2_ پیشگفتاری در آخرین رساله اینیشتین

2_ پیشگفتاری در آخرین رساله اینیشتین

آخرین رساله اینشتین:

DIE ERKLÄRUNG   _   دی اِرکلِرونگ = "بیانیّه"

ترجمه: دکتر عیسی مهدوی

تحقیق و پیشگفتار و پاورقی: اسکندر جهانگیری

پیشگفتار:

در اوائل سال 1382 شمسی (=2003 م) پروفسور ابراهیم مهدوی (تولد 1310 ش) مقیم لندن پس از سفری به آمریکا و آلمان و فرانسه و دیدار با برخی سرمایه‌داران شرکت اتومبیل‌سازی "فورد" در آمریکا و "بنز" در آلمان و "کنکورد" در فرانسه  و جلب رضایت برخی از اعضاء آن‌ها جهت کمک مالی برای خریداری این رسالهٔ گران‌‌قیمت،  بالأخره، موفق شدند قرارداد خرید آن از یک عتیقه‌فروش یهودی را با تخفیف قابل توجّه و با خواهش و تشویق و جلب رضایت از فروشنده در راستای سهیم بودن او در امور خیریّه به امضاء برسانند.

بهاء این رساله که تماماً به خط خود اینشتین می‌باشد سه میلیون دلار تمام شد که به ترتیب زیر، سرشکن شده، پرداخت گردید:

Mercedes Benz: X – BENZ: $ 1/000/000

به افتخاراینکه اینشتین آلمانی بود.

Henry Ford: X – FORD: $ 1/000/000

به افتخار اینکه در آمریکا می‌زیست و نیز به افتخار جان. اف. کِنِدی رئیس جمهور امریکا (مقتول 1963 م) که در این رساله بارها اینشتین از وی نام برده و او را رئیس جمهور آیندهٔ امریکا دانسته است؛ حال آنکه در 1954 م (سال نگارش این اثر) هنوز 7 سال به زمان انتخاب وی مانده بود. و این از پیشگوئی‌های اینشتین به شمار می‌رود. نیز شاید سرنخ‌هائی از معمّای حیرت‌انگیز ترور زنجیره‌ای خاندان کندی در این رساله موجود باشد که بتوانیم در یابیم چرا کِندی کشته شد؟ راز این معما کجاست؟ چرا خانوادهٔ او نیز قربانی شدند؟ و چرا؟

X-CONCORDE: $ 500/000

به افتخارجناب لاوازیه مقتول 1794 م در انقلاب یا شورش/ فرانسهو نیز قانون بقای مادّهٔ او که در این رساله بارها یاد شده است.

Titanic: X – TITANIC: $ 500/000

به یادبود کشته‌شدگان حادثهٔ اندوهبار کشتی “تایتانیک” انگلیسی و نیز الکساندر فلمینگ انگلیسی (فوت 1955م) کاشف پنیسیلین و از یاری‌کنندگان اینشتین در نگارش این رساله در بخش‌هائی که مربوط به اسرار علم پزشکی و زیست‌شناسی و داروشناسی آن می‌شود.

شخصیت‌های اصلی این رساله:

آلبرت اینشتین (فوت مشکوک 1955م کمتر از یک سال پس از نگارش این رساله!
الکساندر فلمینگ (فوت مشکوک در همان سال 1955م)
آیت الله العظمی سید حسین بروجردی (فوت 1961م)
نیلز بور (بوهر) شیمیدان و فیزیکدان دانمارکی که او نیز با اینشتین در نگارش این اثر همکاری می‌کرد. (فوت 1962میک سال پس از آیت الله بروجردی)
جان. اف. کندی (مقتول 1963م یک سال پس از نیلز بور
علیرضا پهلوی (مترجم و رابط کشته شده بر اثر سقوط هواپیما توسط عناصر سازمان “کا.گ.ب” اطلاعات شوروی کمونیستی؛ در 1954م=1333 ش سال نگارش این رساله.
حمیدرضا پهلوی (مترجم و رابطفوت 1371ش=1992 م بر اثر ایست ناگهانی قلبی، که نیلز بور او را به اینشتین معرفی کرده و در آن زمان 22 ساله بود.
دکتر سیّد محمود حسابی پدر فیزیک ایران و شاگرد اینشتین (فوت: شهریور 1371ش؛ ژنو سوئیس، دو ماه پس از فوت حمیدرضا پهلوی.

سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چرا سه تاریخ مرگ (1954 علیرضا پهلوی؛ 1955 اینشتین؛ و باز 1955 فلمینگ) و نیز سه تاریخ مرگ (1961 آیت الله بروجردی؛ 1962 نیلز بور و 1963 کِنِدی) و نیز دو تاریخ مرگ (تیرماه 1371 حمیدرضا پهلوی؛ و شهریور همان 1371، دکتر حسابی) دقیقاً پشت سر هم واقع شده؟؟و چرا اینشتین با همکار اصلی خود در این نگارش (=الکساندر فلمینگ) هر دو در یک سال (1955م) مرده‌اند؟؟و چرا یکی از مترجمین و رابط‌ها (علیرضا پهلوی) در همان سال نگارش رساله  بر اثر سقوط هواپیما جان داده است؟؟

و بالأخره چرا باید این رساله  از چنین شخصیتی (اینشتین) حدود نیم قرن، مخفی بماند و چرا "صندوق امانات سرّی انگلیس" به بهانهٔ پرهیز از ایجاد "یک رولوشن (=انقلاب) خطرناک مذهبی" اجازهٔ تکثیر این اثر علمی- مذهبی را تحت هیچ شرایطی نمی‌دهد؟

اینجانب هیچ نمی‌دانم!!  اگر کسی می‌داند یا حدس می‌زند که جریان چه بوده بنده را نیز راهنمائی کند بی‌نهایت از او سپاسگزار خواهم بود.

فروردین 1386 _ 4 آوریل 2007

  • نویسنده: اسکندر جهانگیری کانادا

  • ویرایش مجدد توسّط پورتال فهادان

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی