۱۵ حقیقت جالب در مورد کوکاکولا

مطالب ویژه

 ۱۵ حقیقت جالب در مورد کوکاکولا

۱۵ حقیقت جالب در مورد کوکاکولا

کوکاکولا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان است که تقریباً کل بازار نوشیدنی‌های غیرالکلی را به خود اختصاص داده است. در ادامه به برخی از حقایق جالب در مورد کوکاکولا می‌پردازیم که احتمالاً تاکنون نشنیده‌اید.

۱۵- در فرمول اولیه ساخت کوکاکولا مقدار کمی کوکائین وجود داشت که باعث نشئگی مصرف‌کنندگان می‌شد. در سال ۱۹۰۳، کافئین جایگزین کوکائین شد!

کوکاکولا مدعی شده بود که نوشیدنی‌اش خواص درمانی بسیاری دارد؛ از جمله تسکین سردرد و تقویت‌ مغز و اعصاب. در سال ۱۹۱۱ ایالت متحده آمریکا از کوکاکولا شکایت کرد که کافئین برای سلامتی خوب نیست و باید از این نوشیدنی حذف شود. این پرونده به نفع کوکاکولا بسته شد؛ اما در سال ۱۹۱۶ رأی دادگاه برگشت و شرکت کوکاکولا توافق کرد که میزان کافئین موجود در نوشابه را کاهش دهد و هزینه‌های قانونی برای جلوگیری از مشکلات بیشتر را پرداخت کرد.

زندگی پس از مرگ در دانشگاه هاروارد تأیید شد!

مذهبی مطالب ویژه

زندگی پس از مرگ در دانشگاه هاروارد تأیید شد!

«جراح مغز و اعصاب هاروارد» زندگی پس از مرگ را تایید می‌کند!

آیا زندگی پس از مرگ وجود دارد؟ آیا ما روح داریم؟ زندگی پس از مرگ توسط آدم‌هایی تجربه شده است که به زندگی بازگشتند و داستان‌های غیرقابل باورشان را تعریف کردند. جالب‌ترین تجربه متعلق به ابِن الکساندر، جراح مغز و اعصاب ۲۵ ساله از دانشگاه هاروارد است. این یک جریان معمولی از زندگی پس از مرگ نیست. در ادامه داستان او را می‌خوانید.

صادق خان، نخستین شهردار مسلمان لندن شد!

مباحث متفرقه مطالب ویژه سیاسی

 صادق خان، نخستین شهردار مسلمان لندن شد!

صادق خان، نخستین شهردار مسلمان لندن شد!

«صادق خان» سیاستمدار مسلمان انگلیسی و نامزد حزب كارگر، شامگاه جمعه پس ازكسب پیروزی در انتخابات شهرداری لندن رسما به عنوان شهردار این كلانشهر معرفی شد.

به گزارش فهادان، صادق خان 45 ساله كه وكیل در زمینه حقوق بشر است، براساس آمار رسمی اعلام شده موفق شده است در انتخابات شهرداری لندن ، 57 درصد آرای ماخوذه را به دست آورد.

خواص درمانی آب جوشیده‌ ولرم

مذهبی مطالب ویژه پزشکی و سلامت

خواص درمانی آب جوشیده‌ ولرم

خواص درمانی آب جوشیده‌ ولرم از نظر امام صادق علیه السلام

یک محقق طب اسلامی گفت: مردم در قدیم آب جوش می‌خوردند ولی الان چای می‌خورند که بسیار مضر است.

 یک محقق طب اسلامی خواص درمانی آب جوشیده‌ ولرم را تشریح کرد و گفت: مردم در قدیم آب جوش می‌خوردند ولی الان چای می‌خورند که بسیار مضر است.

آیت الله تبریزیان درباره آب فاتر اظهار داشت:

جدول سودوکوی روز

مطالب ویژه سرگرمی

 جدول سودوکوی روز

جدول سودوکوی روز

ما هر روز براتون يه جدول باحال سودوكو اونم تو 5 تا سطح هديه داريم . شما با ميتوني با مراجعه روزانت به اين صفحه ، اين جدول رو حل كني و اسمت رو به عنوان برنده اين مسابقه به ليست برنده ها اضافه كني . سودوكو يك پازل ژاپنيه و براي حل كردنش بايد اعداد 1 تا 9 رو طوري توي سلول ها قرار بدي تا هر عدد تو سطر ، ستون و مربع هاي 3 در 3 فقط يكبار ديده بشه ...

جهت ورود، بر روی تصویرِ زیر، کلیک کنید...

هر دانشجویی که نمره ۲۰ بگیره یک شب با او خواهم بود

داستان و حکایت فیدهای من مطالب ویژه فرهنگ مقاومت

هر دانشجویی که نمره ۲۰ بگیره یک شب با او خواهم بود

آنهایی که به جایی رسیدند از اول مواظب خودشان بودند

یکی از دوستان قدیمی شهید بابایی ماجرایی را تعریف می کند که نشان‌دهنده این مطلب است: «آنهایی که به جایی رسیدند از اول مواظب خودشان بودند»

ماجرا از این قرار است:در سال ۱۳۴۸ وارد نیروی هوایی شدم . در بدو ورود می بایستی یک سری آموزشها را در نیروی هوایی می دیدیم که از آن جمله آموزش زبان انگلیسی بود.این کلاس ها شروع آشنایی چندین ساله ی من با عباس بابایی بود.

اثرات مخرب امواج گوشی‎های موبایل

مباحث متفرقه مطالب ویژه

 اثرات مخرب امواج گوشی‎های موبایل

بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده، هفت میلیارد مشترک موبایل در سرتاسر دنیا وجود دارد و حدود ٩5 درصد مردم دنیا به این تکنولوژی دسترسی دارند.با توجه به این رشد روزافزون که امروزه حتی کودکان سنین بسیار کم را نیز درگیر کرده به نظر می رسد باید اقدامات مناسبی چه در حیطه فردی و چه در محدوده قوانین ملی و بین المللی برای جلوگیری از آسیب های مورد اشاره انجام شود.

شبکه های اجتماعی