تست کامل و بسیار جالب شخصیّت (+متن +صوتی)

مشاوره‌ _ روانشناسی

تست کامل و بسیار جالب شخصیّت (+متن +صوتی)

تست شخصیت‌سنجی کامل

جهت تصویرسازی بهتر، در این پست از تصویر استفاده نشده است.

ابتدا مطمئن شوید به اندازه کافی وقت دارید و می‌توانید فکرتان را متمرکز نمائید. برای انجام این آزمون باید تصویر موقعیت‌های گفته شده را به ذهن بیاورید و خود را در آن موقعیت قرار دهید. ابتدا با جنگل شروع می‌کنیم.

خود را در یک جنگل مجسم کنید و به سوالات زیر پاسخ دهید.

آیا جنگلی که در آن هستید تاریک است یا روشن؟

الف) من خود را در جنگلی در روشنایی روز می‌بینم.

ب) من خود را در جنگلی در شب می‌بینم.

پ) هنگام غروب، یا طلوع خورشید؛ نه کاملاً تاریک و نه کاملاً روشن.

آیا راهی در میان جنگل وجود دارد؟

الف) بله

ب) نه

حال از شما می‌خواهیم که به میان جنگل بروید.

فنجانی را می‌بینید. چه شکلی است؟

الف) فنجان به نظر من با ارزش می‌آید.

ب) فنجان به نظر من ارزش چندانی ندارد.

با آن چکار می‌کنید؟

الف) ر‌هایش می‌کنم و از کنارش می‌گذرم.

ب) از زمین بر می‌دارم و سپس دوباره به زمین می‌اندازمش.

پ) از آن استفاده می‌کنم و سپس آن را همان‌جا‌‌ رها می‌کنم.

ت) بر می‌دارمش و با خودم می‌برم.

به راهپیمایی در جنگل ادامه می‌دهید تا به آبی می‌رسید.

آبی که می‌بینید چه شکلی است؟

الف) گودالی است که آب باران در آن جمع شده است.

ب) برکه

پ) رود کوچک

ت) رودخانه

ث) دریاچه

ج) اقیانوس

آیا آبی که می‌بینید جریان دارد؟

الف) بله (تند)

ب) بله (کند)

پ) نه (آرام و بی‌جنب وجوش)

ت) نه (کاملا راکد) 

آب چه عمقی دارد؟

الف) خیلی کم

ب) می‌توانم در آن بایستم

پ) از قد من بیشتر است.

ت) خیلی عمیق است.

باید از آب عبور کنید. چگونه این کار را می‌کنید؟

الف) پیاده به آب می‌زنم یا شنا می‌کنم.

ب) آن را دور می‌زنم.

پ) از روی پل رد می‌شوم.

ت) از قایق یا کشتی استفاده می‌کنم.

به راه‌تان در جنگل ادامه می‌دهید که ناگهان با خرسی مواجه می‌شوید.

چه نوع خرسی است؟

الف) یک خرس کوچولوی خوشگل

پ) یک خرس بزرگ و واقعی

آن خرس چکار می‌کند؟ (نزدیک‌ترین گزینه را انتخاب کنید.)

الف) خرس متوجه من نشده است.

ب) خرس متوجه من شده و دارد با خودش بازیهای قشنگی می‌کند.

پ) خرس متوجه من شده ولی با من کاری ندارد و سرگرم کار خودش است.

ت) خرس متوجه من شده و به نحو تهدید آمیز و ترسناکی به من نگاه می‌کند.

ث) هیچکدام، صاف دارد به طرف من می‌آید.

شما باید به راه‌تان ادامه دهید. با آن خرس چکار می‌کنید؟

الف) کار خاصی نمی‌کنم. خیلی کوچولو و خوشگل است و به فکر این هستم که آن را بغل کنم و همراه خود ببرم.

ب) به آن توجهی نمی‌کنم و راهم را ادامه می‌دهم.

پ) قبل از آنکه مرا ببیند از آنجا دور می‌شوم.

ت) بالای درخت می‌روم یا پنهان می‌شوم.

ث) می‌ایستم و با آن مقابله می‌کنم. من پیروز خواهم شد.

ج) می‌ایستم و مقابله می‌کنم. کمی زخمی می‌شوم.

چ) هیچکدام از این گزینه‌ها به انتخاب من نزدیک نیست.

به راه‌تان ادامه می‌دهید تا به ساحلی می‌رسید.

چند نفر آدم در آنجا می‌بینید؟

الف) صد‌ها و شاید هزاران نفر

ب) ۲۰ تا ۱۰۰ نفر

پ) یکی یا دو نفر

ت) هیچکس

فاصله شما از آن‌ها چقدر است؟

الف) آنقدر نزدیکند که می‌توان با آن‌ها صحبت کرد.

ب) آنقدر نزدیک نیستند که بتوان با آن‌ها صحبت کرد.

پ) یا خیلی دورند و یا هیچکس در ساحل نیست.

 

پاسخـــنامه

جنگل نماد زندگی شماست و اینکه شما چگونه به آن نگاه می‌کنید.

1) اگر شما گزینه جنگل در روشنایی روزی را انتخاب کرده‌اید، این قویاً نشانگر این است که به طور کلی آدم شادی هستید. هر چه نور بیشتری در جنگل ببینید به معنی این است که زندگی شما از محتوای بیشتری برخوردار است.

2) چنانچه شما گزینه جنگل در شب را انتخاب کرده‌اید، بدین معنی است که چیز عمده‌ای در زندگی شما وجود دارد که می‌خواهید آن را تغییر دهید یا از آن ناراضی هستید. این انتخاب همچنین بیانگر این است که شما به دلایلی تحت فشار استرس قرار دارید.

۳) اگر گزینه جنگل نه کاملاً تاریک و نه کاملاً روشن را انتخاب کرده‌اید، نشانگر چیزی بین دو حالت فوق است. یعنی اینکه یکی دو چیز در زندگی شما وجود دارد که مایلید آن را تغییر دهید.

4) اگر راهی در جنگل دیده‌اید بدین معنی است که هنوز در زندگی خود به طور کامل جا نیافتاده‌اید. جوان‌تر‌ها معمولا چنین راهی را می‌بینند.
چرا چنین است؟ راه، نماد جایی است که به سوی آن در حرکتید. کسانی که هنوز راه مشخصی را در زندگی خود پیدا نکرده‌اند به احتمال زیاد راهی را در جنگل می‌بینند و از طرف دیگر، کسانی که راه زندگی خود را یافته‌اند (معمولا افراد مسن‌تر) احتمال کمتری دارد که راهی در بین جنگل ببینند.

فنجان = ثروت

فنجان نماد ثروت و رهیافت شما به آن است. این سؤال به شما این شانس را می‌دهد که هر نوع فنجانی را ببینید. در واقع، این سؤال به شما فرصت می‌دهد تا به خودتان پاداش بدهید.

*) اگر فنجان با ارزشی را دیده‌اید در این صورت چیزی که برایتان با ارزش است را به خودتان پاداش داده‌اید و اگر فنجانی که دیده‌اید ارزش چندانی نداشته، یعنی هنگامی که فرصتی پیش آمده به خودتان پاداش نداده‌اید.

1) اگر فنجان را‌‌ رها کرده‌اید، یعنی به شما شانس داده شده که پاداشی بگیرید ولی شما آن را پشت سر گذاشته‌اید. این بدان معنی است که یا ثروت برای شما ارزش محسوب نمی‌شود و یا اینکه فکر می‌کنید ثروت، چیزی است که باید برای به دست آوردنش کار و تلاش کنید.

2) اگر فنجان را از زمین برداشته و دوباره به زمین انداخته‌اید، بدان معنی است که شانس پاداش گرفتن به شما داده شده است، شما هم به قدر کافی کنجکاو بوده‌اید که فنجان را از زمین برداشته‌اید، ولی آن را پشت سر گذاشته‌اید.

3) اگر از فنجان استفاده کرده و سپس آن را همان‌جا‌‌ رها کرده‌اید، بدین معنی است که شانس پاداش گرفتن به شما داده شده و شما یک استفاده فوری برای آن پیدا کرده‌اید و فوراً آن را به کار بسته‌اید. بسیاری از مردم یک فنجان چای یا قهوه می‌بینند و آن را می‌نوشند.
شما هم چنین بوده‌اید؟ شما شانس پاداش گرفتن را پشت سر گذاشته‌اید و یک استفاده عملی برای فنجان یافته‌اید. رهیافت شما به سوی پاداش، اینجا و اکنون بوده است.
۴) اگر فنجان را برداشته و با خود برده‌اید، احتمالا فنجانی را دیده‌اید که به نوعی برایتان با ارزش بوده است. یعنی شما شانس پاداش دادن سریع به خودتان را پیدا کرده‌اید و از آن استفاده نموده‌اید.

آب = رابطه جنسی

آب، برای همه و به ویژه برای خانم‌ها، نماد رابطه جنسی است. عمق و سرعت جریان آبی که دیده‌اید نشانگر طرز فکر و تمایل شما در این زمینه است.

سرعت جریان آبی که دیده‌اید بیانگر میزان میل جنسی در شماست. هر چند که این میزان لزوماً آنچه مورد نیاز شماست نیست. هر چه سرعت جریان آب کمتر باشد نشانگر میل جنسی کمتر و هر چه بیشتر باشد نشانگر میل جنسی بیشتر است. عمق آب نیز بیانگر نحوه نگرش شما به رابطه جنسی و آنچه از آن می‌خواهید است.

سهولت رد شدن از آب، نشانگر طرز تفکر و رهیافت شما به مسائل جنسی است. هر چه راحت‌تر از آب رد شوید، یعنی رهیافت و رویکرد شما به روابط جنسی، راحت‌تر و آزادانه‌تر است.

خرس = استرس

خرس، نماد مشکلات و چگونگی برخورد شما با آن‌هاست.

1) اگر خرس کوچولوی خوشگلی را دیده باشید نشانگر این است که زندگی شما خالی از استرس است و شما به راحتی از کنار مشکلات می‌گذرید. همچنین نشانگر این است که شما از زندگیتان لذت می‌برد.

2) چنانچه خرس واقعی و بزرگی را دیده باشید، حال امکان مواجه شدن با یک مشکل واقعی برایتان فراهم شده است. کسانی که به طور دائم تحت فشارهای استرس قرار دارند، خرس‌های بزرگ‌تر و خطرناک‌تری را می‌بینند.

چه شما خرس را نادیده بگیرید و چه خرس شما را، هر دو نشانگر این است که چگونه به استرس و مشکلات هنگامی که برایتان پیش می‌آید، می‌نگرید.

3) اگر خرس شما را ندیده است و یا آنکه دیده ولی سرگرم بازی‌های قشنگ با خودش است، بدین معنی است که شما مشکلات واقعی چندانی در زندگی ندارید. شما تحت استرس و نگرانی‌های روزمره نیستید. به شما فرصت داده شد تا مشکلی را ببینید ولی این فرصت را از دست دادید، اصلاً چیز بدی نیست.

4) اگر خرس شما را دیده ولی با شما کاری نداشته و سرگرم کار خودش بوده است، این بدان معنی است که با وجودی که مشکلات متداول در زندگی شما وجود دارد، ولی شما از نظر سطح استرس یا نگرانی، در شرایط ناسالمی قرار ندارید.

5) اگر خرس متوجه شما شده و به نحو تهدیدآمیز و ترسناکی به شما نگاه می‌کرده است، یعنی شما نیاز به مرخصی دارید. شما تحت فشارهای شدید استرس و نگرانی هستید و این می‌تواند شرایط ناسالمی را برای شما به وجود آورد.

6) نحوه عبور از خرس و ادامه دادن راه، نشانگر این است که شما با مشکلات چگونه برخورد می‌کنید و چگونه به حل آن‌ها می‌پردازید. اگر پاسخ شما این بوده که به فکر بغل کردن خرس و همراه بردن آن بوده‌اید، در این صورت رویکرد شما با سایر مردم بسیار متفاوت است. اغلب مردم تحت استرس بسیار بیشتری از شما قرار دارند.

ساحل = ارتباط با مردم

ساحل، نماد چگونگی ارتباط شما با افرادی است که پیرامونتان قرار دارند. تعداد افرادی که در ساحل دیده‌اید، مستقیماً به تعداد افرادی که مایلند دوروبرتان باشند ارتباط دارد. افراد اجتماعی و معاشرتی در کنار عده زیادی از مردم احساس راحتی می‌کنند. این گونه افراد، ساحل را مملو از جمعیت می‌بینند. در طرف مقابل، کسانی که هیچکس را در ساحل ندیده‌اند آن‌هایی هستند که از تنها بودن با خودشان احساس آرامش و راحتی می‌کنند.

احساس تنهایی برای آن‌ها مفهومی ندارد و می‌توانند مدت زمانی طولانی با خودشان به سر برند.

1) اگر شما صد‌ها نفر را در ساحل دیده باشید یعنی از بودن در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت احساس ناراحتی نمی‌کنید. در حالی که اگر یک یا دو نفر را در ساحل دیده باشید، بدان معنی است که شما فردی هستید که نمی‌خواهد زمان زیادی را در مکانهای شلوغ بگذراند و ترجیح می‌دهد با یک نفر یا دو نفر صحبت کند. البته این به معنی آن نیست که شما آدمی اجتماعی نیستید. بلکه نشانگر این است که بیشتر تمایل به محیط‌های آرام و کم جمعیت دارید. اغلب مردم، ساحل را با یک یا دو نفر می‌بینند.

2) فاصله مردمی که در ساحل هستند با شما، نماد چگونگی ارتباط شما با افرادی است که پیرامونتان قرار دارند. اگر مردم آنقدر نزدیک بوده‌اند که امکان صحبت کردن با آن‌ها فراهم بود، یعنی شما در بیشتر مواقع مایل به ارتباط برقرار کردن با دیگران هستید.

3) اگر مردم آنقدر دور بوده‌اند که امکان صحبت با آن‌ها نبوده، بدان معنی است که شما در اکثر اوقات نیازی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید، اما دلتان می‌خواهد کسانی را پیرامون خود داشته باشید.

4) اگر مردم خیلی دور بوده‌اند یعنی شما در اکثر مواقع نیازی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید و از تنها بودن با خودتان راضی هستید.

دانلود فایل صوتی

منبع: پرشین وی

نظرات مطلب

ارسال نظر

جهت درج آگهی فروش یا خرید کلیه به کانال تلگرام بانک جامع اهداء کنندگان عضو به آدرس تلگرامی زیر مراجعه فرمایید.

https://telegram.me/shopkoliyeh

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی