بررسی (استمناء _ لواط _ زنا) با زبانی روان و عامیانه

مذهبی مسائل جنسی

بررسی (استمناء _ لواط _ زنا) با زبانی روان و عامیانه

چند اشتباه نوجوانان بخاطر ندونستن و نپرسیدن

اشتباه اول: استمناء

- استمنا یکی از حالت­‌های جنب شدن در بیداریه. به معنی اینکه، فرد توسط مالش آلت تناسلی خود با دستش یا به هر حالت دیگه­‌ای شرایطی ایجاد کنه که مایع منی ازش خارج بشه. انجام این کار حرامه و از مواردیست که روزه رو هم باطل میکنه و از گناهانیه که انجامش گناه کبیره محسوب میشه و وعده­ عذاب الهی براش داده شده است.

همچنین در اسلام براش در صورتی که اثبات بشه، تعزیر یعنی به تشخیص قاضی، چند ضربه شلاق تعیین کردن.

وقتی از حضرت صادق علیه السلام در مورد استمناء می‌پرسند آن حضرت می‌فرماید: گناه بزرگی است که خداوند در قرآن مجید از آن نهی فرموده است و استمناء کننده مثل این است که به خودش نکاح کرده و اگر کسی را که چنین کاری می‌کند، بشناسم، با او هم‌خوراک نخواهم شد.

از امام معصوم، حکم استمناء را می‌پرسند،‌ امام در پاسخ می­ فرماید: از گناهان بزرگ و بسیار زشت است. انجام دهنده این کار یکی از سه دسته‌‌ای است که خداوند در قیامت با ایشان سخن نمی‌گوید و به نظر رحمت به ایشان نمی‌نگرد و پاکشان نفرموده و برایشان عذاب دردناکی است.

رسول خدا صلی الله علیه و آله می‌فرماید: هر کس که با دست شهوتش را بیرون کند ملعون است.

- استمناء یه جوریه که انجام یک بارش هم باعث اعتیاد میشه یعنی اگر جلوی خودتو نگیری دائماً این کارو تکرار میکنی و به سختی میتونی ازش بیرون بیای.

متأسفانه خیلی­ا در نوجوانی و اوایل سن بلوغ، بخاطر نداشتن اطلاعات درست راجع به مسائل جنسی اینکارو انجام میدن، معتادش میشن و خیلی سخت ازش بیرون میان و در مواردی هم اصلاً دیگه نمیتونن بیرون بیان و تا آخر عمر درگیر عوارش میشن.

جای تاسف اینجاست که ماها اولین اطلاعاتمون راجع به مسائل جنسی رو تو کوچه و خیابون و از بچه­‌های محله یاد می‌گیریم که معلوم نیست اون اطلاعات درست باشن یا غلط!

استمناء يا خودارضايي يكي از راه­‌هاي انحرافي در ارضاي ميل جنسيه كه آدمرو در معرض آسيب‌هاي جدي قرار مي‏ده برخی از عوارض اون عبارتند از:

خستگي و كوفتگي، عدم تمركز حواس، ضعف حافظه، استرس و اضطراب، نوسان خلق يا تغييرات سريع خلقي، حساسيت بيش از حد و زودرنجي، كمردرد، ناتواني جنسي زودرس در جواني، بي‏‌خوابي يا بدخوابي و مشكلات مشابه، تار شدن ديد چشم‌ها، وز وز گوش، انزال زودرس و غيرارادي يا خروج مني به صورت قطره قطره، درد كشاله ران و ناحيه تناسلي، دردهاي قولنجي در ناحيه لگن و استخوان دنبالچه، منزوي شدن و گوشه‏‌گيري، افسردگي، بي‏‌نشاطي و لذتنبردن از زندگي، پرخاش‌گري، بداخلاقي و تندخويي، كسالت دائمي و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان.

برای درمان اعتیاد به استمناء باید چند تا کار انجام داد.

باید برنامه‌ريزي کنیم تا همیشه مشغول باشیم. توصیه­ بزرگامون اینه که تحصیل، تهذیب، ورزش. یعنی درس خوب بخونیم. به اندازه کافی عبادت کنیم و ورزش.

البته کارهای دیگه هم مثل کار کردن و تفریح کردن و ... هم میشه انجام داد. تنظيم خواب، دوري از محيط‌هاي آلوده و ناسالم، استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت، پيشگيري ازروابط ناسالم، پرورش تقوا و معنويت، تسهيل و تسريع ازدواج.

در ضمن، این عمل زشت، اختصاص به آقایون نداره بلکه خانم‌ها هم گاهی به شکل دیگه‌ای به این مبتلا می‌شوند.

اشتباه دوم: لواط

وقتی دو تا پسر با هم ارتباط جنسی برقرار کنن میگن اون دو نفر با هم لواط یا همجنس­ بازی کردن. یعنی یکی از اونا آلت تناسلیشو در مقعد اون یکی (یعنی در محل خارج شدن مدفوع اون یکی) داخل کنه.

عمل لواط از گناهان کبیره است و اونو هم­ ردیف با کفر به خدا دونستن. خدا قوم لوط رو بخاطر اینکه این عمل خیلی زشت بینشون رواج پیدا کرده بود عذاب کرد و همشون نابود شدن.

داستانش در سوره لوط  اومده. در قرآن مجید سه نوع عذاب برای قوم لوط بیان شده. صحیحه آسمانی، باریدن سنگ عذاب برا آن‌ها، زیر و رو شدن شهرهای آن‌ها.

در آیاتی دیگه گفته شده عذابی که بر قوم لوط نازل شد از ظلم‌کنندگان دور نیست و این تهدید سختی است برای همه کسانی که میخوان اون عمل زشت را مرتکب شوند.

امام صادق علیه السلام فرموده است حرمت لواط از زنا (یعنی ارتباط جنسی غیرشرعی یک مرد با یک زن) بیشتر است، بدرستی که خداوند قومی را برای عمل لواط هلاک فرمود.

رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرموده است: کسی که با پسری جمع شود روز قیامت جنب وارد محشر می­‌شود و آب دنیا او را پاک نمی­‌کند و خشم خدا بر اوست و او را لعنت فرموده، دوزخ را برایش آماده می‌فرماید و دوزخ بد جایگاهی است.

سپس فرمود هر گاه کسی لواط کند، عرش خدا به لرزه در آید و خداوند او را لعنت و غضب فرموده و جهنم را برایش آماده می فرماید و ملوط (یعنی کسی که اجازه دهد دیگری آلتش را در مقعد او فرو کند) را در کنار جنهم نگه می‌دارند تا خلایق از حساب فارغ شوند، پس او را در جهنم می‌اندازند و در طبقات دوزخ همیشه معذب خواهد بود.

در جایی دیگر از امیرالمؤمنین علیه السلام روایت شده است که لواط کننده به قول لوط ملحق می­‌شود.

اگر عمل شنیع لواط به طریق شرعی اثبات شود و فاعل و مفعول با رضایت تن به این عمل ضد انسانی و ضد اخلاقی داده باشند، حکم آنان قتل است که یا دیوار بر آنان خراب می‌شود یا از بلندی پرتاب می‌شوند یا با شمشیر کشته می­‌شوند یا سنگسار می­‌شوند و یا در آتش سوزانده می‌شوند.

چنان چه کسی العیاذ بالله مرتکب این عمل شده است و عمل شنیع او مخفی مانده است، لازم نیست که خود را به محاکم شرعی معرفی کند و تنها توبه بین او  و خدای خویش و باز نگشتن به اين عمل زشت کافی است.

اگر این کار انجام بشه، فاعل و مفعول یعنی لواط­ کننده و لواط­ دهنده هر دو جُنُب می‌شوند حتی اگر به حدّ خارج شدن منی هم نرسه. اگر شخصی این عمل رو با پسری انجام بده، خواهر مفعول بهش حرام ابدی میشه. یعنی دیگه نمیتونه با خواهر مفعول ازدواج کنه. موارد بیشتر رو می‌تونید در رساله بخونید. کتاب گناهان کبیره آیت­ الله دستغیب هم مطالبی در این زمینه داره.

ممکنه کارهای دیگه‌ای هم وجود داشته باشه که در اونا به هر شکلی پسری شهوت خودش رو توسط پسر دیگر ارضا کنهو ما در اینجا بهش اشاره نکرده باشیم. به هر حال تمام این کارها رو هم‌ردیف با لواط دونستن و برای اونا عذاب آخرت و مجازات دنیایی معین شده و نیاز به توضیح دادن در مورد همه شون نیست.

اعمال ناپسندی که جزء گناهان کبیره دسته‌بندی میشن در کتاب گناهان کبیره­ ی آیت الله دستغیب بهشون اشاره شده و ما هم در اینجا راجع به یعضی هاشون کمی توضیح دادیم.

تفخیذ به معنی ران. یعنی اینکه پسری آلت خودشو در بین ران­‌های دیگری داخل کنه و از همین راه شهوتش رو ارضا کنه. گناه تفخیذ ممکنه بین دو پسر و یا بین یه پسر و یه دختر اتفاق بیفته که در هر صورت گناه کبیره هست و عذاب آخرت و مجازات دنیا رو به همراه داره.

خوابیدن دو تا پسر به صورت عریان یا نیمه عریان زیر یک پتو، حتی اگر هیچ کاری نکنند، که برای این عمل هم حد تعزیری مشخص کردن.

بوسیدن جوان اَمرَد (یعنی نوجوانی که هنوز موی صورتش در نیامده است.) از روی شهوت یا نگاه شهوانی کردن بهش. اینم جزء گناهان بزرگ به حساب میاد.

- رسول خدا صلی الله علیه و آله فرموده است:

فتنه‌ جوان زیبای أمرَد از فتنه‌ دختر باکره بیشتر است.

یعنی یه پسر نوجوان زیبا و بدون ریش خیلی تحریک­‌کننده‌تر از یه دختره و یکی از جاهاییه که احتمال افتادن به دام شیطان بالاست و باید مراقب بود. از این نظر هم کوچیک‌ترها باید مراقب خودشون باشن و هم بزرگترها.

- تمام این سخت‌گیری­‌ها به نفع خود ماست. چون لواط یا همجنس‌بازی از هر نظری که فکر کنیم نحسه. نسل آدمو خراب میکنه. روح و روان و همه چی رو تخریب میکنه. خدا برای روابط جنسی مردها، زن‌ها رو آفریده نه مردها رو. این کار نه تنها بر خلاف احکام اسلامه بلکه بر خلاف طبیعت هم هست. ما حتی در طبیعت هم حیواناتی نداریم که همچین کاری انجام بدن چون این کار کلاً بر خلاف فطرت و طبیعته. اما متاسفأنه آدم‌های مریض در دنیا با تبلیغات و رنگ و لعاب می‌خوان نشون بدن که این کار خیلی لذت بخشه.

این لعنتی‌ها فهمیدن سن ازدواج رفته بالا، دارن تمام زورشونو میزنن که همجنس‌بازی رو ترویج کنن و بچه‌های ما رو بندازن تو دام. متاسفانه کسی که همجنس‌بازی رو تجربه کنه تقریباً میشه گفت آخرین مرحله کارهای پست رو تجربه کرده و دیگه انجام بقیه گناه‌ها براش میشه آب خوردن و بعد از مدتی میشه یه آدم کلاً از دست رفته.

ناراحت‌کننده‌ترین قسمت مساله اینجاست که بچه‌های ما معمولاً تو سنین پایین که هنوز خیلی قدرت عاقلانه فکر کردن ندارن و بیشتر احساسی عمل میکنن در معرض این تبلیغات مسموم قرار می‌گیرن و احتمال به دام افتادنشون زیاده.

خدا لعنت کنه این لشکر شیطانو که دقیقاً میدونه کجا رو باید بزنه. البته ما هم این ور، خدا رو داریم که از همه برتر و بالاتر و قدرتمندتره و کافیه بهش اعتماد کنیم تا پیروز شیم. خدا به همه‌مون رحم کنه. معلوم نیست جلوتر چی میخواد پیش بیاد و کیا قربانی خواهند شد. کم کم داره دو جبهه ی کلی در عالم شکل می‌گیره و به جنگ آخر که جنگ لشکریان خدا و لشکریان شیطانه نزدیک می‌شیم.

ـ و در آخر این بخش ذکر این نکته لازمه که به نظر میرسه متاسفانه خیلی از افرادی که در زندگیشون از خط خارج شدن و خدا رو فراموش کردن افرادی بودن که در نوجوانی بخاطر اینکه اطلاعات کافی نداشتن اشتباهاً عمل زشت لواط رو انجام دادن و بعدش هم یا باز اطلاعات کافی به دست نیاوردن و یا توبه نکردن و همینجوری پیش رفتن و عاقبتشونو تباه کردن.

شاید بشه گفت که یکی از دلایل بی غیرتی مردهای متاهل این بوده که در نوجوانی گرفتار همین عمل زشت شده بودن. اونجوری که گفته شده این عمل جوریه که آدم بعدش احساس میکنه از دست رفته و خراب شده و این حس از دست‌رفتگی چیز خیلی خیلی خطرناکیه. حس از دست رفتگی به تنهایی برای ایتکه آدم بره سراغ گناه‌های بزرگتر کافیه.

این مسائل رو شاید هیچ کسی تا آخر عمر به آدم نگه.

برای روشن‌تر شدن این موضوع دونستن این نکته خوبه که همین که آدم افراد دیگه‌ای رو دور و بر خوش تو کوچه و محل و فامیل و جاهای دیگه ببینه و یدونه که این افراد از اسرارش خبر دارن و حریم‌های اخلاقی بین خودش و اونا از بین رفته باعث میشه که حس بدی بهش دست بده و اگر هم روزی بخواد توبه کنه و دیگه پاک باشه اون افراد مسخرش میکنن و نمیزارن.

چون آدما مثل خدا ستارالعیوب نیستن بلکه کشاف‌العیوبن. اونوقته که اگه آدم بخواد نمازخون و مؤمن باشه سر و کله اون افراد پیدا میشه و همش کنایه میزنن و مسخره میکنن و میگن تو که فلان کار و فلان کار رو با ما انجام دادی حالا واسه ما آدم شدی!

حتی ممکنه اگه آدم ازدواج کنه باز هم نتونه از دست گذشته ش خلاص بشه و بخاطر اینکه افرادی هستن که اسرارشو میدونن کار به بی‌غیرتی و ... بکشه.

همین چیزا باعث میشه که آدم دیگه کلاً تا آخر عمر نتونه بره به سمت پاک زندگی کردن. خلاصه خیلی نحسی داره. همش هم از همون اشتباه اول شروع میشه. پس بهتره از اول آدم مراقب باشه که اسیر این تیپ گناها نشه و اگر هم شد سریعا با توبه برگرده و از دست این حس از دست رفتگی خودشو نجات بده.

اشتباه سوم: زنا

در مورد این مطلب زیاد توضیح نمی‌دیم. بهتره اینو از رساله بخونید. زِنا به رابطه­ جنسی بین زن و مرد بدون اینکه با هم ازدواج کرده باشن گفته می‌شه یعنی مرد و زن نامحرمی  بدون اینکه عقد دائم یا موقت بخونن با هم نزدیکی کنن.

در اسلام، گناهان بزرگه و در صورتی که اثبات بشه به تشخیص قاضی براش حکم شلاق، سنگسار و ... صادر میشه.

رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرموده‌اند: بعد از شرک به خداوند هیچ گناهی بزرگتر از این نیست که مردی نطفه ­حرام خود را در رحمی که بر او حلال نیست مستقر کند.

متأسفانه افرادی که این عمل زشت رو انجام بدن بعداً وقتی به سن ازدواج میرسن زیاد نمی‌تونن به طرف مقابل اعتماد کنن چون فکر میکنن طرف مقابل هم مثل اونا خیانت کاره پس یا اصلاً ازدواج نمی‌کنن یا بعد از ازدواج همش نگران خیانت طرف مقابل هستن و یا زندگی خیانت‌کارانه رو قبول می‌کنن و یه عمر زندگی بدی خواهند داشت و لذت زندگی پاک رو نمی‌چشن.

پس در ین مورد هم بهتره از اوّل، آدم مراقب باشه که اسیر این گناه نشه و اگر هم شد سریعاً با توبه برگرده و ازدست این حس از دست‌رفتگی خودشو نجات بدن.

نظرات مطلب

 1. سلام به دوستان عزیزم من باروش کارنویسنده موافقم مانبایست همیشه ازحقیقت فراری باشیم درضمن این یک کارعلمی وتحقیقاتی هستش وایشان می بایست امانت علمی رودرنظر داشته باشندواگه قراره یکی باتوضیحات نویسنده این کاره بشه خیلی چیزا رومیبایست ازدیگرسایتا یادبگیره درضمن پس ازتوضیح مطلب مضرات کاروقبح عمل ازمنظردین راایشان گفتن پس اگه طرف ادمی باشه که دنبال سلامتی جسمی وروحی وروانی خودش باشه جنبه مثبت مطلب روبگیره
  پاسخ : سلام مجدد!
  سپاسگزارم.
 2. باعرض سلام وادب واحترام خدمت دوستان عزیز وگرامی سایت خوب وجامعی هستش واگرکتابخانه ی وسیعتری می داشت خیلی بهتر می شدتااستفادوبهره ی بیشتری می بردیم
  پاسخ : سلام علیکم!
  تشکر.
 3. سلام
  ممنون از اطلاع رسانیتون.کاره جالبی بود البته اگه نمایش آمار نداشت بهتر بود
  ممنون
  پاسخ : علیکم السلام!
  به به، ببین کی اومده؛ خیلی مخلصم اقا مصطفی، پسر عمه گرامی.
  تشکر از اینکه با درج نظر، همراهیتا بهِم اطلاع دادی.
 4. دوست عزیز پست این جور مطالب بیشتر باعث رواج اون میشه و قبح قضیه میشکنه
  با این آماری که گذاشتید که معلوم نیست چه تعداد کاربر توش شرکت کرده باشن(شایدم کاربری دوبار رای داده باشه یا بیشتر) تاریخشم که مال عهد بوقه! آدم فکر میکنه چه قدر رایج باشه این چیزا!
  پاسخ : یعنی سکوت کنیم یا یه جوری بگیم کسی نخونه.
 5. درسته به نظر من هم واضح توضیح دادنش ضررش بیشتر از سودشه


  پاسخ : شاید دیدگاه شما صحیح باشه اما به نظر من، این یه روشه، روشی برای جذب مخاطب


  لطفاً کل پست را مطالعه کنید. تن آدم می‌لرزه.


  در هر صورت از اظهار نظرتون تشکر میکنم.
 6. دوست عزیز
  کسی که مبطلا به این گناه است خودش می دونه استمنا و خود ارضایی چجوریه!
  دیگه لازم نبود شما اینقدر شفاف آموزش هم بدهی!
  پاسخ : فکر کنم منظورتون مبتلا بود.
 7. حالا نیاز بود اینقدر واضح حرف بزنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  به نظرم همه معنیشو میدونستن

  کار جالب ی نبود............
  پاسخ : ممکنه.

ارسال نظر

جهت درج آگهی فروش یا خرید کلیه به کانال تلگرام بانک جامع اهداء کنندگان عضو به آدرس تلگرامی زیر مراجعه فرمایید.

https://telegram.me/shopkoliyeh

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی