راهنمای شب زفاف برای عروس خانم‌ها

خانه و خانواده

راهنمای شب زفاف برای عروس خانم‌ها

راهنمای شب زفاف برای عروس خانم‌ها

سؤال:

سلام! من خیلی خجالتیم و همچنین از شب عروسی یا همون زفاف خیلی می‌ترسم هر چه نامزدم توضیح میده من حالیم نمیشه و از ترسی که دارم کم نمیشه شنیدم میگن خیلی درد نداره ولی من بازم خیلی می‌ترسم می‌خواستم راهنمایی کنین اولاً چکار کنم خجالتی نباشم بعدشم آیا امکان داره اوّلین نزدیکی بدون درد باشه؟ چون من کسانی رو می‌شناسم که بر اثر تحریک زیاد، بازم درد رو حس کردن ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

جواب:

سلام! قصد داشتم یه مطلب در این باره بنویسم که با سؤال شما مصمم‌تر شدم. بنابراین به یاری خدا، جواب شما رو میدم.

شب زفاف از منظر دینی شبی بسیار مهم هست که احادیث زیادی در باره اون وجود داره. شبی هست که دختر اصطلاحاً، زن میشه و پسر هم مرد. اگه احادیث شب زفاف رو در گوگل جستجو کنید اطلاعات ارزشمندی رو به دست میارید.

از زمان بچگی، دخترها رو می ترسونند که پرده بکارت، فلان و بهمان! پاره شدنش مکافاتیه برای خودش، این قدر درد داره که بی‌هوش میشی، این قدر مرد باید با آلتش به پرده بکارت، ضربه بزنه تا بالاخره پاره بشه! انگار می‌خواد یه دیوار بتنی سوراخ بشه!!! البته علت اصلی ایجاد ترس در دختران این هست که آن‌ها  تن به رابطهٔ جنسی خارج از عرف ندن! و یا بهتر بگم  نمی‌تونن دلیل و برهانی مناسب و قابل فهم به دختران ارائه کنن که تن دادن به رابطه جنسی، قبل از ازدواج به صلاح اونا نیست. ولی متأسفانه بزرگ‌ترها فراموش می‌کنند که این مسأله را برای دخترانی که عقد کردند باز کنند و بهشون بگن که ما تو رو در بچگی از لولو!!! می‌ترسوندیم!

این ترس گاهی اوقات این قدر شدید میشه که دختر در شب زفاف، پاهاش به هم قفل میشه یا ماهیچه‌های اطراف آلتش این قدر  منقبض میشن که اجازهٔ هر کاری رو از داماد می‌گیره. در بعضی مناطق هم که قوز بالا قوز هست به طوری که داماد باید حتماً پارچه خونی رو به بقیه نشون بده تا ثابت کنه که مرد هست!!!

بنابراین داماد با زور بازو و شدت عمل، کارش رو تموم می‌کنه تا انگ مرد نبودن رو بهش نزنن! حالا چه بلایی سر عروس بیچاره میاد بماند.


بعد همین عروس بخت برگشته آگه ازش بپرسن که پاره شدن پرده بکارت درد داره یا نه، چی میگه؟!

احتمالاً شنیدید که برخی از پدران و مادران با سوارکاری دخترا مخالفت می‌کنن و یا میگن از بلندی نپرید یا اونا رو از ورزش‌های رزمی، منع می‌کنن، میگن ممکنه به آلتش ضربه وارد بشه و بلایی به پرده بکارت بیاد!

منم آگه نتونم برای دخترم دلیل و برهان قابل قبول بیارم چیزهای عجیب و غریب‌تر از این بهش میگم!!! ولی اگه خدا عمری داد و موقع ازدواجش رسید مسأله رو براش باز می‌کنم و بهش میگم دلیل اون حرف‌های عجیب و غریب چی بوده!

پرده بکارت، انواع و اقسام مختلفی داره که همگی معمولاً بسیار حساس هستند به طوری که حتی با فشار شدید آب هم آسیب می‌بینن!!! یا حتی با فرو کردن انگشت در واژن آسیب می‌بینه! درد واقعی پاره شدن اون در حد یک نیشگون گرفتن معمولی یا در حد تزریق یه آمپول معمولی هست و فوری هم از بین میره.

تا مدتی که زخم‌های اون ترمیم بشه ممکنه گاهی کمی خون جاری بشه در برخی موارد هم ممکنه همون شب اوّل همه چیز تموم بشه و عروس خانم بعد از اون شب، هیچ خونی نبینه.

میرم سراغ اصل مطلب:

این مطلب، مخصوص عروس خانم‌هاست پس فعلاً کاری با آقا دامادها نداریم. از این به بعد هر جا لفظ «شما» به کار رفته منظور عروس خانم‌ها هستند. در این مطلب، فقط جنبه جنسی مطرح هست.

وقتی دختر و پسر با هم عقد می‌بندند و نامزد میشن هر دو طرف یه احساس خجالت رو در خودشون حس می‌کنن ولی معمولاً این احساس در شما بیشتر هست.

 • شما یه عمر، آبروداری کردی از آقایان نامحرم دوری کردی؛
 • اجازه ندادی دست هیچ نامحرمی به شما بخوره؛
 • همیشه جلوی اونا پوشش مناسب رو رعایت کردی و...

پس طبیعی هست بعد از عقد اگه شوهرتون بخواد:

 • دست به شما بزنه 2 متر بپرید هوا!
 • یا اینکه اگه شوهرتون از شما بخواد روسریتون رو براش در ییارید رنگ به رنگ بشید.
 • یا اگه بهتون بگه بیا با هم بریم بیرون عذر و بهانه بیارید.
 • یا اینکه بعضی از دختران تازه عقد کرده گله می‌کنن و میگن  چرا قلقلکی هستن؟! و از این بابت ناراحتند.

نمی‌خوام بگم که اگه شما این طوری نیستید عیب و نقصی دارید. ولی اغلب دخترانی که ویژگی رفتاری اونا رو ذکر کردم این طوری هستند.

حالا دیگه باید سعی کنید خودتون رو تغییر بدید. کم کم باید در مقابل خواسته‌های شوهرتون مقاومت نکنید. این خجالت کشیدن‌ها قبل از عقد و اوایل بعد از عقد طبیعی هست. هر چه زمان رو به جلو بره شما باید بتونید این خجالت‌ها رو از خودتون دور کنید.

معمولاً پسرها چون کمتر خجالتی هستند خیلی زود اون رو کنار میذارن و چیزهایی از شما می‌خوان که شاید از خجالت، آب بشید !اگه نتونستید پا به پای اون پیش برید بهش بگید که بهتون فرصت بده با بتونید خودتون رو در شرایط جدید پیدا کنید.

کمی که گذشت و شما هم تونستید خجالت کشیدن‌های اوّلیه رو کنار بذارید موقع این میرسه که با هم خلوت کنید! و اطلاعاتتون رو در زمینه مسائل جنسی بالا ببرید. معمولاً دامادها در این کار پیش قدم میشن، شما باید سعی کنید با اون همراهی کنید. ولی از قبل بهش گوشزد کنید فعلاً نمی‌خواید کار بیخ پیدا کنه و دخول انجام بشه.

در خلوتی که با شوهرتون  دست و پا کردید اون شروع می‌کنه به لمس جاهای مختلف بدن شما، مثل یه کاشف می‌خواد قسمت‌های حساس بدن شما رو کشف کنه تا بعداً بتونه از اون قسمت‌ها در موقع خودش استفاده کنه و شما رو غرق در لذت کنه.

آگه شوهر شما بیش آر حد خجالتی بود و نتونست اون کارها رو بکنه این شما هستید که باید به اون فرصت بدید و در خلوت‌هایی که پیش میاد تحرک بیشتری داشته باشید تا اون بتونه کم کم به این مرحله برسه که بتونه خلوت‌های شما را مدیریت کنه.

کاری که شما باید در چنین مواقعی انجام بدید اینه که خودتون رو رها کنید و در اختیار شوهرتون قرار بدید. شوهرتون بعد از لمس یا ماساژ یا لیسیدن یک قسمت از بدن شما حواسش رو جمع می‌کنه تا عکس‌العمل‌های شما رو به ذهن بسپاره. هر جا احساس لذت کردید خجالت نکشید و با یک آه یا یه تکون دادنِ بدن بهش اعلام کنید که منطقه جدیدی! رو کشف کرده.

در مراحل ابتدایی همین کافی هست. بعدها که شوهرتون بدن شما رو شناخت و مهارتش رو هم در نوازش، ماساژ و لیسدن افزایش پیدا کرد دیگه نمی‌تونید جلوی اون مقاومت کنید چون اون در کارش استاد شده و خوب بلده که چطوری شما رو سرشار از لذت کنه.

طبیعی هست که اگه از لمس جایی از بدنتون هیچ احساسی نداشتید هیچ عکس‌العملی نشون ندید. نگران این نباشید که ممکنه شوهر شما ناراحت بشه. سعی کنید در مراحل شناخت جنسی، همه چیز واقعی باشه.

معمولاً چند نقطه از بدن عموم خانم‌ها حساس هست و از لمس اون قسمت‌ها لذت می‌برند. مثلاً سینه‌ها، داخل ران، گردن، شکم، آلت و.... آگه شما از لمس این قسمت‌ها توسط شوهرتون اصلاً لذت نمی‌برید و یا لذت اون برای شما کم هست نگران نباشید. ممکنه شوهر شما روش مناسبی رو به کار نمی‌بره.

مثلاً در مورد سینه‌ها، شوهرتون می‌تونه:

 • با سر انگشتان یا با سر ناخن‌ها اونا رو نوازش کنه؛
 • یا اینکه همین نوازش‌ها رو از بالا به پایین یا چپ به راست یا بالعکس انجام بده؛
 • یا به صورت دورانی به طرف نوک اون‌ها حرکت کنه؛
 • یا نوک اون‌ها رو آروم فشار بده؛
 • یا سعی کنه اونا رو به طور کامل در دست بگیره و فشار بده.
 • یا همون نوازش‌ها رو با زبون انجام بده؛
 • یا اون‌ها رو به آرومی ببوسه و...

می‌بینید که روش‌های تحریک یک نقطه چقدر متفاوت هستند. شما می‌تونید از شوهرتون بخواید همین کارها رو در قسمت‌های دیگه از بدن تون هم انجام بده.

از شوهرتون غافل نباشید. روش لذت بردن اون به پیچیدگی شما نیست. به طور خلاصه اینکه،  بهش بگید که چه کار می‌تونید براش بکنید؟

معمولاً همهٔ هست و نیستِ لذت جنسی آقایون در ناحیه آلت تناسلی اونا متمرکز شده و مثل بدن شماها نیست که در تمام بدنتون پخش شده باشه. (حالا بازم به خدا اعتراض کنید!!)

اگه خدای نکرده اتفاقی برای ناحیه تناسلی آقایون رخ بده، لذت جنسی در اونا تعطیل میشه! بر خلاف شما که آگه چنین اتفاقی براتون بیافته حداقل از 6 قسمت دیگه از بدنتون می‌تونید لذت ببرید!!!

اینو گفتم که شما هر چه هنر دارید باید به کار ببرید تا بتونید این یک نقطه و یا بهتر بگم تنها نقطه‌ای که لذت جنسی آقایون در اون متمرکز شده رو بهتر و بیشتر بشناسید!

اگه این مراحل رو به خوبی پشت سر بذارید شب زفاف بسیار خاطره‌انگیزی خواهید داشت. چون تقریباً به طور کامل هم خجالتتون از بین رفته، هم شوهر شما به اندازهٔ کافی از بدن شما اطلاعات کسب کرده و هم شما بلدید چه کار کنید.

می‌مونه اون فوت آخر کوزه گری!!!:

 • اوّل اینکه به شوهرتون بگید طوری برنامه عروسی رو ترتیب بدن که کار به دیر وقت نکشه.
 • دوم اینکه حداقل از یک هفته قبل از شب زفاف با هم خلوت نکنید یعنی لذت جنسی رو تعطیل کنید.
 • سوم اینکه آرایشگاه بهانه‌ای نشه که شما اون روز، تغذیه مناسبی نداشته باشید.
 • چهارم اینکه شب قبل از شب زفاف، سعی کنید خوب بخوابید هر چند خیلی سخته. 
 • پنجم اینکه سعی کنید اون روز بدون ناراحتی بگذره و از قبل رسم و رسوم (خانواده شما) شب عروسی رو به شوهرتون و خانوادهٔ اون گوشزد کنید. مثلاً بهشون بگید آخر شب من روبندم رو جلوی نامحرم‌ها کنار نمی‌زنم.
 • ششم اینکه از قبل، تمام رسم و رسوم‌های دو خانواده رو بررسی کنید و در اجرای اونا به توافق برسید. خلاصه اینکه هر کاری لازم هست بکنید تا اون شب، بدون اختلاف و درگیری و ناراحتی بگذره تا اینکه همه برن خونه‌هاشون و شما دو نفر تنها بشید!

اوّلین کاری که باید بکنید این هست که نماز شب زفاف بخونید. داماد که مشکلی برای وضو گرفتن نداره. می‌مونه شما. اگه داماد رضایت داد آرایش‌ها رو پاک کنید و وضو بگیرید ولی آگه داماد خواست از پولی که بابت آرایش شما داده لذت ببره! پیشنهاد می‌کنم قبل از این که آرایشگر کارش رو شروع کنه وضو بگیرید. و قبل از اون سعی کنید زیاد آب نخورید تا فشار ادرار به شما وارد نشه. این مسأله رو هم از قبل با داماد مطرح کنید تا تکلیف خودتون رو بدونید که چکار باید بکنید.

بعد از خواندن نماز شب زفاف، دست شوهرتون رو بگیرید و با هم به درگاه خدا دعا کنید تا زندگی خوبی داشته باشید و نسل سالم و دوستدار اهل بیت علیهم السلام از شما به وجود بیاد.

بعد از اون نوبت به پس دادن امانتی به شوهرتون هست!

شما و شوهرتون حالا بلدید که چطوری همدیگه رو تحریک کنید تا آماده دخول بشیدشما مثل سابق خودتون رو رها کنید شوهر شما باید بتونه شما رو به مرز آمادگی برسونه. نشانه‌اش هم اینه که هر وقت دهانه آلت شما توسط مایع لزجی که از واژن شما  خارج میشه خیس شد وقتش هست که دخول صورت بگیره. البته پیشنهاد می‌کنم به محض خیس شدن این کار رو نکنید و چند دقیقه دیگه به معاشقه ادامه بدید.


بعد نوبت به شما می‌رسه که شوهرتون رو آماده کنید که معمولاً بیش از یکی دو دقیقه طول نمی‌کشه! شاید اصلاً نیازی به این کار نباشه و شوهرتون در  ضمن تحریک کردن  شما خودش هم آماده شده باشه. به هر حال در این جا نیاز به ماده روانکار دارید. آگه شما و شوهرتون به این مرحله رسیدید که با لیسیدن آلت هم دیگه مشکلی ندارید، هیچ نیازی به ماده روانکار ندارید.

اگه دهان و آلت‌های شما و شوهرتون سالم باشه هیچ مشکلی از لحاظ بهداشتی پیش نمیادولی آگه نخواستید از این روش استفاده کنید از مادهٔ روانکاری استفاده کنید که بر پایهٔ آب، درست شده باشه نه بر پایه نفت. مثلاً هرگز از وازلین استفاده نکنید چون هم ممکنه برای هر دو نفرتون مشکل پیش بیاد و هم آگه از کاندوم استفاده می‌کنید باعث پارگی اون میشه.

بهتر هست که در آمیزش اوّل به شرط اینکه شوهر شما مطمئن باشه که به محض دخول، انزال صورت نمی‌گیره از کاندوم استفاده نکنید چون ازاله بکارت بدون کاندوم راحت‌تر و بهتر هست.

پیشنهاد میشه اگه همون ابتدا، قصد بچه‌دار شدن دارید سعی کنید تزریق منی!!! رو به چند شب بعد از پاره شدن پرده بکارت موکول کنید. چون ممکنه همراه مایع منی خون هم به داخل رحم منتقل بشه.

حالات بدنی پیشنهادی برای راحت‌تر پاره شدن پرده بکارت:

روش اوّل:

به پشت بخوابید و یک بالش زیر باسنتون قرار بدید  تا آلت شما بالاتر قرار بگیره بعد پاهاتون رو باز کنید و خودتون رو کاملاً شل بگیرید؛ حواستون باشه که هم آلت شما و هم آلت شوهرتون کاملاً خیس و چرب باشه. از شوهرتون بخواید که سر آلتش رو روی دهانهٔ واژن قرار بده (بخش پایین و همون جایی که خون‌های دوران پریود خارج میشه) از شوهرتون بخواید میلی متر میلی متر آلتش رو فرو کنه و شما هم هر جا درد قابل اعتنایی احساس کردید بهش بگید که صبر کنه. مثلاً ازش بخواید که آلتش رو مثلاً نیم سانتی متر فرو کنه  و بعد صبر کنه تا آلتش شما عادت کنه. ازش بخواید که آلتش رو جلو و عقب کنه ولی بیشتر از همون نیم سانتی متر فرو نکنه. یعنی آلتش رو در بیاره و بعد همون نیم سانت رو فرو کنه. مدتی به این حالت ادامه بده. بعد که شما آمادگی پیدا کردید به همون روش جلو عقب کردن، میلی متر میلی متر آلتش رو کمی بیشتر فرو کنه مثلاً یک سانتی متر. به همین روش ادامه بدیدوقتی که شوهرتون تا ختنه‌گاه آلتش رو فرو کرد می‌تونید مطمئن باشید که پرده شما پاره شده و از این لحظه به بعد به شما زن گفته میشه. در طول این مدت شوهرتون باید خواسش باشه که خیسی آلت‌های شما خشک نشه. بعد که آلت شوهرتون تا ختنه‌گاه داخل شد تقریباً 95 درصد کار انجام شده. آگه شوهرتون تونست آروم آروم عقب و جلو کنه تا واژن شما کاملاً عادت کنه.

روش دوم:

کنترل دست خود شماست، از شوهرتون بخواید که روی زمین بشینه، و کف پاهاش  رو به هم بچسبونه، بعد یه کمی به عقب خم بشه، بهتر هست که شوهرتون به جایی تکیه کنه. بعد شما پاهاتون رو باز کنید به طوری که شوهر شما بین دو پاهای شما قرار بگیره و روی پاهای اون (محل اتصال پاها) بشینید  و اون قدر نزدیک برید که آلت شما و آلت شوهرتون رو بروی هم قرار بگیرن، بعد مطمئن باشید که آلت‌های هر دوی شما به اندازهٔ کافی خیس و چرب باشه، شما هم کمی به عقب متمایل بشید و سر آلت شوهرتون رو در دهانهٔ واژن قرار بدید شوهرتون نباید هیچ حرکتی بکنه، شما در حالیکه سر آلت شوهرتون در دهانهٔ واژن قرار گرفته کمی به جلو فشار بیارید. و کم کم جلو برید. هر جا احساس درد کردید متوقف بشید و کمی صبر کنید و بعد خودتون رو کمی عقب بکشید و دوباره تا همون حدی که بار قبل جلو رفته بودید پیش برید و آلت شوهرتون رو به داخل واژنتون فرو کنید. کمی که عقب و جلو کردید دردی رو که احساس کرده بودید به کلی از بین میره و واژن شما آمادگی پیدا می‌کنه که مقدار بیشتری از آلت شوهرتون رو در خودش جای بده. وقتی درد، کمتر شد و یا از بین رفت این بار، سعی کنید از دفعه قبل، جلوتر برید و اگه احساس درد کردید باز هم متوقف بشید و مثل دفعهٔ قبل، کمی مکث کنید و عقب بکشید این کار رو این قدر ادامه بدید که تا ختنه‌گاه آلت شوهرتون فرو بره، به این مرحله که رسیدید دیگه باید پرده بکارت شما پاره شده باشه.

اگه به این روش‌ها و یا هر روشی که همراه با معاشقه و آرومی همراه هست عمل کنید بعد از پاره شده پرده بکارت به ترسی که قبلاً داشتید می‌خندید.

اگه شما مایل بودید که شوهرتون رو ارضاء کنید. اوّل ازش بخواید که یه کاندوم روی آلتش بکشه و بعد با خیال راحت اون چیزی رو که می‌خواد و مدت‌ها به خاطرش صبر کرده بود بهش بدید. آگه قصد بچه‌دار شدن دارید همون طور که قبلاً گفتم به چند شب بعد، موکول کنید تا زخم‌های ناشی از پاره شدن پرده بکارت بهبود پیدا کنند.

اگه هم خواستید خودتون ارضاء بشید به احتمال زیاد نعوظ آلت شوهرتون از بین میره و باید مثل دوران عقد ارضا بشید. کم کم این مشکل شوهرتون هم برطرف میشه و می‌تونه شما رو با دخول، ارضاء کنه.

بعد هم هر کدوم با پارچه جداگانه خودتون رو تمیز کنید و اگه رسم شما آینه که مرد پارچه خونی رو نشون بقیه بده اجازه بدید اون آلت شما رو پاک کنه تا خون‌هایی که نشانهٔ مردی اون هست! به پارچه آغشته بشه و اون هم با افتخار به بقیه نشون بده که هم مرد شده و هم شما دوران مجردی پاکی داشتید.

حتماً سعی کنید غسل جنابت کنید و نماز صبح رو هم فراموش نکنید. به هیچ وجه نگید حالا این یه صبح رو نماز نخونیم به جایی بر نمی‌خوره. به فتوای خیلی از فقهاء، تنها غسلی که میشه با اون نماز خوند همین غسل جنابت هست یعنی بعد از غسل، نیازی به وضو گرفتن ندارید.

امیدوارم زندگی شیرینی داشته باشید.

 • به کانال ما در تلگرام بپیوندید: (کلیک)
 • منیع: وبسایت خانواده برتر 
 • تهیه شده توسّط پورتال فهادان

ارسال نظر

جهت درج آگهی فروش یا خرید کلیه به کانال تلگرام بانک جامع اهداء کنندگان عضو به آدرس تلگرامی زیر مراجعه فرمایید.

https://telegram.me/shopkoliyeh

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی