معرفی ده ماهی وحشتناک

شگفنی‌های خلقت

معرفی ده ماهی وحشتناک

داشتن ماهی‌های خانگی سرگرمی جالبی برای خود فرد محسوب می شود که علاوه بر سرگرمی تاثیرات درمانی مثبتی برای سایر افراد به همراه دارد. تصور کنید ماهی بامزه ای مثل نموی کوچک را در دست داشته باشید.

اما واقعیت این است که همه آبزیان آنقدر دوست داشتنی نیستند که به عنوان حیوان خانگی انتخاب شوند. بویژه مخلوقاتی که در عمق آب های تیره اقیانوس و در کمین طعمه های از همه جا بی خبر نشسته اند. اگر مایلید با موجوداتی آشنا شوید که گویی از اعماق تیره ترین کابوس هایمان سر بر آورده اند در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

این موجودات اغلب ظاهری ترسناک و متناقص دارند. ویژگی اصلی آنها دندان های نیش مانند و تیز، چشم های بسیار بزرگ و اندام های نورانی برای فریفتن قربانیان می باشد. این موجودات ناچارند از هر چیزی که بر سر راهشان قرار می گیرد تغذیه کنند چرا که در آن عمق از اقیانوس که زیستگاه آنان به حساب می آید کمبود مواد غذایی وجود دارد. آنها به نحوی هم بازمانده و هم شکارچی هستند.

ایزوپاد غول پیکر

نام علمی آن باسینوموس ژیگانتئوس(Bathynomous giganteus) است و بزرگ ترین ایزوپاد (نوعی سخت پوست که از دیگر اعضاء این خانواده می توان به خرخاکی که همه آن را می شناسیم اشاره کرد) در گونه خود می باشد. این موجود گوشخوار در عمقی معادل 610 متر زندگی می کند. به دلیل آنکه منابع غذایی اندکی در این عمق از اقیانوس وجود دارد این مخلوقات یاد گرفته اند خود را با این شرایط وفق داده و از هر چیزی که با آن مواجه شوند و از جمله بی مهرگان کوچک تغذیه کنند. طول این موجودات در طول دوران حیات شان به 40 سانتی متر می رسد. وقتی مورد تهدید قرار می گیرند عقب نشینی نموده خود را گلوله کرده درون صدف محافظ دفاعی شان مخفی می شوند. همچنین دهانی قوی دارند که قادر است درون هر چیزی نفوذ کرده و شکم طعمه را زنده یا مرده بدرد.

خرچنگ عنکبوتی غول آسا

خرچنگ عنکبوتی غول آسا به عنوان بزرگ ترین بندپایی که در جهان وجود دارد شناخته می شود. این خرچنگ نزدیک به 90 متر زیر سطح اقیانوس زندگی می کند. از نظر ظاهری به خرچنگ ها شباهت دارد ولی پاهای بلندش می تواند طولی در حدود سه متر (از سر یک چنگال تا سر چنگال دیگر) پیدا کند! اندازه بدن این موجودات تا 15 متر می رسد. عده ای معتقدند این موجودات بسیار کمیاب بوده و در بستر اقیانوس در نزدیکی ژاپن یافت می شوند.

قطره ماهی

شاید این موجود برای همه ترسناک نباشد ولی فکر می کنم همه در این مورد هم عقیده ایم که بیچاره ترین قیافه ممکن را در بین مخلوقات دریایی به خود اختصاص داده است. موافق نیستید؟ این ماهی اعماق (بله تعجب نکنید این یک ماهی است) اغلب در عمقی در حدود 365 متر و در آب های استرالیا و تاسمانی یافت می شود. در این عمق فشار آب بسیار بالا است در نتیجه موجودات ساکن این محیط فرم ژله مانندی دارند درست مثل این ماهی قطره ای.

مارماهی قورت دهنده

این مخلوق یکی از ترسناک ترین جانورانی است که در اعماق اقیانوسها زندگی میکند عمقی نزدیک به 910 تا 1800 متری از سطح اقیانوس زیستگاه آنها است. برخورداری از دهان بزرگ، این ماهی را به یک شکارچی بالفطره تبدیل کرده است. دهان این ماهی آنقدر باز می شود که می تواند طعمه هایی را که دو برابر خودش اندازه دارند را به راحتی ببلعد. اغلب پس از صرف غذا آن را در آرواره کیسه مانند تحتانی اش ذخیره می کند. فرم بدنی این جانور تازیانه مانند بوده و بدن این مارماهی می تواند تا 1.5 متر رشد کند.

کوسه ماهی چین دار

1500 متر زیر سطح اقیانوس این ماهی را خواهید یافت. کوسه چین دار یکی از وحشتناک ترین ساکنین اقیانوس که به نام فسیل زنده نیز خوانده می شود. شکل ظاهری این موجود به نحوی تداعی کننده جانداران دریایی ماقبل تاریخی است که در زمان فرمانروایی دایناسور ها روی زمین، ساکن دریاها بودند. این مخلوق ترسناک تا 1.5 متر رشد کرده و ساکن آب های تاریک اعماق اقیانوس های آرام و اطلس است. چنین تصور می شود که این موجود نیز همانند مار خود را به سمت طعمه اش پرتاب کرده و موجود بیچاره را درسته می بلعد.

دندان نیشی

ماهی دندان نیش که با نام علمی آنوپلوگاستر کورنوتا (Anoplogaster Cornuta) نیز نامیده می شود گویی از تیره ترین کابوس های شبانه مان برخاسته است. این جانور نیز در اعماق اقیانوس چیزی نزدیک به 4800 متر زیر سطح زندگی کرده و به خاطر ظاهر ناخوشایندش غول ماهی هم خوانده می شود. رنگ آن از قهوه ای تیره تا مشکلی متغیر بوده و تا 15 سانتی متر رشد می کند. در مقایسه با جثه کوچکش سر بزرگی دارد و دهانی که با تعدادی دندان نیش مانند تیز احاطه شده است.

هشت پای خون آشام (ماهی مرکب جهنمی)

ماهی مرکب جهنمی با نام علمی ومپایروتئوتیس این فرنالیس (Vampyerotuethis Infernalis) شناخته می گردد. این هشت پای عجیب در 76 متری اعماق اقیانوس زندگی می کند. با حالت ژله مانندی که دارد بیشتر شبیه به یک عروس دریایی است تا یک هشت پا. این مخلوق بزرگ ترین چشم را در میان جانوران دریایی به خود اختصاص داده است. بلندی بدن این موجود تا 15 سانتی متر می رسد و از اندام های مولد نوری پوشیده شده که به جانور اجازه می دهد در صورت تمایل بدرخشد. پره های بزرگی اطراف سر جانور را احاطه کرده است که در انتها به شاخک هایی ختم می شود که توسط تعداد زیادی دندان تیز میخ مانند پوشیده شده و وظیفه دفاع از جانور را بر عهده دارند. از این رو است که این موجود به نام خون آشام خوانده می شود.

ماهی انگلر

نام علمی این جانور ملانوستوس جانسونی (Melanocetus Johnsoni) است. این ماهی ها در اعماق بسیار زیاد اقیانوس ها زندگی می کنند. همچون سایر آبزیان اعماق اقیانوس ها این جانور هم فتوفور (عضوی که قادر به تولید نور است) دارد. اندام های تولید کننده نوری که در تیره پشت جانور قرار دارند. جانور با نورانی کردن بدن خود طعمه ها را جلب کرده و سپس با دندان های نیش مانند تیزش به استقبال شان می رود.

شیوه شکار این ماهی و شکل دندان هایش که به سمت داخل خمیده شده دست به دست هم داده تا شکار بخت برگشته تنها به سمت معده جانور هدایت شود نه به سمت آزادی، به همین دلیل گاهی به این جانور لقب شیطان سیاه هم می دهند که البته جای تعجب ندارد.

افعی ماهی

در عمق 40 متری از سطح آب ماهی شگفت انگیز و زشت دیگری زندگی می کند که به واقع یکی از درنده خوترین مخلوقات عجیب می باشد. رنگ این جانور سیاه بوده و فتوفورها به صورت پراکنده روی بدنش قابل مشاهده هستند. این اندام های نورانی که روی باله پشتی بدنش قرار دارند قربانیان را فریب می دهد تا به این قاتل مخوف نزدیک شوند. آنها همچنین چشمان بزرگی داشته تا بتوانند در تاریکی اعماق اقیانوس جایی که کمترین میزان روشنایی وجود دارد مسیر خود را تشخیص دهند. افعی ماهی دندان های نیش مانند بزرگی دارند که تقریبا به بزرگی صورتشان است.

هشت پا (سر پا) عظیم الجثه

اگر از آبزیان دریایی می ترسید باید از این هشت پا فرار کنید. چرا؟ اجازه دهید گوشه ای از خصوصیات این ابر هشت پا را برایتان بازگو کنیم:
اول اینکه این آبزی حتی از یک اتوبوس هم بزرگتر است! اندازه این جانور چیزی در حدود 13 متر و وزنی نزدیک به 450 کیلوگرم دارد. اگر این دلیل برای شما کافی نیست باید بدانید که شاخک های این جانور به تعداد بی شماری چنگک های تیز مجهز هستند و در کنار تمام اینها منقار (دهان) قرار گرفته است. این جانور از هر هشت پای دیگری که شناخته شده بزرگتر است. زیستگاه این مخلوقات عموما 300 متر زیر سطح اقیانوس است و می توان آنها را در نیوزلند، قطب جنوب و نقاطی از آفریقا یافت.

خب نظر شما چیست؟ اگر قرار بود از بین این کابوس های اعماق اقیانوس، حیوانی خانگی انتخاب کنید کدام یک را ترجیح می دادید؟

نظرات مطلب

 1. ما هم به تقلید از شما
  لا اله الا الله....
  خخخخخ
  پاسخ : قَالَ النَّبِیُّ صلی الله علیه و آله:
  ثَمَنُ الْجَنَّةِ لا إِلهَ إلّااللّهُ
  نبیّ مکرم اسلام صلوات الله علیه و آله فرمود: بها و قیمت بهشت «لا اله الا اللّه» است.

  منبع:
  بحار الأنوار: 90/ 201، باب 5، حدیث 33
 2. سلام علیکم و رحمة الله
  استاد حکمت جمله و تیکه ی زیبای شما با نام مقدس لا اله الا الله در اینجا به چه منظور بود؟ما که سیاسی حرف نزدیم که اینجا؟؟!!!
  پاسخ : بازم لا اله الا الله...

  لا إله إلا الله، برای وقتایه که نمیدونی چی باید بگی عژیژم.
 3. سلام علیکم استاد
  منظور خانم سادات موسوی اینه که این ماهی ها چه شکل های ترسناک و اغلب زشتی دارند؟ و با عنوان چندش ازشون یاد کرده که اگر تو آکواریوم خونگی بود چقدر وحشتناک میشد
  ولی در کل استاد مهربان عجب تیکه هایی میندازیدا؟!!!
  برا همین بود که کل کلاس رو غرق در خنده و قهقهه می کردید و خودتون هم با خنده هاتون،خنده ها رو زینت میدادید.
  حضرت علی(ع):بزرگترین نعمتی که خداوند بعد از سلامتی به انسان ها عطا کرده خنده است.
  پاسخ : علیکم السلام!
  لا إله إلا الله...

ارسال نظر

جهت درج آگهی فروش یا خرید کلیه به کانال تلگرام بانک جامع اهداء کنندگان عضو به آدرس تلگرامی زیر مراجعه فرمایید.

https://telegram.me/shopkoliyeh

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی