خانه / خبرگزاری دانا / همه پای کار ایران بی آب

همه پای کار ایران بی آب


ساعت: ۲۰:۲۶
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
شناسه خبر: ۱۳۸۶۵۳۱

مردم ایران با پیوستن به کمپین “پای کار ایران” اعلام کردند بحران بی آبی و بی برقی فراگیر نیست ومی‌توانیم با همت و همدلی این مشکل را هم پشت سر بگذاریم.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ایران به سمت نوعی انفجار در حرکت است و من مطمئن نیستم نتیجه‌اش چه می‌شود، ولی وضعیت ایران وضعیت باثباتی نیست… بسیاری از ناآرامی‌های اخیر ایران ریشه‌های محیط زیستی داشته. منابع آب زیرزمینی بیش از حد استفاده شده که خشکسالی ایجاد کرده است. بسیاری از خشونت‌ها در جهان به خاطر تغییرات آب و هوایی است.”


این جملات گزیده ایست از سخنان  فرانسیس فوکویاما  تئوری پرداز پرآوازه آمریکایی و نویسنده کتاب “پایان تاریخ و واپسین انسان”، کتابی که در سال ۱۹۹۱ به نگارش درآمد و نویسنده در آن مدعی شد که  تاریخ، به معنای داستان جهانی رشد و شکوفایی آدمی، با حاکمیت لیبرال دموکراسی پایان یافته است. این نظریه پرداز آمریکایی که برای اندیشکده رند وابسته به پنتاگون پژوهش انجام می‌دهد امسال در نشست جهانی حکومت در  امارات عربی متحده در دوبی آشفتگی‌های اخیر در ایران را ناشی از عوامل آب و هوایی همچون خشکسالی و کمبود آب دانست. وی گفت این بحران‌ها  اغلب خشونت به بار آورده و با دیگر عوامل بحران‌زا تداخل پیدا کرده است.


 مطالبات آب به سرعت رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته و در شبکه‌های فارسی زبان بیگانه همچون بی بی سی و صدای آمریکا به عنوان اعتراض علیه نظام تبلیغ شده است. برای نمونه می‌توان به این خبر بی بی سی در اسفندماه سال گذشته اشاره کرد:


“در مراسم نماز جمعه این هفته اصفهان، کشاورزان پشتشان را به امام جمعه که منصوب رهبری است کردند و در حرکتی به ‌دور از خشونت گفتند: “پشت به دشمن، رو به میهن” و “تکلیف ما معلوم شه، نماز جمعه شروع شه”.


همچنین دشمنان در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و توییتر با راه اندازی کمپین‌هایی با هشتک #بحران_آب سعی بر این داشتند تا اعتراضات مردمی‌را به سمت اعتراض علیه نظام جلوه دهند.


اما واکنش مردم انقلابی به این موضوع در شبکه‌های اجتماعی  جالب توجه بود: هشتک #پای_کار_ایران در ۲۴ ساعت توانست  جز ترندهای توییتر شود؛ مردم ایران با پیوستن به این کمپین اعلام کردند بحران بی آبی و بی برقی فراگیر نیست ومی‌توانیم با همت و همدلی این مشکل را هم پشت سر بگذاریم.


انتهای پیام/م

ادامه!

درباره ی طلوع ارتباطات

ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

مطلب پیشنهادی

شعار «حیا کن، رهاکن» علیه شفر!

ساعت: ۱۷:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ شناسه خبر: ۱۴۲۵۶۸۳ هواداران تیم فوتبال استقلال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *