جشن پوریم؛ رقص یهود در هولوکاست ایرانیان + تصاویر و فیلم

مذهبی مباحث تاریخی

جشن پوریم؛ رقص یهود در هولوکاست ایرانیان + تصاویر و فیلم

جشن «پوریم» یکی از سنت‌های قدیمی قوم یهود است که در دهه‌های اخیر و پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز از سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشاه کشته شدند.

در کتاب عهد عتیق درباره این داستان آمده است:

«شاه ایران‌زمین که در پایان جشن ۱۸۰ روزه از باده‌نوشی بدمست شده بود، در هنگام بدمستی، شهبانو «وشتی» را می‌طلبد تا او را به اغیار بنمایاند. ملکه از این دستور گستاخانه شاه سر باز می‌زند و شاه خشمگین، او را از شهبانویی ساقط می‌کند و او را به دست جلاد می‌سپارد.

یهودیان که در سراسر ایران، نفوذ فراوان داشتند، جسارتشان به جایی رسیده بود که از دادن مالیات و خراج استنکاف می‌کردند و این استنکاف موجب شده بود که «‌هامان» صدراعظم خشایارشاه علیه آنان بشورد و آنان را در تنگنا قرار دهد و یا حتی دستور قتل برخی از آنان را صادر کند.

البته یهودیان در برخی کتاب‌های خود می‌گویند: «مردخای» که پیشوای دینی یهودیان در عصر خشایارشاه بوده، وقتی حاضر به تعظیم در مقابل ‌هامان نمی‌شود، او و اتباعش مورد غضب‌ هامان قرار گرفته و تهدید به مرگ می‌شوند.

یهودیان که به صورت غیر رسمی در دربار شاه نفوذ داشتند، چاره می‌اندیشند و از این فرصت استفاده کرده و دخترکی یهودی به نام «اِستِر» را به عنوان ملکه و شهبانوی کشور به پادشاه معرفی می‌کنند و به او نیز توصیه می‌کنند که یهودی بودن خود را پنهان کند.

استر، دخترک یهودی که با پنهان کردن هویت یهودی‌اش، به دربار خشایارشاه راه یافت و مقدمات کشتار ایرانیان را فراهم کرد.

در سال ۲۰۱۰ یک خاخام یهودی در اسرائیل با اشاره به واقعه پوریم و استر، اعلام کرد جاسوسان زن سازمان موساد، مجاز به انجام هر گونه عمل جنسی با دشمنان برای انجام مأموریت خود هستند؛ همانگونه که استر هویت یهودی خود را پنهان کرد و با یک دشمن ایرانی یعنی اخشورش (خشایارشاه) ازدواج کرد و با این کار ملت یهود را نجات داد.

این مورد یکی از موفق‌ترین عملیات نفوذ زنان جاسوس یهودی در میان مقامات کشورهای دیگر به شمار می‌رود که با استفاده از زیبایی ظاهر و به خدمت گرفتن جذابیت‌های جنسی، توطئه‌های قوم یهود را اجرا کردند و می‌کنند.

شاه سست عنصر نیز وقتی زیبایی او را می‌بیند، شیفته او شده و او را به عنوان ملکه تمام ایرانیان بر می‌گزیند، بدون آنکه بداند او یهودی است و یا برادرزاده «مُردِخای» رهبر مذهبی یهودیان ایران است. اِستِر ملکه ایران می‌شود و با نقشه‌های «مردخای» عموی خود، صدراعظم خشایارشاه یعنی‌ هامان را از تخت صدر اعظمی به زیر کشیده و بر دار می‌کند و به همراه ۱۰ پسرش به مرگ محکوم می‌کند.
ضیافت شام استر برای‌ هامان در حضور خشایارشاه
در این ضیافت استر خواستار مجازات‌ هامان به دلیل دشمنی با یهودیان شد.
نقاش: ژان ویکتور (قرن ۱۷)

 

یهودیان حاکم بلامنازع دربار هخامنشی می‌شوند و البته آنان در برخی کتب خود آورده‌اند که ‌هامان در نزد مردخای توبه کرده است که تواریخ دیگر گواهی قتل وی توسط یهودیان را می‌دهند.

یهودیان چون بر بلاد ایران حاکم شدند از پادشاه، سه روز مهلت خواستند تا مخالفان پارسی و ایرانی یهودیان را بکشند و در این سه روز، بیش از ۷۷ هزار ایرانی توسط یهودیان قتل عام شدند و در برخی نقل‌ها، این تعداد تا ۵۰۰ هزار نفر نیز عنوان شده است.

از آن زمان تا کنون، این روز به عنوان «عید یهودیان» زنده نگاه داشته شده و هر سال یهودیان سراسر جهان در این روز مراسم مختلفی از قبیل روزه گرفتن، برپایی جشن و پایکوبی، نوشیدن شراب و افراط در مستی، دادن هدیه به یکدیگر و... گرامی می‌دارند.

عید پوریم ۲۰۱۲  _  تل آویو - بیت المقدس

اما در سرزمین‌های اشغالی، پوریم رنگ و بوی دیگری دارد که در ادامه و به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد.

واقعه تاریخی؛ هولوکاست ایرانیان به دست یهودیان

در زمان خشایارشاه، یهودیان جزء اقلیت‌های مذهبی ایران بودند و همواره سعی در نفوذ در دربار شاه ایران داشتند.‌ هامان صدراعظم خشایارشاه به دلیل نافرمانی یهودیان از دستورات و قوانین پادشاهی، از عدم پرداخت مالیات و سرپیچی از فرمان پادشاه این قوم ابراز نگرانی می‌کند و پادشاه را در جریان توطئه‌های یهودیان قرار می‌دهد و از پادشاه می‌خواهد تا پیش از آنکه این قوم علیه تاج و تخت شاه اقدامی کنند با توطئه این قوم مقابله کند.

مردخای رهبر یهودیان آن زمان ایران سرانجام با دسیسه‌های فراوان و فرستادن یکی از دختران یهودی به دربار، او را جانشین شهبانوی ایران که به جرم سرپیچی از دستور گستاخانه خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی‌های خود برای حاضرین در دربار شاه بر کنار شده بود می‌کند.

مردخای و استر   _   نقاش: آرنت دی گلدر (قرن ۱۷)

با ورود «استر» دخترک جوان زیباروی یهودی به دربار، مردخای به راحتی نقشه‌های شوم خود را بوسیله إستِر و اغوای شاه ایران اجرا می‌کند.‌ هامان نیز شاه را از توطئه مردخای آگاه می‌سازد و پادشاه، دستور بر دار کردن مردخای را صادر می‌کند. اما استر که به شدت بر روی شاه سست‌عنصر تسلط یافته بود با خائن جلوه دادن‌ هامان و اینکه وی توطئه کشتن شاه را در سر دارد، هامان را بر دار می‌کنند.

وشتی، شهبانوی ایرانی
وشتی از دستور خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی‌هایش برای مهمانان شاه خودداری کرد و به دست جلاد شاه کشته شد.
نقاش: ادوین لانگ (قرن ۱۹)

توطئه استر و مردخای با کشتن‌هامان پایان نمی‌پذیرد و آن‌ها حکم قتل هر ۱۰ پسر‌ هامان را نیز از پادشاه ایران می‌گیرند و در قدم بعدی ۱۰ پسر‌ هامان نیز کشته می‌شوند.

اوج دشمنی یهودیان با ایرانیان پس از کشتن‌ هامان و ۱۰ پسرش آنجا بیشتر آشکار می‌شود که استر و مردخای با کشته شدن پسران‌ هامان نیز راضی نشده و اجساد آن‌ها را در شهر بر دار می‌کنند تا میان ایرانیان رعب و وحشت ایجاد کرده و ناگفته سرنوشت دشمنان و مخالفان یهودیان را به نمایش بگذارند.

‌هامان به جز این ۱۰ پسر، یک فرزند دختر نیز داشت که پیش از کشته شدن، خودکشی می‌کند.

کشتار نیمی از جمعیت ایران

پس از کشتن‌ هامان، یهودیان مهاجر ساکن در ایران که اینک در دربار نیز راه یافته بودند، به هجوم به شهرهای ایران، دست به قتل عام گسترده ایرانیان می‌زنند. در ۱۲۷ استان ایران آن زمان، طی دو روز بیش از ۷۷ هزار ایرانی - و به روایتی دیگر ۵۰۰ هزار نفر - کشته می‌شوند.

در کتب مربوط به یهودیان از جمله کتاب استر، یهودیان به کشتار ۸۰ هزار ایرانی اعتراف می‌کنند اما محققان مستقل این رقم را تا ۵۰۰ هزار نفر ذکر کرده‌اند.

در آن زمان ایران، نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر جمعیت داشته و با احتساب ۵۰۰ هزار نفر، بیش از نیمی از جمعیت آن روز ایران به دست یهودیان قتل عام می‌شوند.

حمله به منازل فلسطینیان و غارت اموال آن‌ها

کشتار و غارت اموال از آموزه‌های استر بوده و ریشه در تاریخ یهود دارد

یهودیان با حمله به خانه‌های ایرانیان، مردان، زنان و کودکان را به قتل رسانده و بنا بر برخی از متون موجود، اموال آن‌ها را نیز غارت می‌کنند. اما یهودیان در متون خود، تنها به قتل عام ایرانیان اعتراف کرده و هر گونه غارت اموال آنان را تکذیب می‌کنند و آن را از افتخارات خود می‌دانند...!!

آیا پوریم با سیزده فروردین ایرانیان ارتباط دارد؟

گفته می‌شود این کشتار در روزهای ۱۳ و ۱۴ ماه آدار اولین ماه سال جدید انجام می‌شود و روز دوم کشتار به اصرار استر به خشایارشاه برای از بین بردن دشمنان قوم یهود ادامه پیدا می‌کند. بر اساس متون تاریخی، نحسی روز ۱۳ فروردین در میان ایرانیان و بیرون رفتن مردم از خانه‌ها، ریشه در کشتار تاریخی ایرانیان داشته است.

پس از این قتل عام ایرانیان، یهودیان جشن و پایکوبی بر پا کرده و به شکرانه غلبه بر ایرانیان و ریختن خون دشمنان قوم یهود، آن را عید اعلام کرده و روزه می‌گیرند. مردخای از آن زمان به پیامبر این قوم و استر - دخترک فاسد یهودی که با تکیه بر این حربه به دربار شاه راه یافته بود - نیز به شخصیتی مقدس که مورد لطف خداوند است تبدیل می‌شوند. استر پس از آن کتابی می‌نویسد که تمام این وقایع را لطف و رحمت الهی و با اراده خداوندی توصیف می‌کند. این کتاب اکنون به کتاب مقدس یهودیان تبدیل شده است.

مقبره استر و مردخای یهودی در همدان

پوریم به معنای قرعه بوده و به اعتقاد یهودیان، این سرنوشت و تقدیر الهی بوده است و «قرعه»‌ای از جانب پروردگار برای لطف به قوم برگزیده یهود و نابودی دشمنان آن‌ها.

پوریم؛ عید یهودیان سراسر جهان

متاسفانه برخی از این تصاویر که در ادامه نیز آمده است مربوط به جشن ایرانیان یهودی در آمریکا می‌باشد.

پوریم از جمله اعیاد مهم یهودیان در سراسر جهان است. از سرزمین‌های اشغالی تا آمریکا و حتی یهودیان داخل ایران، به شیوه‌های مختلفی در این دو روز جشن می‌گیرند.

اوج این جشن‌ها در اسرائیل است. جایی که صهیونیست سرمست از کشتار ایرانیان، تا حد جنون شراب نوشیده و بد مستی یکی از سنت‌های مرسوم آنان در این روز است.

خاخام‌های یهودی نیز در این جشن‌ها مراسم ویژه‌ای برگزار می‌کنند. خاخام‌های صهیونیست با برگزاری جشنی، در نوشیدن شراب و رقص و پایکوبی با یکدیگر رقابت می‌کنند. معمولاً افراط در نوشیدن شراب در این روز به حدی است که قادر به راه رفتن نبوده و در خیابان‌های تل آویو و دیگر اراضی اشغالی، بیهوش و بی‌رمق به زمین می‌خورند.

در آموزه‌های تلمود یهودیان در یکی از بخش‌ها به صراحت به نوشیدن شراب تا حد سرمستی توصیه شده است:

«در روز پوریم هر فرد - یهودی - مکلف است به حدی - شراب - بنوشد که تفاوت میان «نفرین بر‌ هامان» و «درود بر مردخای» را تشخیص ندهد.»

Megillah (۷b): Rava said: A person is obligated to drink on Purim until he does not know the difference between «cursed be Haman» and «blessed be Mordechai»

جهت تحقیق بیشتر کافیست عبارت فوق را در گوگل جستجو کتید.

از دیگر مراسمی که در عید پوریم اجرا می‌شود، رژه زامبی‌ها در اسرائیل است. در این رژه، صهیونیست‌ها با گریم خود به شکل زامبی‌ها - آدم خوار‌ها - اعضای مصنوعی از بدن انسان را به نشان خونخواهی و کشتار ایرانیان بر دهان می‌گیرند.

در ادامه تنها یک تصاویر این مراسم که قابل انتشار است ارائه می‌شود. پیش از آن از شما، بابت انتشار آن عذرخواهی می‌کنیم. جهت مشاهده تصاویر بیشتر، کافیست عبارت «Purim zombie walk» را در گوگل حستجو کنید.

نوشیدن خون یا نوشیدنی به رنگ خون به عنوان نمادی از خونخواهی و خونخواری یهودیان نسبت به ایرانیان از جمله رسوم یهودیان در این روز است.

پوریم در لس آنجلس؛ پایکوبی ایرانیان به افتخار هولوکاست هموطنانشان

متاسفانه ایرانیان پیرو دین یهود نیز بدون توجه به ریشه تاریخی این واقعه و کشتار ایرانیان و اینکه زنده نگاه داشتن آن تا کنون بیش از هر چیز توهین به ایرانیان بوده، این روز را در نقاط مختلف جهان جشن می‌گیرند.

کنیسه «نصح»، کنیسه ایرانیان یهودی مقیم آمریکاست که جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفری در لس آنجلس را تشکیل می‌دهند. کنیسه نصح از جمله مکان‌هاییست که در عید پوریم، جشن برپا کرده و ایرانیان با جمع شدن در این کنیسه، با پختن شیرینی، غذا، تهیه شراب و هدیه دادن به هم، کشتار ایرانیان باستان را به شادی می‌نشینند.

ایرانیان یهودی در کنیسه نصح لس آنجلس نیز پوریم و کشتار ایرانیان را جشن می‌گیرند.

لینک اعلام برگزاری جشن پوریم ۲۰۱۲ در کنیسه نصح

«‌هامان سوزان» و شیرینی «گوش‌ هامان»؛ نمادهای درنده خویی قوم یهود

از دیگر مراسمی که یهودیان در این روز برگزار می‌کنند، مراسم «‌هامان سوزان» است. آن‌ها‌ هامان و ده پسرش را نماد دشمنان قوم یهود دانسته و به طور سمبلیک در مراسمی، نمادی و یادبودی از‌ هامان، وزیر الوزاری خشایارشاه را در آتش می‌سوزانند.

همچنین یهودیان با پختن شیرینی به نام «گوش‌ هامان»، بر دار کردن وزیر ایرانی را جشن می‌گیرند.

خمیر این شرینی سه گوش از بذر خشخاش است و میان این شیرینی با آلو یا مربا پر شده است. این شیرینی بیشتر توسط یهودیان اشکنازی درست می‌شود، البته تعدادی از کلیمیان ایران هم به این شرینی علاقه‌مند هستند. اسم این شرینی گوش‌هامان است. یهودیان در جشن قتل عام ایرانیان، این شرینی‌ها را می‌خورند و همراه خوردن این شرینی شعری اهانت آمیز نسبت به ایرانیان و وزیرالوزاری ایرانی خوانده می‌شود.

شیرینی معروف به «گوش‌هامان»

پوریم در ایران (Purim)

در داخل ایران نیز، اقلیت‌های یهودی که همواره مورد لطف و میزبانی ایران بوده‌اند، در این روز، روزه گرفته و با پختن غذا و خیرات و برگزاری محدود جشن، عید پوریم را جشن می‌گیرند.

مقبره استر و مردخای در همدان از جمله مکان‌هائیست که یهودیان آن را عبادتگاه و زیارتگاه خوانده و مدت‌ها جشن‌های خود را در آن برگزار می‌کردند که با اعتراض مردم به اهانت‌آمیز بودن این جشن‌ها برای ایرانیان و برگزاری تجمعاتی در برابر مقبره استر و مردخای، همراه بوده است.

مقبره استر و مردخای دومین مکان مقدس یهودیان جهان که پس از اعتراض مردم همدان، بالأخره در تاریخ 18 دیماه 1389 شمسی نام «زیارتگاه» آن حذف شد.


مقبره استر و مردخای، به ادعای یهودیان، پس از غصب مسجد الاقصی، دومین مکان مقدس این قوم به شمار می‌رود.

نتانیاهو مردم ایران را به پوریمی دوباره وعده داد.

اما به جز مقدس بودن این روز برای یهودیان، با ظهور پدیده منحوس صهیونیسم، پوریم وجهی سیاسی نیز به خود گرفته و سران رژیم صهیونیستی‌، گاه با اشاراتی به آن واقعه، تلویحاً ایران و ایرانیان را به تکرار کشتاری مشابه تهدید می‌کنند.

در روزهای پایانی سال ۱۳۹۰ اتفاقی جالب در عرصه سیاست رخ داد. در ۷ مارس، نتانیاهو در دیدار با اوباما نسخه‌ای از کتاب اِستِر (Esther) را به او هدیه داد. کتاب استر ( (מגילת אסתר) یکی از بخش‌های عهد عتیق یا‌‌ همان تورات است و از دیدگاه تاریخی این هدیه بسیار پر معناست.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام اسرائیلی نقل می‌کند:

نتانیاهو به باراک اوباما گفته است: «آن‌ها (ایرانی‌ها)، آن زمان هم می‌خواستند ما را نابود کنند.»

یکی از قسمت‌های این کتاب می‌گوید:

«... و یهودیان تمام دشمنان را با تیغ شمشیر و کشتار و نابودی در هم کوبیدند و آنچه را انجام دادند که دشمنانشان با آنان می‌کردند.»

به گزارش رویترز، نتانیاهو با این هدیه، تلویحاً ایران را به نازی‌ها تشبیه نموده که مدعی هستند در جنگ جهانی دوم ۶ میلیون یهودی را کشته‌اند. 

2500 سال تهدید و کشتار؛ رمز پوریم

بسیاری از اعمال و سیاست‌های صهیونیست‌ها پس از ۲۵۰۰ سال از واقعه پوریم، همچنان حاوی نمادهایی از این کشتار بوده و یادآور روزی است که حداقل و بنابر کمترین نقل یعنی کشتار 77 هزار ایرانی در این روز، از هر 10 یا 11 ایرانی، یک نفر به دست قوم یهود کشته می‌شود.

ایهود اولمرت در جمع کودکانی که پوریم را جشن گرفته‌اند.

تهدیدهای مقامات اسرائیل، اهدای کتاب استر به اوباما در هنگام مذاکره در مورد ایران، تهدید به حمله به ایران به بهانه اینکه ایران قصد دستیابی به سلاح کشتار جمعی و نابودی اسرائیل را دارد و این توهم که کشورهای اسلامی تلاش می‌کنند با دستیابی به سلاح کشتار جمعی، یهودیان را نابود کنند... این‌ها همگی یادآور توطئه‌های مردخای و زمزمه‌های استر با خشایارشاه در مورد ایرانیان و دشمنان آن زمان یهودیان بود که در ‌‌نهایت به هولوکاست ده‌ها هزار نفری تبدیل شد.

مقایسه رفتار یهودیان با هولوکاستی که خود رقم زده‌اند و استفاده از هولوکاستی جعلی که مدعی هستند ۶ میلیون یهودی طی دو سال کشته شده‌اند، نمایانگر اوج فتنه‌گری و پلیدی صهیونیست‌ها در رسیدن به اهداف شومشان در تسلط بر جهان است. آنجا که اجازه سخن گفتن درباره یکی داده نمی‌شود و دیگری به عنوان عیدی مقدس بزرگ داشته می‌شود؛ و هر دو در راستای هدفی بزرگ‌تر است.

رمز دیگر پوریم

یکی از رمزهای پوریم، پس از پایان جنگ جهانی دوم نمایان شد.

لینک فیلم رمزگشایی از پوریم

و همچنان سکوت ایرانیان و مقامات ایرانی، برگزاری جشن‌های پوریم - حتی در ایران - و رقص و پایکوبی صهیونیست‌ها بر خون ایرانیان ادامه دارد. هولوکاستی حقیقی که در سایه هیاهوی هولوکاست ساختگی صهیونیست‌ها نه تنها نادیده گرفته شده، بلکه به شکرانه این کشتار، هر ساله جشن، برپا می‌شود و تهدید‌ها تکرار می‌شوند.

منابع و مآخذ:


http: //www. nessah. org/index. shtml
http: //www. iranjewish. com/Essay/Essay_۳۷_poorim. htm
http: //www. herealittletherealittle. net/index. cfm؟ page_name=Bible-Code-Ten-Sons-Haman
http: //hezare۳. com/cgi-bin/mt/mt-search. cgi؟ blog_id=۱&tag=esther&limit=۲۰
http: //www. csmonitor. com/World/Backchannels/۲۰۱۲/۰۳۰۷/Netanyahu-gives-Obama-the-Book-of-Esther. -Biblical-parable-for-nuclear-Iran
http: //www. reuters. com/article/۲۰۱۲/۰۳/۰۶/us-usa-israel-gift-idUSTRE۸۲۵۰۰O۲۰۱۲۰۳۰۶
http: //www. haaretz. com/jewish-world/israeli-rabbi-honey-pot-sex-is-kosher-for-female-mossad-agents-۱. ۳۱۷۲۸۸
http: //www. rajanews. com/detail. asp؟ id=۱۲۰۳۸۵
http: //www. tabletmag. com/jewish-news-and-politics/۶۳۶۷۳/persian-gulf
http: //www. iranjewish. com/essay/Essay۸۲. htm
http: //yahadut. persianblog. ir/post/۵۱
http: //www. chabad. org/holidays/purim/article_cdo/aid/۲۸۱۴/jewish/The-Purim-Drunk. htm
http: //www. britannica. com/EBchecked/topic/۴۸۳۹۹۹/Purim
http: //photoblog. nbcnews. com/_news/۲۰۱۱/۰۳/۱۸/۶۲۹۳۶۹۲-jewish-holiday-of-purim-is-celebrated-in-israel؟ lite
http: //www. biblegateway. com/passage/؟ search=Esther+۸&version=NASB
http: //www. biblegateway. com/passage/؟ search=Esther+۹&version=NASB
http: //www. ۰۸. net/۰۸event/EventDetail. aspx؟ eid=a۱fe۱۸d۵-۵efe-۴۳۹۸-۹۰۶۹-۲dd۱ba۳۶۹۸۸۴
http: //www. upi. com/News_Photos/gallery/Purim_Celebrations_in_Jerusalem/۱۶۴۶
http: //sultanknish. blogspot. de/۲۰۱۲/۰۳/ages-of-purim. html

ویرایش شده توسط تارنمای مسعود رضانژاد فهادان

نظرات مطلب

 1. با سلام
  مطالب جالب و مفیدی در سایت شما دیدم و لذت بردم
  اولا از شما تشکر می کنم بابت اطلاعات خوب ، مفید و مطالب جدیدی که در سایت قرار دادید
  ثانیا از شما می خواهم که همجنان به کارتان ادامه دهید و از تهدیدها و متلک های بعضی از افراد متحجر و بی سواد نترسید به قول شما دیگه دوران زورگویی و هفت تیرکشی و . . . گذشته باید به این به ظاهر آمها گفت که اگر پیشرفت علم و تکنولوژی را دوست ندارید می تونید برید تو غار زندگی کنید ما ملت ایران می خواهیم همه چیز را بدنیم و بفهمیم تا امثال شما سرمان کلاه نگذارند و . . .
  به این افراد بگویید اگر اهل قرآن خواندن هستند بروند و ببینند قوم یهود با حضرت موسی و قوم های دیگر و حتی با خودشان چکار کردند آنقدر از حضرت موسی بهانه می گرفتند و دلیل می خواستند و آتقدر پیامبرشان را اذیت و آزار کردند که خداوند تمام کافران آنها را در دریا غرق کرد . . .
  یه ضرب المثلی هم در زبان فارسی داریم به نام « بهانه های بنی اسرائیلی »
 2. به نظر من یکی از وحشی ترین و خشن ترین انسان ها یهودی ها هستند و همیشه خودشون رو مثل گرگی تو لباس گوسفند نشون دادند و با زیرکی خیلی کارها کردند
 3. باید کوروش بزرگ میذاشت ک یهودیا اینقدر تو بابل میموندن و بردگی میکردن و میمردن تا نیان واسه ما ایرانیا قد علم کنن اینم جواب خوبی بهشون
 4. سلام. مطالب خوبی بود یهودیان همیشه در طول تاریخ وحشی گری و کج فهمی های زیادی داشتند و نمایان ترین آنها ماجرای گوساله سامری است.
  این کج فهمی ها به حدی بود که حضرت موسی را به ستوه آوردند و گفت خداوندا این قوم را به تو واگذار میکنم.
  یهودیان خود را از دیگران برتر میدانند و در طول تاریخ بارها با وحشی گری های خود این را ثابت کرده اند. . . .
 5. خوبست این مطالب بصورت کتاب چند صفحه ای کوچک چاپ شود ونیز کتاب تلمود چاپ شود بمحض آگاهی از چاپ این کتاب به زدی ناباب می شود

  از جمله موضوعی که سالها پیش در ابن کتاب خوانده ام اینست قریب به مضمون

  فقط یهودیان انسان هستند وکسان دیگر را خدا برای خدمت به یهودیان بصورت انسان

  آفریده است.
 6. با سلام مقاله بسى آموزنده‌است برای همه تا بدانند ىهودىان واسرایىل چه چهره خبىثى دارند.و به جناىات خود افتخار مىکنند.
 7. بله، واقعا جای تاسف دارد که یک قوم و ملتی برای یک فاجعه تاریخی جشن بگیرد. اما اسفبارتر این است که این فاجعه تاریخی با فرمان ملوکانه پادشاه خودمان و با دست سربازان رشید سرزمین خودمان انجام گرفته است. یعنی اینکه یکی از اقوام سرزمینمان بر علیه گروهی دیگر دسیسه چیده و آنها را از بین برده است.


  *****************************************************
  مقاله بسیار عالی بود...رمزگشایی از پوریم پاشنه آشیل یهودیان بوده و شکست سرمایه گذاری دو قرن اخیر سرام این قوم برای پوشاندن اولین نسل کشی بزرگ تاریخ در شرق میانه و علی الخصوص در ایران است ... احسنت به شما

  *****************************************************
  در مورد پوریم : 1- کشتار پوریم در 14 آدار عبری مصادف با دوم فروردین شمسی و 21 مارس میلادی است 2- یهودیان ایرانیان را قتل عام کردند ولی اموالشان را غارت نکردند(بنا بر نص تورات) 3- یافته های باستان شناسی در سایت های کهن دست نخوردن اموال قربانیان را به طرز حیرت آوری اثبات می کند ( رجوع به کتاب \"مروری بر 50 سال باستان شناسی ایران \" اثر عزت الله نگهبان )
 8. بله، واقعا جای تاسف دارد که یک قوم و ملتی برای یک فاجعه تاریخی جشن بگیرد. اما اسفبارتر این است که این فاجعه تاریخی با فرمان ملوکانه پادشاه خودمان و با دست سربازان رشید سرزمین خودمان انجام گرفته است. یعنی اینکه یکی از اقوام سرزمینمان بر علیه گروهی دیگر دسیسه چیده و آنها را از بین برده است.


  *****************************************************
  مقاله بسیار عالی بود...رمزگشایی از پوریم پاشنه آشیل یهودیان بوده و شکست سرمایه گذاری دو قرن اخیر سرام این قوم برای پوشاندن اولین نسل کشی بزرگ تاریخ در شرق میانه و علی الخصوص در ایران است ... احسنت به شما

  *****************************************************
  در مورد پوریم : 1- کشتار پوریم در 14 آدار عبری مصادف با دوم فروردین شمسی و 21 مارس میلادی است 2- یهودیان ایرانیان را قتل عام کردند ولی اموالشان را غارت نکردند(بنا بر نص تورات) 3- یافته های باستان شناسی در سایت های کهن دست نخوردن اموال قربانیان را به طرز حیرت آوری اثبات می کند ( رجوع به کتاب \"مروری بر 50 سال باستان شناسی ایران \" اثر عزت الله نگهبان )
 9. جشن پوریم یا تعطیلات سالانه بهاره یهودیان که یادآور پیروزی \"استر\" ملکه یهودی خشایارشا و عموی وی \"مردخای\" بر \"هامان\" وزیر خشایار شا می باشد. این مراسم با افراط در نوشیدن شراب همراه است.
 10. fباسلام
  در اینکه جنین جشنی وجود دارد شکی نیست واینکه یهودیان خودرا برتر از دیگران می دانند وهرگونه رفتار با دیگر اقوام وملل را مجاز می دانند ونیز استفاده از هر وسیله ای برای رسیدن به اهداف خود را جائز میدانند
  اما با توجه به اینکه شما در بحث کوروش دور بودن زمان کوروش را دلیلی بر بی سند بودن و داستان تاریخی میدانید چگو نه این همه مستندات تاریخی را جمع کرده و قبول میدارید منو چهر بابائیان 9111192221
  دانشگاه لنجان کلاس وصیت امام

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی