شتر حق‌الناس!

سیاسی

شتر حق‌الناس!

شتر حق‌الناس!

اخیرا جناب آقای هاشمی رفسنجانی در مراسمی که مربوط به بزرگداشت مرحومه همسر مکرم حضرت امام راحل بود سخنانی بر زبان آوردند که عینا نقل می‌شود:

«رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات به صراحت گفته‌اند که رای مردم حق الناس است، این حرف رهبری سیاسی نیست یک حرف اجتهادی است، چطور به خودمان حق می‌دهیم نگذاریم آن کسی که مردم می‌خواهند وارد می‌شوند و آن کسی که مردم نمی‌خواهند را مسلط کنیم.

رعایت نکردن حق‌الناس ظلم و منکری است که در جامعه می‌تواند پیدا شود، این حقوق در قانون اساسی ما هم آمده است و من فکر می‌کنم که حق‌الناس‌های موجود در قانون اساسی کافی است. [...] بله این مصیبت است و این زن‌ها باید حداقل حجاب اسلامی را داشته باشند اما، مسئله این است که بقیه مسائل مانند زندان‌ها، ظلم‌ها، سرکوب‌ها و حق‌هایی که از مردم ضایع می‌شود چه می‌شود.»

با شنیدن این سخنان برای امثال بنده کوچک‌ترین شکی باقی نمانده است که ایشان علی رغم آن همه افتخارات در دوره مبارزه و ابتدای انقلاب و مورد سوء قصد قرار گرفتن توسط گروهک منحرف فرقان و کسب مدال افتخار از امام(ره) با ذکر جمله «هاشمی زنده است تا نهضت زنده است»، اکنون خویش را تا حد لیدر یک جریان سیاسی پایین کشیده است و تمامی دستاوردهای خود را قربانی آن ساخته است.

واقعا باعث تاسف است اگرچه موجب شگفتی نیست که فردی با این سوابق به چنین وضعی دچار شده است! ایشان ترجیع بند سخنانشان با استناد به سخنان حضرت آقا قبل از انتخابات سال 92 که فرمودند انتخابات و رای مردم حق‌الناس است، حق الناس می‌باشد. البته آدمی از این تاکید ایشان به یاد آن مثلی می‌افتد که می‌گوید فلانی از رانندگی فقط بوق زدنش را یاد گرفته است. البته آقاي هاشمي نشان داده‌اند كه هر وقت و هر جا خود تشخيص مي دهند بوق بزنند. مثلا براي بنده و نسل بنده اين سوال همواره مطرح است كه آيا تحميل آقاي منتظري به نظام و مردم، به عنوان قائم مقام امام راحل علي رغم آن كه امام مخالفت خود را توسط مرحوم آيت‌الله گيلاني به شما اطلاع دادند، حق‌الناس بود يا نبود؟! آيا اين همه هزينه كه به خاطر اصرار و يكدندگي و خودمحوري به نظام و مردم به خاطر اين اقدام و نافرماني، تحميل شد حق‌الناس بود يا نبود؟! آيا جلوگيري از قرائت نامه حضرت امام در مورد آقاي منتظري در اخبار ساعت 2 راديو، به كمك اخوی‌تان كه آن زمان مدير صداوسيما بود، حق الناس بود يا نبود؟!

آيا افرادي كه از اين بابت به فتنه افتادند و دينشان تباه شد مشمول حق الناس هستند يا نيستند؟! آيا تحريك مسئولين كشوري و لشكري وقت به ارائه گزارش مبني بر ناتواني از ادامه دفاع مقدس و خوراندن جام زهر به حضرت امام حق‌الناس بود يا نبود؟!

آيا وقتي در دوران رياست جمهوري‌تان با الگوگيري از شيوه هاي غربي و ليبرالي با اعمال سياست تعديل، فشار اقتصادي شديدي را بر گروه هاي محروم و ولي نعمتان جامعه وارد کرديد و نرخ تورم را به ۵۰ درصد رسانديد، اين‌ها حق الناس بود يا نبود؟! وقتي مسير تهاجم و شبيخون فرهنگي و تجمل گرايي و اشرافي‌گري را در كشور با روش هاي ليبرال غربي هموار مي‌گرديد تا روح و ايمان جوانان كشور شخم زده و درو شود آيا به فكر حق الناس بوديد؟!
آيا وقتي بعضي از نزدیکانتان در زير سايه نا‌متان در عرصه اقتصادی جولان می‌دادند و براي ديگران دلالي مي کردند و حق دلالي برمي‌داشتند حق الناس كجا بود؟!

آیا در هنگام به كودتاي فتنه گران در سال 88 وقتی نامه‌اي بدون سلام به رهبري نوشتيد چراغ سبز بدانان نشان داديد تا نظام را تا پرتگاه سقوط ببرند، نظامي كه بيش از 98 درصد از «ناس» بدان راي داده بودند، به ياد حق‌الناس بوديد؟! چرا وقتي دوستان شما سرمايه اسرائيل و امريكا شدند تا قلب مستضعفان و مبارزان جهان را، كه تمام اميدشان را به اين نظام و انقلاب بسته بودند، از نگراني به درد آورند خبري از حق‌الناس نبود؟!

وقتي همسرتان دستور حمله و يورش و اردوكشي خياباني داد و عليه نظام اسلامي باغي شد يا وقتي دخترتان رفته بود بين فتنه‌گران ساندويچ بخرد از حق‌الناس بودن اصل نظام حرفي زده نشد؟! وقتی مردم را می‌کشتند و به مقر بسیج حمله می‌بردند و مغازه‌ها را خرد می‌کردند و... چرا از حق‌الناس حرفی نزدید؟ آتش زدن مسجد، سنگباران نمازگزاران، اهانت به ساحت امام حسین(ع)، سردادن شعار به نفع اسرائیل در روز قدس، و به نفع آمریکا در روز مبارزه با استکبار، دریافت کمک ‌مالی از ملک عبدالله برای آشوب‌آفرینی، جنازه‌سازی از زنده‌ها، شعارهای «انتخابات بهانه‌ است، اصل نظام نشانه است»، پاره کردن تصویر مبارک حضرت امام(ره)، خط کشیدن روی قید «اسلامی» از جمهوری اسلامی ایران همه این‌ها آنقدر وزن نداشت که شما یک کلمه در مورد حق‌الناس سخن فرمایید؟ وقتی «ناس» در روز 9 دی آمدند بیرون چرا شما با آنها همراه نشدید تا از حقشان دفاع کنید؟

چطور فکر نمی‌کنید افرادی که انتخابات 92 را برگزار کردند همان افرادی بودند که انتخابات 88 را برگزار کردند، چطور می‌شود که این زمان انتخابات برای آنها حق الناس بوده ولی در سال 88 برایشان حق الناس محسوب نمی‌شده است؟ یعنی آن موقع این‌قدر دزد و متقلب بودند و در عرض 4 سال فقط و فقط با یک حق الناس گفتن ولی فقیه، با شرف و مومن و امانت‌دار گردیدند یا از اول همین طور بودند؟! وقتی می‌خواستید تمام دارایی منقول و غیرمنقول دانشگاه آزاد را وقف نموده و بیت المال را موقوفه خود نمایید آیا پای حق الناس در میان نبود؟

شما قطعا می‌دانید  بار معنایی که با استعمال لفظ «سرکوب» به مخاطب منتقل می‌کنید چیست؟ آیا واقعا این ظلم فاحشی که به نظام اسلامی می‌کنید و آن را در ردیف رژیم‌های دیکتاتور و سلطه‌گر دنیا قرار می‌دهید حق‌الناس نیست؟ آیا این ظلم به حق شهدا و خانواده‌هایشان و ایثارگران این ملت نیست؟

آیا از نظر شما «ناس» همان سرمایه داران زالو صفتند یا آدم‌هایی که بی‌درد به دنبال شکم و زیر شکم خودند و یا به دنبال اسقاط نظام اسلامیند و رنج و حرمان محرومان و معتقدان به انقلاب برایشان پشیزی ارزش ندارد؟ آیا فقط آن چه شما و همقطارانتان تشخیص می‌دهید یا خوشتان می‌آید حق‌الناس است؟!

* حسین اصفهانی/ استاد دانشگاه

نظرات مطلب

 1. حجت‌الاسلام و المسلمین سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور در اردوی سیاسی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد به ارائه سخنرانی پرداخت.

  رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمن در ابتدای انقلاب وقتی متوجه شد کار از دست لیبرال‌ها خارج شده است و کسانی سر کار آمده‌اند که از اسلام ناب سخن می‌گویند تلاش کرد در بین روحانیون افرادی را با تفکر لیبرالی تربیت کنند از جمله منتظری و هاشمی رفسنجانی. وی تصریح کرد: منتظری که شاگرد امام بود کارش به جایی رسید که تلاش می‌کرد تمام نقشه‌های آمریکا را در ایران پیاده کند

  البته منتظری در خط امام بود اما بعد‌ها فریب خورد اما درباره هاشمی رفسنجانی این گونه فکر نکنید که از ابتدا در خط امام بودند و امروز تغییر کردند. هاشمی رفسنجانی قبل از آنکه امام را بشناسد و از ایشان کسب بینش کند از لیبرال‌ها و جبهه ملی کسب بینش کرده است. این موضوع در کتاب هاشمی بدون روتوش نیز آمده است.
 2. اینا همشون دستشون تودست هم بیخود دنبال حواشی نباشید ،اگه اینطور نبود چرا احمدی نژاد یاغی که اون همه ضربه زد به مملکت واز سادگی مردم سواستفاده کرد وبا اسم رهبری و بسیجی بودن اون فجایارو ببار آورد و این اواخر حتی جلوی رهبری قرار گرفت و اون همه افشاگری کرد درمورد آقای هاشمی باز با تایید رهبری و دعوت مجمع تشخیص باید به آنجا برود درصورتی باهاشمی خیلی رابطه بدی داشتن وسایه هم رو باتیر میزدند چرادرکشور ما کسانی که پستای کلیدی دارن مادام العمرباید کارکنند باوجود اینکه خیانتها به مملکت کردند پس شونده باید عاقل باشه کشور ما بعداز رحلت حضرت امام (ره مورد تهاجم مردمی ازجنس خودش قرارگرفت بله چنین است،
 3. سلام
  مهدی موسی رضایی هستم
  از دانشجویان
  خداوند بهتر میدونه .ما نباید درمورد چیزی که با چشم خودمون ندیدیم قضاوت کنیم البته تحقیق درمورد این موضوع جایز تره اما باز بد کسید رو نگیم بهتره.ممنون
 4. سلام
  مهدی موسی رضایی هستم
  از دانشجویان
  خداوند بهتر میدونه .ما نباید درمورد چیزی که با چشم خودمون ندیدیم قضاوت کنیم البته تحقیق درمورد این موضوع جایز تره اما باز بد کسید رو نگیم بهتره.ممنون
 5. ب نظر من این حرفها نمیتواند صدمه ای ب انقلاب ما بزند چون مردم حماسه آفرین ما برای انقلاب اسلامی از جان و مال و دارایی خود گذشتن و هیچکس با هیچ حرفی نمیتواند آنرا خدشه دار کن
  چون ما مسایل مربوط به انتخابات 88 را فطنه یاد میکنیم و اعتقاد داریم دست سران مخالفان انقلاب اسلامی در اینگونه مسایل اس
  علیرضا محمدی 920207705
 6. اصول حرفه ای؟؟؟
  خدمت به انقلاب؟؟؟
  داستان اون عابد رو شنیدی که بعد از یک عمر عبادت با ی گناه تمام ثوابش رو به باد داد...
  دلیل نمیشه که هر کسی توی جریان انقلاب بوده الان هم همون روحیه ی انقلابی رو داشته باشه...
  تریبون؟؟؟
  حتی کسایی که توی کشور و بین مردم نیستن و به اصطلاح رفتن اونور آب هم خبر دارن که همه کاره ی سرمایه داری مملک آقای پدر خوانده هستن
  ی نگاه به طنز شبکه ی نیم که از من و تو پخش میشد بنداز
  توی اون قسمت که مربوط به قبل از انتخابات ریاست جمهوری آقای روحانیه
  آقای هاشمی داره خاطراتش رو می نویسه
  زیر دستش ی بالشت که پر از پوله
  و متن خاطراتش اینه:
  این جنتی با این سنش باز هم ی چیزی رو خوب فهمید و من رو ردصلاحیت کرد
  این جوری هنوزم همه کاره خودم هستم و هیچ کسی نمی تونه بهم ایراد بگیره
  .............
  البته ی پیشنهاد برای شما دارم
  خاطرات دوران ریاست جمهوری آقای رفسنجانی رو بخون
  و ببین آیا مثل ری رئس جمهور اسلامی زندگی می کردن
  یا محمدرضا شاه
 7. با سلام  با اظهارت آقای علیدادی کاملا مخالف هستم این دیدگاه شخصی شماست در مورد این مطلب....

  از خدمات آقای هاشمی به این نظام و انقلاب براحتی گذشت و دلیل این همه هجمه علیه ایشون اینکه ی تریبون در اختیارش نیست اما جناح تندرو در همه مراسمات رسمی خود آقای هاشمی را جز فتنه 88 میدانند که خلاف اصول حرفه ای است...  بدرود
 8. این حرفا رو همه میدونند
  همه می دونند که آقای رفسنجانی پدر خوانده ی مافیای سرمایه داری ایران هستن...
  اما هیچ کدام از مسئولین دست به اقدام عملی نمی زنند
  تنها کسی روبروی هاشمی ایستاد احمدی نژاد بود ولی اون هم استراتژی مبارزه با سرمایه داران رو نداشت
  فقط تونست در ی مدت کوتاه دست آقای هاشمی رو از خزانه ی بی انتهای دانشگاه آزاد کوتاه کنه
  اما...

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی