جلسه دوم طرح آب و آئینه (تربیت فرزند _ همسرداری)

مشاوره‌ _ روانشناسی آرشیو تدریس

جلسه دوم طرح آب و آئینه (تربیت فرزند _ همسرداری)

دسترسی به متن تمامی جلسات آب و آئینه (تربیت فرزند _ همسرداری)

مباحث این جلسه:

  • شمارش برخی از رقباء تربیت فرزند؛
  • سیستم تربیتی نه پازل تربیتی؛
  • تحلیل اجزاء قهر عاطفی با ذکر چند مثال.

در جلسه قبل به این نکته توجه داده شد که وقتی پرورش جسم جوجه نیازمند کسب تجربه، مطالعه کتاب، دقّت و تمرکز بر روی رفتار خود و صرف وقت است به طریق اولی تربیت شخصیّت فرزند آن هم در عصر امروز که عصر ارتباطات فراگسترده است به دانش و صرف وقت زیاد احتیاج دارد.

نکته دیگری که در جلسه قبل مطرح شد این بود که در کنار هر پدر و مادری که رسماً مسئولیت مستقیم تربیت فرزند به عهده آن‌هاست رقباء زیادی وجود دارند که برخی از آن‌ها به صورت خیلی جدی و روش‌مند و گاهی در جهت عکس مبانی تربیتی خانواده‌ها، سد راه تربیت فرزندان ما هستند.

پیشرفته‌ترین نوع تقلب در امتحانات لو رفت/عکس

آرشیو تدریس

پیشرفته‌ترین نوع تقلب در امتحانات لو رفت/عکس

پیشرفته‌ترین نوع تقلب در امتحانات لو رفت!

۳ داوطلب در حالی که از ابزار پیشرفته برای تقلب در آزمون‌های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه “رانگسیت”  استفاده می‌کردند، توسط مراقبان جلسه مشاهده و توبیخ شدند. این سه داوطلب از دوربین‌های کوچک و ساعت‌های هوشمند برای عکس گرفتن از برگه‌های امتحانی و انتقال سوالات به خارج از جسله امتحان استفاده می‌کردند.

نقشه تقلب این سه داوطلب به گفته مسئولان امتحان بسیار دقیق و مفصل بوده است. این سه دانش‌آموز ابتدا با استفاده از دوربین‌های تعبیه شده در عینکشان از برگه‌های امتحانی عکس گرفتند. بعد از به پایان رسیدن مدت ۴۵ دقیقه اجباری (تا زمان خروج موقت از جلسه) سالن امتحان را ترک کرده و بلافاصله آن را به شخص دیگری انتقال دادند.

معرفی به استاد درس تفسیر موضوعی قرآن

آرشیو تدریس

معرفی به استاد درس تفسیر موضوعی قرآن

سلام علیکم!

قابل توجه آن دسته از دانشجویان محترمی که درس تفسیر موضوعی قرآن را با من (رضانژاد) معرفی به استاد گرفته‌اند لطفاً چهار جزوه زیر را به دقّت تمام، چند بار مطالعه کرده، سپس برای تعیین وقت، با شماره تلفن 09372172487 صرفاً از طریق ارسال پیامک، هماهنگ نمایید.

با تشکر/ مسعود رضانژاد فهادان

جزوات درسی صنایع دفاع

آرشیو تدریس

جزوات درسی صنایع دفاع
بسم الله الرحمن الرحیم

∴ امام سجّاد علیه السّلام فرمودند:

حَقُّ سائِسِكَ بِالعِلمِ، التَّعظيمُ لَهُ و التَّوقيرُ لِمَجلِسِهِ و حُسنُ الاِستِماعِ إلَيهِ.

حق استاد تو اين است كه بزرگش دارى و محضرش را محترم شمارى و با دقّت به سخنانش گوش بسپارى.

علّامه حسن‌زاده‌ آملی نقل کرده‌اند: بنده حریم اساتید را بسیار، بسیار حفظ می‌کردم. سعی می‌کردم در حضور استاد به دیوار تکیه ندهم، چهار زانو بنشینم، حرفی را زیاد تکرار نکنم، چون ‌و چرا نمی‌کردم که مبادا سبب رنجش استاد شود.