مقالات مدیریّتی

اسنادتان PDF باشد بهتر است یا کاغذی؟

مقالات مدیریّتی

اسنادتان PDF باشد بهتر است یا کاغذی؟

 

اسنادتان PDF باشد بهتر است یا کاغذی؟


همه اسناد اداری یا حتی شخصی خود را دیجیتال کنید.

زندگی اداری، یعنی همان صبح تا غروبی که در یک اتاق محصور شده‌اید، گاهی می‌تواند خیلی عذاب‌آور و کلافه‌کننده باشد؛ مخصوصاً وقتی چیدمان  و دکوراسیون به اختیار شما نیست و قوانین خاصی برای فضای اداره یا شرکت در نظر گرفته شده است. همه اینها به کنار! وقتی که مدیریت اسناد هم با شما نباشد دیگر واقعاً کفرتان درمی‌آید و شما می‌مانید با یک دنیا کاغذ!

۱۶ واقعیت باورنکردنی در مورد کره شمالی

مقالات مدیریّتی

 ۱۶ واقعیت باورنکردنی در مورد کره شمالی

۱۶ واقعیت باورنکردنی در مورد کره شمالی

کره شمالی کشوری با قوانین و اسرار عجیب و غریب است. دولت‌مردان این کشور با جدا کردن کشور خود از سایر کشور‌ها و اعمال قوانین عجیب و غریب، کنجکاوی مردم جهان را به این کشور برانگیخته‌اند.

هیچ جایی در جهان مرموز‌تر و عجیب‌تر از کره شمالی نیست. متأسفانه این کشور تراژدی‌ها، ستم‌ها و برنامه‌های اسلحه‌های وحشتناک خود را از دید ما پنهان می‌کند. همچنین این که ببینیم کشوری از وضعیتی صنعتی به کشوری گوشه‌گیر تبدیل شده است، جای تفکر دارد.

کره شمالی همتایی در جامعه بین‌المللی ندارد:

۱- کره شمالی ۲۸ مدل موی مجاز دارد: ۱۸ مدل مو برای زنان و ۱۰ مدل مو برای مردان.

شش اشتباه مدرسان با معلومات بالا

مقالات مدیریّتی سیاسی

شش اشتباه مدرسان با معلومات بالا

شش اشتباه که مدرسان با معلومات بالا انجام می دهند!

شش دام  که مدرسان با معلومات بالا در آن گرفتار می‌شوند:

اگر حس می‌کنیم در زمینه‌ تخصصی خودمان خیلی اطلاعات داریم، ممکن است در زمان تدریس دچار یک یا چند مورد از خطاهای زیر بشویم؛ خطای ششم خیلی شایع‌تر است.

خطای اوّل: تحمیل اضافه‌بار

گاهی برخی مدرسان فکر می‌کنند هر آنچه خودشان می‌دانند را باید منتقل کنند. برای همین شروع می‌کنند به بمباران محتوا. گاهی این محتوا خیلی زیاد است و یادگیری را برای مخاطب سخت و گاهی غیرممکن می‌کند.

حجم زیاد محتوا باعث ایجاد استرس در مخاطب ما می‌شود.

اگر کولر ندارید حتماً بخوانید.

مقالات مدیریّتی مباحث متفرقه سبک زندگی و آداب اسلامی

اگر کولر ندارید حتماً بخوانید.
[if gte mso 9]> بدون کولر گرمایتابستان را نمی‌توان تحمل کرد اما گاهی مجبوریم به دلیل خرابی کولر یا هزینه زیادبرق با گرما کنار آییم.

برای خنک شدندر تابستان راه‌های ساده‌ای وجود دارند که ما تعدادی از آن‌ها را برایتان آورده‌ایم.

1_ اگرگرما باعث بی‌خوابی شما در شب می‌شود این ترفندها را به کار گیرید:

[if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

17_ کلید فتح قلوب؟!

مقالات مدیریّتی

17_ کلید فتح قلوب؟!

 

چگونه در دلها نفوذ کنید؟! (کلید فتح قلوب)


اطلاع فرمانده و مدیر از مشکلات شخصی همکاران خود در حد ضرورت، نقش قابل توجهی در نحوه اداره کردن آن‌ها دارد.

 

مدیر می‌داند که با چه کسی و چه روحیه‌ای طرف است. اما نکته قابل توجه، جویا شدن، درباره مشکلاتی است که افراد در آن زمینه حساسیت نداشته باشند، این امر باعث خوشحالی هم می‌شود.


این جویای احوال شدن، از شما چهره‌ای محبوب و دلسوز، نزد زیردستان خواهد ساخت و قضاوت آن‌ها این خواهد بود که شما آن‌قدر به فکر آن‌ها هستید که حتی به مشکلات شخصی آن‌ها نیز واقفید.


برای مثال یکی از فرماندهان نیروهای سپاه، سال‌ها قبل در یک شرقیابی به محضر مقام معظم رهبری، در ابتدای جلسه با این سئوال ایشان مواجه شد که:

 

«وضع سردردتان چطور است؟! بهتر شده‌اید یا نه؟»

 

این سئوال برای این برادر، بسیار غیرمنتظره بود. چون تنها خانواده و افراد معدودی از همکاران می‌دانستند که او به میگرن مبتلاست. حال مقام معظم رهبری که چندین رده تشکیلاتی با او فاصله دارد چطور از وضع جسمی یک فرمانده خود مطلع است.


به هر حال دانستن مشکل افراد یک حُسن است و جویاشدن از آن‌ها در وقت و موقعیت مناسب، احسن خصائل یک فرمانده است.

پس:

مطلع بودن شما از مشکلات شخصی افراد زیردست و جویاشدن از آن، کلید فتح قلوب آن‌هاست.

16_ برخورد با بازنشستگان چگونه باید باشد؟

مقالات مدیریّتی

16_ برخورد با بازنشستگان چگونه باید باشد؟

 

برخورد با بازنشستگان چگونه باید باشد؟


قدرشناسی از زحمات کسانی که در یک سازمان کار می‌کنند به طور عادی، هم لازم و روحیه‌بخش است. امّا این قدرشناسی در زمانی که افراد از سازمان جدا شده و به اصطلاح بازنشسته گردیده‌اند ضرورتی فوق‌العاده مهم‌تر است و تأثیر بالائی در روحیه‌ها دارد که باید به آن توجه کرد.

 

تأثیر مثبت این اقدام موارد ذیل می تواند باشد:


1-ایجاد دید مثبت خانواده، بستگان فرد به سازمان، تشکیلات و در نهایت نظام.


2-ایجاد ارتباط با افراد فعلی شاغل و در نتیجه انتقال تجربیات.


3-احساس امنیت روانی شاغلین فعلی که آینده آن‌ها، مورد توجه سازمان است، باعث افزایش روحیه و راندمان کار می‌شود برای این کار می‌توان در مراسم و جشن‌های خانوادگی و سالانه سازمان، آن‌ها را دعوت کرد و نیز از عناصر شاخص، چند وقت یکبار دعوت و ساعاتی پذیرای آن‌ها بود.


پس قدرشناسی از همکاران قدیم که اکنون از تو جدا شده‌اند، موجب می‌شود به تعداد آن‌ها مبلغ و یاور داشته باشیم و همکاران امروز نیز با انگیزه مضاعف کار کنند.

15_ ظرفیت در إعطاء مسئولیت

مقالات مدیریّتی

15_ ظرفیت در إعطاء مسئولیت

 

ظرفیت در إعطاء مسئولیت

 

این یک نکته مهم مدیریتی در نظام حکومتی اسلامی است. اگر به فردی مسئولیتی دادید، شما نباید به او منّتی داشته باشید که کاری و سِمَتی به او داده‌اید، بلکه باید اینطور احساس شود که او به شما لطف کرده و مسئولیّت پیشنهادی شما را پذیرفته است. زیرا بخشی از بار و مسئولیت گرفتاری‌های شما را به عهده گرفته است.

 

این دیدگاه علوی، درست در مقابل دیدگاه‌های مادی رایج امروزه در دنیاست. اگر فرمانده و مدیر چنین دیدی داشت نه تنها در مسئولیت گرفتن ظرفیت خواهد داشت بلکه در مسئولیت دادن هم ظرفیت خواهد داشت و به کار گماردن افراد را در سمت‌های مختلف، دادن طعمه و لطف نمی‌داند. بلکه آن‌را سپردن امانتی به اهل خود خواهد دانست.


همانطور که مسئولیت گرفتن ظرفیت می‌خواهد، مسئولیت دادن نیز ظرفیت می‌خواهد، در غیر اینصورت بیم آن می‌رود که انسان، راه را گم کند.

شبکه های اجتماعی