اختلاف سطح ۲۰۰۰ فوتی از یک صخره است! گاهی خلبانان موفق نشده‌اند به سرعت مورد نیاز در ارتفاع ۱۳۱۲ فوتی برسند. خلبانان انگشت‌شماری‌ در جهان وجود دارند که می‌توانند در چنین شرایط ترسناکی با موفقیت هواپیما را از زمین بلند کنند.

۱۵- دو سوم استرالیایی‌ها، در سن ۷۰ سالگی دچار سرطان پوست می‌شوند!
سرطان پوست زمانی ایجاد می‌شود که سلول‌های پوست آسیب ببیند، به عنوان مثال در اثر اشعه‌های ماورا بنفش خورشید.
ظاهراً در استرالیا:

  • ۸۰ درصد از سرطان‌هایی که به تازگی تشخیص داده شده‌اند، سرطان پوست است.
  • پزشکان عمومی در سال به بیش از ۱ میلیون بیمار مبتلا به سرطان پوست مشاوره می‌دهند.
  • ۹۵ تا ۹۹ درصد سرطان‌های پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه مضر خورشید ایجاد می‌شود.
  • در استرالیا در یک تعطیلات آخر هفته عادی در فصل تابستان، ۱۴ درصد بزرگ‌سالان، ۲۴ درصد نوجوانان و ۸ درصد کودکان آفتاب سوخته می‌شوند.
  • بسیاری از استرالیایی‌ها به دلیل حضور در ورزش‌های آبی، ساحل دریا، استخر و همچنین در طول باغبانی دچار آفتاب سوختگی می‌شوند.
  • بسیاری از استرالیایی‌ها پوست خود را عمداً برنزه می‌کنند. تقریباً نیمی از بزرگ‌سالان استرالیا همچنان اعتقاد دارند که برنزه کردن مضر نیست.
  • برخی از افرادی که از رنگ برای برنزه کردن پوست استفاده می‌کنند، به اشتباه معتقدند که با این کار بدن آن‌ها در برابر اشعه UV مقاوم‌تر می‌شود. بنابراین از انجام اقدامات مربوط به محافظت در برابر نور خورشید خودداری می‌کنند. این کار باعث می‌شود در معرض خطر بیشتری قرار گیرند.

۱۶- سوسک‌های بزرگ شده در فضا سریع‌تر، قوی‌تر و سرسخت‌تر از همتایان خود بر روی زمین هستند.
طبق گزارش یک خبرگزاری روسی، سوسک‌های کوچک که در فضا بزرگ شده‌اند، سریع‌تر رشد کرده و سریع‌تر، قوی‌تر و سرسخت‌تر از همتایان خود بر روی زمین‌ هستند.

۱۷- نوعی زنبور به نام زنبور نیش رتیلی وجود دارد که نیش آن به اندازه‌ای دردناک است که توصیه می‌شود اگر این زنبور نیشتان زد، برای جلوگیری از آسیب بیشتر دراز بکشید و شروع به داد و فریاد کنید!
در یک مجله پزشکی توصیه شده که اگر توسط یک هاوک رتیل گزیده شدید، هیچ راهی جز دراز کشیدن بر روی زمین و فریاد زدن ندارید؛ زیرا نیش این حشره بسیار دردناک و غیر قابل تحمل است.

۱۸- در سال ۱۹۴۲ یک جنگلبان بریتانیایی متوجه شد در پایین یک دره که ۱۶ هزار فوت از سطح دریا ارتفاع دارد، دریاچه‌ای یخ زده وجود دارد که پر از اسکلت انسان است!
تابستان سالی که این موضوع کشف شد، یخ دریاچه روپ‌کوند آب شده بود و بقایای اسکلت انسان‌ها روی آب شناور شده بودند.
فرضیات بسیاری در مورد هویت اسکلت‌های مذکور وجود داشت؛ اما بیشتر افراد معتقد بودند این اسکلت‌ها متعلق به ناوگانی از سربازان است. با این حال، بعدها مشخص شد این اسکلت‌ها به افرادی از سال ۸۵۰ پس از میلاد مسیح تعلق دارند.

۱۹- دراکولین نام نوعی پروتئین است که در بزاق خفاش خون‌آشام یافت می‌شود. این پروتئین از لخته شدن خون طعمه هنگام مکش توسط خفاش جلوگیری می‌کند!
پروتئین موجود در بزاق خفاش خون آشام شامل ۴۱۱ اسید آمینه است. این گلیکوپروتئین به نام دراکولین شناخته می‌شود. در دنیای پزشکی اعتقاد بر این است که این ماده برای درمان سکته مغزی و حملات قلبی مفید است. همچنین این ماده به عنوان یک رقیق کننده خون برای پیشگیری از حملات قلبی استفاده می‌شود و اثر آن تا ۹ ساعت باقی می‌ماند. با این حال، تحقیقات بیشتری لازم است تا بتوان از این پروتئین به عنوان یک دارو به طور گسترده استفاده کرد.

۲۰- نوعی بیماری به نام «نفرین اوندین» وجود دارد که اگر بیمار به خواب فرو رود، می‌میرد!
در یک داستان افسانه‌ای، یک پری دریایی به دلیل بی‌وفایی شوهرش، او را نفرین می‌کند که اگر دوباره به خواب فرو رود، دیگر هرگز نفس نکشد. نام این بیماری از این رویداد افسانه‌ای برداشته شده و از نظر پزشکی، نشان دهنده نوع شدیدی از آپنه خواب است. این بیماری به عنوان سندرم کاهش حجم هوای تنفسی مرکزی مادرزادی یا CCHS نیز شناخته می‌شود.
برای درمان این بیماری، از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌شود که از طریق یک لوله تراکئوستومی به قسمت جلوی گلو وصل می‌شود. اگر این اقدام پیشگیرانه به هنگام خواب رعایت نشود، فرد مبتلا ممکن است در خواب بمیرد.

  • منبع خبر : Unbelievable Facts
  • مترجم: سرکار خانم پریا اقدامی

ارسال نظر

جهت درج آگهی فروش یا خرید کلیه به کانال تلگرام بانک جامع اهداء کنندگان عضو به آدرس تلگرامی زیر مراجعه فرمایید.

https://telegram.me/shopkoliyeh

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی