تصاویری زیبا از مراسم جشن مذهبی عید پاک در رومانی

جریان شناسی اجتماعی

تصاویری زیبا از مراسم جشن مذهبی عید پاک در رومانی

 

 

تصاویری زیبا از مراسم جشن مذهبی عید پاک در رومانی

 

هر سال که می‌گذرد مراسم سنتی و آیینی در سراسر دنیا با گرایشات جدید و مدرن گره می‌خورد. عید پاک یا Easter نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در کشور رومانی با حدود ۱۹ میلیون مسیحی ارتدوکس که اکثریت غالب جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، صنایع دستی کهن مانند تخم‌مرغ‌هایی که با طرح‌های پیچیده دکور و تزیین می‌شوند و نمادهای مذهبی روی آنها شکل می‌گیرد در هفته مقدس مختوم به عید پاک طرفداران زیادی دارد. اما این صنایع دستی و این جشن‌ها به تدریج رنگ‌ و بوی تجاری و مدرنیته را به خود گرفته است. تصاویری از این مراسم را در کشور رومانی مشاهده کنید.

۱۰ نشانه اعتیاد به مواد مخدر در نوجوانان

اجتماعی

۱۰ نشانه اعتیاد به مواد مخدر در نوجوانان

 

۱۰ نشانه اعتیاد به مواد مخدر در نوجوانان

 

مطمئناً وحشتناک‌ترین کابوس والدین، اعتیاد فرزندانشان است. به همین دلیل همواره باید به نشانه‌ها و تغییرات نوجوان خود توجه کنید تا در صورت وجود هر گونه مشکلی، از آن مطلع شده و آن را رفع کنید.

مطمئناً والدین دوست ندارند رابطه خود با فرزندشان را از بین ببرند؛ اما بایستی به عنوان والدین، فرزندان خود را هدایت و راهنمایی کرده و از آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری کنند. یکی از نگرانی‌های روزافزون والدین اعتیاد به مواد مخدر است. نشانه‌ها و علائم زیر را به خاطر بسپارید تا اگر آن‌ها را در فرزند نوجوان خود مشاهده کردید، با وی صحبت کنید یا از یک متخصص کمک بگیرید.

۱- تغییرات شخصیتی

دردسر فرستادن فیلم و عکس سکسی برای دیگران

اجتماعی

دردسر فرستادن فیلم و عکس سکسی برای دیگران

 دردِ سر فرستادن فیلم و عکس سکسی برای دیگران

دختری جوان شکایتی را مبنی بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصی به پلیس فتا ارائه کرد. در بررسی اظهارات او مشخص شد مدتی‌ قبل از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با مردی آشنا شده و با پیشنهاد او برای ازدواج، مدتی با هم ارتباط داشتند که این فرد شیاد با اغفال وی تعدادی از تصاویر و فلیم‌های خصوصی‌اش را به دست آورده و در پی قطع‌شدن ارتباط آنها، این فرد با ارسال پیام با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی درخواست رابطه نامشروع کرده و با بی‌توجهی شاکی وی تعدادی از فیلم‌ها و تصاویر خصوصی وی را در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

تجاوز به اجساد دختران در سردخانه بیمارستان

اجتماعی

 تجاوز به اجساد دختران در سردخانه بیمارستان

تجاوز به اجساد دختران در سردخانه بیمارستان

پزشکی در امریکا وقتی دختر یا زنان بیمار جان می باختند داوطلب کشیک شب بیمارستان می شد و در سردخانه به اجساد آنان تجاوز می کرد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پزشکی در امریکا وقتی دختر یا زنان بیمار جان می باختند داوطلب کشیک شب بیمارستان می شد و در سردخانه به اجساد آنان تجاوز می کرد.

این دکتر ۴۲ ساله که اورتان ناندن نام دارد پس از افشای رازش ادعا کرد با طلاق همسرش دیگر نتوانسته با زنی ارتباط دوستی بگیرد و این نقشه تکاندهنده را طراحی کرده است.

کاری که سیگار با پوست و مو می‌کند!

پزشکی و سلامت اجتماعی

کاری که سیگار با پوست و مو می‌کند!

سیگـار، دشمن پوست و مو

همیشه وقتی صحبت از تاثیر مخرب قلیان و سیگار می‌شود، کمتر کسی درباره تاثیرات مواد دخانی روی پوست و مو حرف می‌زند. اتفاقا نباید بی‌تفاوت از کنارش بگذریم.

سیگار علاوه بر عوارضی چون حمله‌های قلبی، انواع سرطان‌ها و مشکلات ریوی روی پوست و موی افراد هم تاثیر دارد و باعث ایجاد چین و چروک زودرس و حتی سفیدی مو می‌شود. حتی قلیان بسیار خطرناک‌تر و مضرتر از سیگار است.

کارشناسان و محققان در این زمینه می‌گویند توتون و تنباکوی قلیان به علت داشتن آمونیاک چند برابر بیشتر از سیگار، جذب بدن می‌شود. با هر بار پک‌زدن سیگار، حدود 70 سی‌سی و با هر بار پک‌زدن قلیان حدود 500 سی‌سی دود وارد ریه افراد و ده دقیقه دود کردن سیگار باعث کاهش اکسیژن‌رسانی پوست به مدت یک ساعت می‌شود.

نشانه‌های سیگاری یا معتاد شدن فرزندان

اجتماعی

نشانه‌های سیگاری یا معتاد شدن فرزندان

نشانه‌های معتاد شدن فرزندتان را بشناسید !

علایم هشدار دهنده عبارتند از:

• تغییر ناگهانی دوستان، عادات تغذیه‌ای، ساعات خواب، فعالیت‌های فیزیکی و بدنی و عملکرد تحصیلی
• عدم توجه به فعالیت‌های مورد علاقه
• استعمال نامتعارف عطر و آدامس
• سوراخ شدن لباس
• گردش‌های شبانه
• به وجود آمدن نگرش خصمانه
• مشاهده وب سایت‌هایی که افراد را به مصرف مواد مخدر ترغیب می‌کنند.
• پنهان کردن اعمال و اموال
• ناپدیدشدن غیرقابل توضیح و توجیه پول از خانه
• وجود جعبه خالی داروهای گوناگون در اتاق نوجوان
• شنیدن بوهای غیرعادی داروها و مواد شیمیایی در اتاق نوجوان

هتلی پر از خنزر پنزرهای قدیمی

اجتماعی

هتلی پر از خنزر پنزرهای قدیمی

سفرنامه‌ای به یزد (فهادان) به سبک جلال آل احمد

هتل پر بود از خنزر پنزرهایی که مثلا فضا را قدیمی نشان بدهد مثل کوزه و موتور قدیمی و چرخ گاری و... انگار با یک خاور از پارکینگ پروانه خیابان جمهوری تهران جنس خریده باشی و ریخته باشی داخل آن خانه قدیمی.

 خبرگزاری مهر ـ گروه فرهنگ و ادب: مهدی قزلی که پیش از این قلم خود را بارها در سفرنامه‌نویسی آزموده و کتاب‌هایی از او در قالب داستان در دسترس علاقه‌مندان است، در سفر به شهرهایی چون یزد، کرمان، اسالم، جزیره خارک و زادگاه جلال ـ اورازان ـ با الهام از سبک سفرنامه‌نویسی این نویسنده نامدار، دست به تک‌نگاری‌های کوتاه و خواندنی زده که از روز گذشته در چند قسمت متوالی در خبرگزاری مهر منتشر می‌شود.

او در نخستین سفر خود به شهر یزد، سعی کرده همزمانی و همزبانی سفر و قلم جلال پس از 55 سال را یک بار دیگر تجربه کند که از یکشنبه در هفت قسمت با درج عکس‌های نویسنده در پی هم منتشر می‌شود.

اینک بخش چهارم این سفرنامه:

شبکه های اجتماعی