نفاق؛ فهم عکس یا عمل عکس

سیاسی

نفاق؛ فهم عکس یا عمل عکس

نفاق؛ فهم عکس یا عمل عکس

بسم الله الرحمن الرحیم

حوادث گوناگون این زمانه و ارتباط آنها با یکدیگر ما را به شناخت عوامل اصلی آنها رهنمون می دارد. با نگاهی به مبانی ، نقشه راه معین شده و داشتن بصیرت میتوان به شناخت و معرفت کافی و لازم نسبت به آنان دست یافت که چه عامل و انگیزه ای پشت این رویداد بوده است و چه استراتژی ، اهداف و سرانجامی را دنبال می کنند.

«جای ما به چالش کشیدن زشتیها و سختیها و دردمندیهایی است که از سلطه‌ی زر و زور و حاکمیت فساد مالی و قدرت، در دنیا و در سطح بین‌المللی به‌وجود آمده؛ این را دست کم نگیرید . پول و قدرت پولی امروز توانسته ظریف‌ترین، لطیف‌ترین و شیواترین حقایق عالم ماده را هم در خدمت بگیرد»1

«سلطه‌ی پول بر دنیا خیلی چیز عجیبی است. نتیجه‌ی آن، فقر عظیم جهانی، گرسنگی چند میلیارد انسان، تربیت غلط و ضدمعنوی نسل‌های روبه‌رشد بشر، جنگهای تحمیل شده‌ی بر ملتها و بازیچه قرار گرفتن سازمان‌های بین‌المللی است»2

متاسفانه عدم شناخت صحیح نظام سلطه جهانی و یا بدتر اعتقاد به هضم شدن در دهکده (سلطه) جهانی در برخی مسئولین، راه پیشرفت مملکت را کند کرده و یا اهداف انقلاب اسلامی را به انحراف می کشانند!

باید عمیقا تاسف خورد بر این دیدگاه که می گوید «جایگاه رهبری و رئیس دولت و ... در موضع گیری نسبت به مسائل جهانی باید تفاوت داشته باشد! چون ایجاد حساسیت و مشکل میکند» انگار کسانی که چنین نگاه عقیمی را در ذهن می پرورانند، ذره ای از مبانی اسلام ناب محمدی را درک نکرده اند و یا بیانات امام و رهبری و انقلاب اسلامی را نشنیده اند و شوربختانه مسئول این مملکت نیز هستند!

قرآن «سلطه کفار را بر مسلمین نفی میکند»3 و آقایان برجامی را به کشور تحمیل کرده اند که نه تنها تحولی برای مردم ایجاد نمیکند،بلکه محدودیت پیشرفت هم اعمال میکند.

امام روح الله فرمود «ما باید انقلابمان را به جهان صادر کنیم» ، رئیس دولت در مجامع جهانی از خشونت و محیط زیست و برجام تحمیلی سخن می گوید!

رهبری از «نگرانی نفوذ فرهنگی و اقتصادی و سیاسی» سخن می گوید، رئیس دولت هیچ منعی برای ورود شرکتهای آمریکایی به کشور قائل نیست!

رهبری از «همزبان بودن در اقتصاد مقاومتی و همدل نبودن در آن» انتقاد می کند اما مجموعه دولت با حرکتی نفاق گونه به جای عمل به سیاستهای اقتصاد مقاومتی دنبال ورود سرمایه گذاری از خارج کشور می باشد!

رهبری به «ادامه مبارزه با استکبار جهانی پس از برجام» تحمیلی فرمان میدهد، مذاکره کنندگان اتفاقا دستهای شیطان بزرگ را می فشرند!

امام فرمود «اگر آمریکا و اسرائیل لا اله الا الله بگویند قبول نداریم» ، دولتی های پشت خط میگویند اگر اوباما قول بدهد آن را می پذیریم!

مذاکرات فقط باید در «قضیه هسته ای» انجام میشد اما بحث یمن و سوریه و عراق هم در مذاکرات پیش کشیده شده است! انگار عده ای با همان تفکر عقیم پایشان را لای درب مذاکرات گذاشته اند تا مبادا درب رحمت و امید کدخدای خود خوانده شان بسته شود!

و نمونه های دیگر که جز درد چیزی نیست...

اوباما در مجمع سازمان ملل گفت«شعار مرگ بر آمریکا در ایران شغل ایجاد نمی‌کند و برای ایران امنیت نمی‌آورد» و وزیر خارجه عربستان در پریشان حالی گفت: «ایرانیان و رئیس جمهورشان آخرین کسانی هستند که باید درباره سلامت حجاج و دموکراسی سخن بگویند.»

چرا در جهان سلطه و زر این مقامات خارجی جرات گفتن چنین اراجیفی را دارند و مقامات همطراز ما هیچ پاسخی هم شان آنان نگویند؟! مگر شما کلام قرآن و معصومین علیهم السلام را در این باب نشنیده اید؟! و مگر شما ادعای متدین بودن و غیرت و انقلابی بودن را ندارید؟! و مگر شما نماینده کشور خاص جمهوری اسلامی نیستید و با خون شهدای عزیز به اینجا نرسیدید؟! پس شما را چه میشود با این نگاه لغزان و گفتار لرزان!

رهبری اخیرا درباه نگاه غلط مسئولین فرمودند «تصور اینکه اگر فلان حرف را نزنیم یا فلان کار را نکنیم و ملاحظه دشمن را بکنیم، دشمنیها کم می شود، تصور نادرستی است»4

و در پایان سخن حکیمانه امام حی مان که فرمود «اگر آمدند شرط برداشتن تحریم را یک چیزى قرار دادند که شما غیرتتنمیگنجد که آن را انجام بدهى؛ چه کار میکنید؟ شرط میگذارند دست از اسلام بردارید، دست از استقلال بردارید، دست از حرکت به سوى علمبردارید، دست از فلان پدیدهى افتخارآمیز بردارید تا ما تحریم را برداریم؛ شما چه کار میکنید؟ قطعاً قبول نمیکنید. یقیناً هیچ مسئولى در کشور قبول نمیکند که شرط برداشتن تحریمها، مثلاً فلان مسئلهى اساسى و فلان مسئلهى آرمانى باشد. البتّه دشمن فعلاً نمىآید با آرمانها، معارضهى صریح بکند؛ چرا، اگر ما عقبنشینى کردیم، بهصراحت هم میرسد؛ امّا امروز اینجور نیست که دشمن صریح بیاید با آرمانها معارضه بکند و شرط قرار بدهد لکن باید هوشیار بود؛ فهمید که این پیشنهاد، این حرف، این اقدام ازسوى دشمن با چه هدفى دارد انجام میگیرد.»5

پی‌نوشت:

1-     آیت الله خامنه ای ، 24/7/84

2-     آیت الله خامنه ای ، 24/7/84

3-     اشاره به آیه 141 سوره نساء

4-     آیت الله خامنه ای ، 9/7/94

5-     آیت الله خامنه ای ، 17/10/93

نظرات مطلب

  1. سلام به دلیل مشکلات مالی کلیه با گروه خونی Bمیفروشم قیمت توافقی
    شماره تماس09399879701
    دزصورت خاموش بودن از طریق واتساپ پیام بدین باهاتون تماس می گیرم

ارسال نظر

جهت درج آگهی فروش یا خرید کلیه به کانال تلگرام بانک جامع اهداء کنندگان عضو به آدرس تلگرامی زیر مراجعه فرمایید.

https://telegram.me/shopkoliyeh

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی